Tarcze hamulcowe

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Tarcze hamulcowe

Postautor: Adek » 09 kwie 2018, 11:55

Witam
Byłem na wymianie opon u znajomego i dowiedziałem się, że klocki mi się z przodu kończą i dodatkowo prawa przednia tarcza też jest w fatalnym stanie :( Z wymianą klocków to już się powoli liczyłem, gdyż mam najechane 38 tys, ale ta tarcza to mnie przeraziła, liczyłem, że wymienię je po przejechaniu kolejnych 40 tys.
I rzeczywiście, jest ona dużo bardziej zużyta od reszty tarcz, dodatkowo są w niej bruzdy, nie jest starta "na gładko" jak pozostałe tarcze.
Sprawa jest dość dziwna, gdyż na jesieni przy wymianie opon nic takiego ze znajomym nie zauważyliśmy, wszystko było ok, a w grudniu byłem na serwisie gwarancyjnym (po 30 tys) i zdaje się, że na nim sprawdzali stan hamulców, być może akurat tutaj klocek został źle założony/skręcony?
W Kii za wymianę tarcz i klocków z przodu chcą 1500 zł, jak zrobię to we własnym zakresie to mogę kupić komplet na przód za jakieś 350 zł + robocizna 150... I teraz nie wiem co zrobić :( Zdać się na serwis i mocno przepłacić, czy też zrobić to po swojemu? Mam też obawy co do zakupu tarcz po 125 zł sztuka, choć sprzedawca ze sklepu z częściami zapewnia mnie, że się jak najbardziej nadają i takie mi poleca

wobi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI GT Line

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: wobi » 09 kwie 2018, 12:32

Jeżeli chodzi o wymianę klocków i tarcz przy 40k, to u mnie dokładnie to samo. Po 40 zjechały się klocki i tarcze. Z tyłu wszystko w porządku i nie wymagają interwencji. Do tej pory zawsze miałem tak, że co druga wymiana klocków, wymiana tarcz. Więc wymiana całego kompletu w Sportage przy 40k zaskoczyła mnie.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: Adek » 09 kwie 2018, 12:54

@wobi
A napisz proszę gdzie to robiłeś i ile to kosztowało ;)

wobi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI GT Line

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: wobi » 09 kwie 2018, 13:01

ASO, 1600pln

DIMON
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 wrz 2021, 08:44
Czym jeżdzę: 1.6 GDI SL

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: DIMON » 28 lip 2025, 11:30

Witam. Oddałem do mechanika tarczobębny z Kia Sportage III 1.6 Gdi 2010r. Okazało się że po wyjechaniu nie było ręcznego. Mechanik jak zaciągał to był. Odstawił auto i ręczny padł. Po rozebraniu okazało się że wszystko jest tak zgnite, że trzeba wymienić tarcze kotwiącą , która jest w sklepie w całym zestawie ze szczękami na 1100zł. Na aukcjach znalazłem samą tarczę za 250-300zł. Jaki jest problem poprzekladac resztę do takiej tarczy. Wszyscy piszą że tylko w zestawie. Macie jakieś sposoby na takie kijanki? Żeby było taniej. Bo mam szczęki i cała resztę. Da się jakoś to poprzekladac ? W mojej jest jakiś nietypowy zestaw szczęk. Vin U5YPC814ABL012995 część 58250-3S300.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1820
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: diselboy » 28 lip 2025, 17:06

wszystko się da, tylko trzeba chętnego na taką "babraninę" i nie wiem czy z robotą za wszystko kupienie kompletu i załorzenie nie wyjdzie taniej, przekładanie zabiera dużo czasu a i niespodzianki mogą wyjść.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap