Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 27 maja 2011, 08:23

Witam
Odczekałem parę dni az sie upewnie zanim tu napisze ale wciaz to samo prawie każdego dnia Generlanie jak auto po nocy odpale i przejade z 50m to czuć jakby przypalone przewody lub plastik ciężko powiedzieć dokładnie, dymu brak Zapach utrzymuje się bardzo krotko parę min Potem w ciągu dnia już go nie czuje po odpaleniu itp Może ktoś spotkał się z czymś podobnym przejechane 7 tys. Może ma to jakiś związek z wgrywaniem nowego softu do dotyczącego uruchamiania na zimnym silniku było gdzieś na forum..

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: soul » 27 maja 2011, 08:27

Może to jednak sprzęgło przypalasz?
Masz lekko stromy podjazd tam gdzie parkujesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 27 maja 2011, 09:07

hmm też mi przyszło do głowy bo wyjazd z garażu tyłem mam stromy i muszę w gaz dać z deka myślisz że to może być to sprawdzę bez trzymania sprzęgła wyjazd jutro Swoją drogą B6 w dieslu tak samo wyjeżdżałem i nigdy nic nie czułem może to jakieś dotarcie ale na początku nie było nic czuć

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: soul » 27 maja 2011, 09:17

KIA ma takie niestety sprzęgła, że łatwo je upalić.
Postaw tym razem odwrotnie czyli wjedź tyłem a wyjedz przodem. No i z mniejszym gazem bo znowu przypalisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 05 cze 2011, 17:16

soul: temat z odwrotnym wjazdem do garazu przetestowany i dalej bez roznicy wiec po rozmowie z ASO stawiam na klimatyzacje bo zbieglo sie to z czasem gdy co dzien na klimie zasuwam W zimie nie bylo czuc nic takiego Gasze auto na klimie w sumie to rano jak wentylacja ruszy lekko czuc przypalanka serwis potwierdzil ze moze byc taki efekt Cedowac to na to ze nowa? poczekam pojezdze jeszcze Wczesniej nie testowalem klimy tak bo odebralem w zimie

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: soul » 05 cze 2011, 18:17

Nigdy nie miałem takiego doznania zapachowego w nowym czy używanym aucie wiązanego z klimatyzacją.
Masz troszkę większy silnik niż 900ccm by klima miała znaczenie.
Ten podjazd ma więcej niż 20% nachylenia?
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 05 cze 2011, 19:14

Podjazd z 15% ma na pewno ale podczas wyjazdu nei przekraczam 1,5 tys obrotow sam wyjazd to jakies 3 sek i jesli to wyjazd czemu teraz czuje cos a nie od pol rou kiedy zaczolem korzystac z garazu. Poki co wszystko zbieglo sie rowno z uzywaniem klimy ciaglym

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 19 cze 2011, 12:19

Postanowilem dopisac alszy ciag moich obserwacji niestety niewiele sie zmienia Sytuacja powtarza sie zazwyczaj po tym ajk auto 2-3 dni stoi w garażu Odpalam (nie ruszam) wlaczam nawiew i czuje spallenizne dlatego skad sprzeglo skoro nie ruszylem nawet [zdziwiony] To prawda zapach jest jak przypaleniu sprzęgła ale wtedy gdy nie jadę? Słyszę tez przy jeździe na 1 biegu przy ruszaniu taki chrobotanie jakby coś pocierało w skrzyni lub silniku, może to prze to ten smród Zgłoszę sprawę w ASO przy wymianie amorków

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: sabb » 19 cze 2011, 20:11

tak to smutne :( mogłoby choc fiołkami pachnieć :D

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: wentyl » 23 cze 2011, 01:34

Olin, a sprawdzałeś płyny? MIałem kiedyś w VW podobną historię. Wtedy to był chyba problem z jakąś uszczelką (pod głowicą?). Płyn z chłodnicy mi migrował i śmierdziało podobnie jak Ty to opisujesz. Ale w nowym aucie to chyba jeszcze nie te problemy? A może jak zostawiasz auto na te 2-3 dni w garażu, to teściowa pod Twoją nieobecność wsiada Ci do bryki wypachniona tanimi perfumami? :lol: Taki przykry zapach trudno zgubić :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: morgun » 06 lip 2011, 10:34

z tym chrobotaniem to tak ma być. byłem w serwisie z tym i niby to otwierają się wtryski paliwa itd.
w instrukcji też pisze, że mogą pojawić się dziwne dźwięki dochodzące z silnika.

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 07 lip 2011, 14:32

Wracając do tematu to jak parkowałem na Teglu 11 dni po odpaleniu żadnych zapachów wiec może to przejściowe coś było poczekam po testuje Albo jednak ma to związek z wyjeżdżaniem z garażu pd gore Chrobotanie jest tez denerwujące jak zgrzytanie metalowe ale nie zauważyłem wpływu na jazdę może tak ma być

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: olin » 08 sie 2011, 20:32

Postanowiłem dowiązać się do mojego wątku otóż byłem dziś w ASO w celu dokonania aktualizacji softu jednostki sterującej oraz aktualizacja wspomagania układu kierowniczego EPS ECU Zdarzyło się że przy odpaleniu rano auto ni wkręcało sie na obroty prawidłowe tylko jakby się dławiło i po chwili było ok dopiero, liczę też że może to jakoś pozytywnie wpłynąć na temat dziwnych zapachów po odpaleniu auta zimnego. Co do wspomagania czuć różnice jakby lepiej odbijała kierownica ale jak potestuje napisze coś więcej Moje auto zjechało z taśmy na koniec września 2010 także więcej aut na pewno jest do aktualizacji polecam sprawdzić

walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: walkrol » 23 lip 2012, 20:30

Witam, Odebrałem auto KS 1,7 diesel 10dni temu. Parkuje go w garażu i okropnie śmierdzi (na zewnątrz) jakby guma albo jakieś kable sie przypalały. Pojechalem do serwisu Kia w Mielcu i powiedziano mi, że tak ma być.Dziwne bo nie jest to moje pierwsze auto w dieslu i żadne wcześniejsze tak nie śmierdziało. Auto jeżdzi poprawnie ale jest bardzo mułowate ,praktycznie nie przyspiesza tylko się toczy. Spalanie jak na ten silnik trochę wysokie 7,8l/km w jeżdzie mieszanej.
Trochę mnie ten zapach niepokoi. Czy może ktoś ma swoje spostrzeżenia odnośnie tego zapachu i silnika?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: soul » 23 lip 2012, 20:33

Po pierwsze tak to już jest jak się wygrzewa układ wydechowy w nowym aucie.
Po drugie popraw profil bo nie ma silnika 1.7 tdi jest 1.7 CRDI a to kolosalna różnica.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: kasia_mm » 23 lip 2012, 20:42

Soul a czy nie jest też tak, że DPF trochę "pomaga" w tym śmierdzeniu na początku użytkowania?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: soul » 23 lip 2012, 20:51

Nie ma wpływu.
Obrazek

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: gruby220 » 23 lip 2012, 23:53

U mnie też śmierdziało po pierwszych kilku dniach ,mało tego pojawił się nawet lekki dym z okolic sensora temperatury na kolektorze wydechowym. Sytuacja powtórzyła się kilka razy po ok 1kkm objawów śmierdzenia nie zauważyłem.
walkrol pisze:Spalanie jak na ten silnik trochę wysokie 7,8l/km w jeżdzie mieszanej

Strasznie duże masz to spalanie u mnie od początku było w okolicy 6....po 3000 6.1 wg komputera.
Doczekałem się...

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: diselboy » 24 lip 2012, 12:27

walkrol pisze:Auto jeżdzi poprawnie ale jest bardzo mułowate ,praktycznie nie przyspiesza tylko się toczy. Spalanie jak na ten silnik trochę wysokie 7,8l/km w jeżdzie mieszanej.


nie trzyma Ci któryś z zacisków ? sprawdź temp. kół po jeździe, czy któreś nie jest wyrażnie cieplejsze od pozostałych.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: Zibi70 » 24 lip 2012, 16:50

Tylko sprawdzaj ostrożnie, bo jeśli to zacisk, to może być "bardzo cieplejsze".
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

walkrol
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2012, 18:04
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI wersja M

Re: Zapach spalenizny po odpaleniu auta

Postautor: walkrol » 14 paź 2012, 10:08

Muszę powiedzieć, że zapach spalenizny ustał. Mam obecnie przejechane 1500km ,spalanie spadło mi do 6,6 l .Sprawdzałem tak jak doradzono temperaturę zacisków i faktycznie temperatura nie jest taka sama. W serwisie KIA gość też dotykał i powiedział ,że tak może być. Co o tym myślicie ?


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap