1,7 crdi padło :(

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

1,7 crdi padło :(

Postautor: dealer » 04 lip 2011, 22:25

Zdążyłem przejechać prawie 20000 km i padł motorek :(
W skrócie jest jakieś sprzęgiełko, które przekazuje moment na korbowód (nie wiem dokładnie nie znam się?) i właśnie to sprzęgiełko pękło i wpadło do środka brutalnie zatrzymując silnik pogięte popychacze porysowana głowica i jeszcze kilka części.
Do wymiany uszkodzone elementy + ileś części na wszelki wypadek.
Na nowy silnik się nie załapię, chociaż gdyby to zdażyło się przy prędkości autostradowej (na szczęście lub nieszczęście dojeżdżałem do świateł), zniszczenia byłyby większe.
Teraz wielki test serwisu, w zasadzie nie ich wina, że całkiem nowy samochód pada na środku drogi, a im się póki co głównie oberwało.
Znany wszystkim Pan Rafał z infolinii niby zobowiązał się przekazać sprawę dalej - zobaczymy co się stanie.
Serwis zamówił potrzebne części (większość już dojechała) i będzie to składał do kupy. Głowica mieszka w Korei i nikt nie wie czy wrzucą na statek czy wyślą kurierem samolotem.
Do serwisu póki co nie mam zastrzeżeń, rozebrali silnik, sprawdzili wszystko, ustalili czy wymienić cały silnik, czy tylko uszkodzone części, wydali samochód zastępczy.
Plusy zdarzenia - gratis nowy olej i filtry :) , przy okazji wymiana amortyzatorów, łączników, novy soft do navi, i wymiana dźwigni do opuszczania fotela, test ceed,a, może jakiś bonus od KMP (chociaż szczerze wątpię)
minusy - żonie spodobał się ceed i chce takiego, utrata zaufania do samochodu, który teoretycznie ma umożliwić dotarcie do określonego miejsca, w określonym czasie (w pracy wartość wyrażona w złotówkach).
Żeby było śmieszniej kilka dni wcześniej znalazłem na jakiejś aukcji nówkę sztukę 1,7 za 5 tysiaków cena wywoławcza :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: Wojok » 04 lip 2011, 22:39

Nieciekawa sprawa... Jedynie co mnie teraz zastanawia czy to wyjątkowy przypadek spowodowany przyczynami losu czy być może jakaś partia silników posiada tą wadę ? oby nie ... :|
Tobie mogę tylko współczuć że stała ci się ta awaria w okresie wakacyjnym . Bądźmy dobrej nadziei że szybko Sportek powróci do Ciebie sprawny .
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: rouman01 » 04 lip 2011, 23:00

Wyrazy współczucia...
Zdarza się, napewno naprawią.

Pozdrawiam.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: dealer » 04 lip 2011, 23:43

z tego co udało mi się dowiedzieć, to mogło być coś źle skręcone, lub jakaś wada ukryta, lity kawałek metalu (to coś chyba jest aluminiowe) ot tak sobie nie pęka.
1,7 jeździ sporo po Polsce i nie tylko więc to chyba jednostkowy przypadek - taką mam przynajmniej nadzieję.
Dzięki za wyrazy współczucia, z drugiej strony samochód to dla mnie narzędzie pracy, bardziej mi jest przykro jak koleżanka małżonka znajdzie swoją nogą w ciemnym pokoju nogę od stołu lub coś innego o co można zawadzić paluchem. Wakacje dopiero we wrześniu i raczej będę polegał na komunikacji zbiorowej :) (tak na wszelki wypadek :D ).
Zapomniałem dodać, że naprawa jest oczywiście w ramach gwarancji - na zleceniu naprawy jest wpisane "samochód nie zapala" :lol:
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: soul » 05 lip 2011, 18:57

@dealer a czy przypadkiem 1.7 CRDI nie jest klepany na Słowacji.
Bo coś mi się zdaje, że jednak tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: kijaS » 05 lip 2011, 20:02

Raczej tak, bo praktycznie tylko z nim nie było problemów z dostępnością. Nawet zdaje się oferowali go jako zamiennik dla niecierpliwych za 2.0d i 1.6Pb
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

yellow
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2011, 15:49
Czym jeżdzę: czekam na 2.0 DOHC XL

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: yellow » 05 lip 2011, 20:12

novy soft do navi


Przykro że dopadła Cie tak paskudna awaria.
Możesz napisać co to za nowy soft do nawigacji? (może w odpowiednim dziale żeby nie mieszać wątków)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: dealer » 06 lip 2011, 12:26

pojęcia nie mam skąd biorą silniki, słyszałem tylko o ściąganiu głowicy z Korei, może Słowacy składają do kupy silniki z części zwiezionych z różnych części świata?
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

tomala72
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2011, 09:19
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184 KM XL
Kodiaq 2.0 tdi 190 KM 4x4 Style

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: tomala72 » 20 sie 2011, 18:52

to jest temat do zamknięcia przez admina. Tyle(:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: kasia_mm » 21 sie 2011, 10:22

tomala ale moze dealer jeszcze opisze jak to sie skonczylo... ? :)

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: justi_h » 26 sie 2011, 19:15

hmmm to kolejny 1.7 crdi o którym wiem że padł tylko że tej osobie której to się stało wstawiono nowy silnik , ja wierze że mój przejeździ milion kilometrów :oczko: najważejsze jest pozytywne nastawienie,,,a można było kupić H-CRF...ale nie narzekam

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: 1,7 crdi padło :(

Postautor: dealer » 13 wrz 2011, 23:24

napiszę jak się skończyło :)
generalnie skończyło się wymianą głowicy i masą innych części, których nie potrafię wymienić, oczywiście w ramach gwarancji.
naprawa trwała miesiąc czasu, samochód zastępczy dostałem od serwisu (podobno niekoniecznie mi przysługiwał chociaż do serwisu dojechałem lawetą, gość stwierdził, że z assistance samochód przydzielają na max 3 dni, poprosiłem, żeby się ogarnęli w 3 dni bo nie powinno mnie interesować, że nie ma części na magazynie)
Generalnie jak rozmawiałem z serwisantem gdybym jechał z prędkością "przelotową" a nie dojeżdżał do świateł to pewnie bym się załapał na nowy silnik bo zniszczenia byłyby znacznie większe.
jak na razie samochód jeździ jak przed awarią
przy okazji dowiedziałem się w serwisie że nie bylem pierwszy w kraju z taka usterką chociaż wady fabrycznej nie potwierdzają bo to było kilka przypadków na całą masę sprzedanych 1,7
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap