Maska silnika

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 03 kwie 2017, 09:23

jak ściągnę z telefonu to wrzucę coś.
A fotki w jakim celu? Uwiarygodnienia czy czystej ciekawości?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Maska silnika

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2017, 14:05

Ciekawi mnie wielkość i rodzaj uszkodzeń.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: RE: Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 05 kwie 2017, 11:15

Obrazek

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Maska silnika

Postautor: bykman » 05 kwie 2017, 13:02

Kuźwa szkoda auta, a i nerwów Twoich kolego nie mało.
Dość dużo problemów z tymi czwórkami.
Mam nadzieję, że Kia lub ubezpieczyciel poczuje się do odpowiedzialności i naprawi szkodę.
Powodzenia
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 05 kwie 2017, 13:07

Dzięki! Dużo nerwów i ogromna strata czasu na walkę o swoje racje!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Maska silnika

Postautor: Owca007 » 05 kwie 2017, 13:31

Masakra tylko współczuć :(.
Pewnie zawiasy jak i jeszcze nie słupki A w aucie przy zawiasach oberwały. Tutaj popieram BMW które w standardzie ma na masce po 2 zamki. Lub sposób jak to się ma w sporcie gdzie dają zawleczki na masce i nie ma opcji żeby się otworzyła. Po tej fotce dzisiaj sprawdzę wyczyszczę i przesmaruję zamek oby na pewno nie nabroił.
Powodzenia i czekamy na info jak to się skończyło.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Maska silnika

Postautor: erns » 05 kwie 2017, 16:59

Po prostu tragedia :(
Problem z zaczepem maski występuje w blizniaczym Hyundaiu Tucson.Pytanie czy w Kia Sportage występuje ten sam element :?:
http://www.samar.pl/__/19/19.m/16/19.t/6/19.2a/89596/Hyundai---Hyundai-Tucson---akcja-serwisowa.html
Moim zdaniem nawet jeżeli maska u Ciebie była by nie domknięta to i tak coś takiego nie miało prawa się wydarzyć bo jest przecież jeszcze jedno zabezpieczenie, które należy wcisnąć palcem przy unoszeniu jej do góry.Jak dla mnie ewidentna wina producenta auta.
Nagłośnij sprawę gdzie tylko się da i żądaj wymiany auta na nowe lub jego odkupienie przez Kia.Ja bym nie popuścił [zly1]

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 05 kwie 2017, 18:40

Dzięki za link - bardzo przydatny. W internecie znaleźliśmy kilka postów o podobnych przypadkach, ale bez informacji jak się to zakończyło.
Na chwilę obecną wszystko leży w rękach rzeczoznawcy.

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Maska silnika

Postautor: Kieszko » 08 maja 2017, 19:55

I jak dalsza walka :klutnia3:

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 08 maja 2017, 22:34

Cześć! Niestety za dużo się nie rozwinęło. Na chwilę obecną rzeczoznawca ma tylko hipotezy o samowolnym otwarciu zamka, dlatego jedyny kierunek działania to przeciwko Allianz. Marzenia o zamianie na nowy samochód sie rozpłyneły; zeszliśmy na ziemię i chcemy chociaż zwrot za naprawę:) 15 tyś piechotą nie chodzi. Jesteśmy o krok od złożenia pozwu, ale jeszcze czekamy na interwencję rzecznika finansowego (swoją drogą polecam gdyby ktoś nie wiedział o bezpłatnej rządowej pomocy z ubezpieczeniami)
Dodatkowo okazało się, że w sądzie były już dwa podobne przypadki przeciwko ubezpieczycielowi -wygrane! Jest cień nadziei że można to wygrać, ale dużo kosztuje ryzyko.
Zatem na dzień dzisiejszy zostało już wysłane zlecenie na naprawę i mamy nadzieję że na koniec miesiąca wróci nasza kijanka. Niestety póki co my płacimy.

P.s. nie dość że źle zabezpieczyli samochód po zdarzeniu i dostała się woda, to przy kolejnych oględzinach okazało się ze pod maską zadomowił się jakiś zwierzak. Nacieszyliśmy się nowym samochodem. No już w takich okolicznościach to teraz tylko coś dobrego musi się przytrafić:)
Pozdrawiam

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Maska silnika

Postautor: Kieszko » 08 maja 2017, 23:28

Domyślam się, że Rzecznik dużo tu nie zadziała. Napisze pismo, dostanie odpowiedź że nie zgadzają się na mediacje i polubowne załatwienie sprawy. Znam to z autopsji. Może nie o taką aż kwotę walczyłem ale sprawa zakończyła się w Sądzie na 2 sprawach. 2:0 dla mnie. Za takimi firmami stoi rzesza prawników. Przyciągają terminy ile się da żeby odpuścić. Zbieraj materiał oraz postaraj się o sygnaturę oraz wyrok z uzasadnieniem wspomnianych przez Ciebie spraw. Jeżeli jeden mecenas Ci powie, że sprawa jest nie do wygrania zmień go na innego. Wal w każde drzwi, które mogą pomóc. Powodzenia

mlody
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2017, 20:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi, 185KM, 4WD, AT6, GT Line + SM2+ HW2

Re: Maska silnika

Postautor: mlody » 01 cze 2017, 16:58

Witajcie,

Bardzo przykro mi to stwierdzić ale szanse na wygranie procesu są praktycznie żadne - w mojej opinii.... a przerabiałem tego typu szkodę już kilka razy... nie tylko w Allianz...

Pierwszą rzeczą jest to czy była to wada fabryczna, czy maska była prawidłowo zamknięta. Jeżeli jesteś wstanie udowodnić, że wynikiem tego zdarzenia był fabryczny błąd producenta - zakładasz sprawę i wygrywasz... Problem polega na tym, że jak była prawidłowo zamknięta, to teoretycznie podmuch wiatru nie powinien takiej szkody wyrządzić :(....

Druga rzecz (źle domknięta maska) ma znaczenie jeśli mamy ubezpieczenie w wariancie tzw. AllRisks (czyt. od wszystkich ryzyk) bez tego typu wyłączenia - trzeba pamiętać, że ten wariant charakteryzuje się tym, że nie jest napisane za co firma odpowiada, lecz za co nie odpowiada). Taki produkt posiada na przykład firma Ergo Hestia (w najszerszym wariancie), jest odpowiedzialność za tego typu zdarzenia o ile nie były wynikiem wady fabrycznej/produkcyjnej. Mało tego w zakresie są również tak zwane szkody własne, dobrym przykładem takiej szkody jest zalanie tapicerki płynem (np. sokiem porzeczkowym) przez dziecko. Mało tego, ubezpieczenie AllRisks daje nam rozszerzenie odpowiedzialności o szkody spowodowane przez zwierzęta, np. kuna przegryzająca przewody, szczury, koty, etc.

Szczerze powiem, że Allianz jest obecnie jedną z firm, które mają najsłabsze OWU. (P.S. kwiatków przy AC jest jeszcze zdecydowanie więcej)

--------------------------
EDIT:

Przygotuję dla Was listę firm, w których jest odpowiedzialność za tego typu zdarzenia, dajcie mi troszkę czasu :)

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 02 cze 2017, 23:20

W sumie to zaczynamy też coraz mniej wierzyć w to że mamy szansę na wygraną ale wciąż czekamy i nie poddajemy się tak od razu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

mlody
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2017, 20:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi, 185KM, 4WD, AT6, GT Line + SM2+ HW2

Re: Maska silnika

Postautor: mlody » 08 cze 2017, 23:09

Nadzieja niby powinna umierać ostatnia... jak będę mógł w jakiś sposób pomóc - to bardzo chętnie to zrobię. W razie potrzeby proszę o kontakt.

accipiter
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2017, 20:59
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI MT

Re: Maska silnika

Postautor: accipiter » 06 kwie 2018, 19:06

Czy ktoś ostatnio doświadczył otworzenia się maski podczas jazdy? Ja dzisiaj miałem nieprzyjemność ale na szczęście zadziałała blokada.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Maska silnika

Postautor: MAJKI4MOZA » 06 kwie 2018, 22:00

Mój kolega miał. W Wartburgu. Przez szczeliny wentylacyjne na końcu maski, gdy mu całość zasłoniła szybę, patrzył i zjeżdżał na pobocze :lol: Wrażenie jak kierowanie T34 [zlosnikok]

To w Sportage ci się otworzyła maska? Który to rocznik KS ?

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Maska silnika

Postautor: listomek2014 » 06 kwie 2018, 22:06

Właśnie zdarza się w 4 niestety więc uważaj sporo o tym poczytaj
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Maska silnika

Postautor: MAJKI4MOZA » 06 kwie 2018, 22:42

Jeśli przyczyny są nieznane to nie ma jak uważać (ogólnie) Tylko trzeba dbać by maska była zawsze prawidłowo zatrzaśnięta.
No bo co zrobić innego ?

malabarista
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2017, 15:05
Czym jeżdzę: Sportage IV L 1.6T
Lokalizacja: pomorskie

Re: Maska silnika

Postautor: malabarista » 10 kwie 2018, 02:07

listomek2014 pisze:Właśnie zdarza się w 4 niestety więc uważaj sporo o tym poczytaj

Mógłbyś podać jakieś przykłady? Dwa na forum, a widziałeś jeszcze coś?

accipiter pisze:Czy ktoś ostatnio doświadczył otworzenia się maski podczas jazdy? Ja dzisiaj miałem nieprzyjemność ale na szczęście zadziałała blokada.

W jakich okolicznościach się otworzyła? Duża szybkość, wiatr?

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Maska silnika

Postautor: leon_tm » 10 kwie 2018, 10:17

Ja też chętnie poczytam jeszcze o tym. Przy okazji powiem wam, że nasza sprawa dalej stoi w miejscu u prawnika. Czekamy i czekamy.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Maska silnika

Postautor: listomek2014 » 10 kwie 2018, 16:00

Ja dowiedziałem się z forum wiem że zdarzają się takie przypadki w różnych markach ale czy to wada ?trudno powiedzieć czy porostu nieuwaga posiadacza myślę że prędzej można wytypować 6 lotto
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap