Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: ramon » 02 lip 2011, 16:56

Harry a kiedy został wyprodukowany Twój Sportek? bo ja ze swoim ostatnio też podjechałem do serwisu (też mam 1,6) spytać się czy łapie się na jakąś akcję serwisową a przede wszystkim chodziło mi o aktualizację softu silnika, dowiedziałem się że żadna akcja nie dotyczy mojego modelu (ani wymiana łączników, amorków ani wgranie softu) bo jak się dowiedziałem, ponoć mój już ma to wszystko poprawione. Mojego Sportka odebrałem w kwietniu a wyprodukowany był najprawdopodobniej w marcu ale tego dokładnie nie wiem. Aha mam przejechane 2500km i na razie w zawieszeniu nic nie stuka.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 03 lip 2011, 14:16

Ramon, odebralem go pod koniec pazdziernika 2010, mam przejechane ok. 7tys.
Mi tez nic nie stuka i jest ok, tylko to spalanie...

Pzdrw
1.6 GDI, M, 2WD

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: LUKI » 03 lip 2011, 20:44

Harry - też szukam przyczyny tak wysokiego spalania u mnie bo aż niemożliwe są takie różnice pomiędzy innymi sportkami i czy oby nie zauważyłeś wyższego spalania po zmianie softu? Powoli dochodzę do takiej tezy u mnie bo mam wrażenie że wcześniej było lepiej. Pytanie co ten soft zmienił żeby silnik odpalał lepiej????!!!
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: aBARTh » 03 lip 2011, 23:48

moze zmiana softu powoduje podawanie wiekszej ilosci paliwa. a jakie macie spalanie, że niby wysokie jest po tej zmianie?

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 12 lip 2011, 21:47

gosc w Kia - konkretnie Carserwis na Połczyńskiej (banda debili i cwaniakow) - powiedzial, ze wysokie spalanie prawdopodobnie bylo spowodowane problemem z zimnym silnikiem (od razu pomyslalem, ze jest idiota i mialem racje!).
Problem z zimnym silnikiem faktycznie zniknal, auto odpala dobrze. Nowy soft zmienil ilosc podawanego paliwa, ale nie zauwazylem zwiekszonego spalania...jest nadal tak samo duze i nie wiem czemu i wkurza mnie to.
Co to w ogole za bzdury pisza w danych technicznych.Wiem, ze zawsze trzeba przyjac, ze jezeli producent podaje to bylo chyba 8,2l/100km to pewnie pali 9-10l/100km, ale ok. 12l/100 !!?? jezdze spokojnie jak juz pisalem w innym watku...
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 12 lip 2011, 21:50

Luki...Tobie ile pali i w jakim miescie?
1.6 GDI, M, 2WD

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: karolina » 13 lip 2011, 12:41

Mi przy przebiegu 280 hazda po miescie, odcinki po pare km. Spalanie 8,2 komputer
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 13 lip 2011, 21:51

Rozumiem, ze jezdzisz Karolina Kia Sportage 1.6GDI, a nie Oplem Corsa?
Napisz mi prosze, jakie miasto, czy zmieniasz biegi zgodnie z komputerem. Tankujesz 95?
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: bartdobr » 13 lip 2011, 22:28

Moim skromnym zdaniem niemożliwe by aż tyle palił, coś jest nie tak z silnikiem. Znajomy kiedyś kupił (używanego) peżota 307 który łykał mu stale 12 litrów (mimo że normalnie tamten silnik powinien spalać połowę z tego) i nikt nigdy w żadnym serwisie nie dał rady tego naprawić, próbowali mu wmówić, że wszystko jest ok. W końcu sprzedał tego paliwowego pijaka..
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: bartdobr » 13 lip 2011, 22:36

Jest parę rzeczy które mogą być popsute lub mieć wadę fabryczną i wpływać na zwiększone spalanie. Nieszczelność w układzie dolotowym, wydechowym, uszkodzone regulatory ciśnienia, braki kompresji w cylindrach itp itd (ja to się osobiście na tym nie znam, ale polecam lekturę w google)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 14 lip 2011, 09:35

nie bede szukal w google, bo ja nie chce tego sam naprawiac:) Udam sie do serwisu, bo od tego są.
Myslisz, ze to niemozliwe w duzym miescie, w korkach przy wlaczonej klimie???
Sprobuje powalczyc z serwisem KIA jak bede mial wolna chwile, chociaz czytalem juz tu opinie, ze niektorym w duzych miastach pala po 10 i wiecej litrow, ale jak ktos pisze ze mu pali 8,5l to nie wiem juz co o tym myslec. Pytanie brzmi, jak ten ktos jezdzi, czy ma wlaczona klime, jakie natezenie ruchu itd. i to jest chyba odpowiedz...
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 14 lip 2011, 09:59

ponizej fragment jednego z testow:

"Szkoda tylko, że utrzymywanie silnika w wysokim rejestrze obrotów i próby zrobienia z miejskiego SUV-a samochodu dynamicznego, okupione będą tak wysokim spalaniem. Testowe 8,2 l/100 km, które producent zakłada w warunkach miejskich, udało się osiągnąć... w trasie. W cyklu mieszanym udało nam się przekroczyć 9 litrów, czyli ponad dwa litry więcej, niż przewiduje producent. Jazda po stolicy, to zawsze świetny sprawdzian - żaden zagraniczny producent nie przewiduje takich korków, ustawienia świateł i chaotycznej jazdy. Dlatego też wyniki przekraczające 13 litrów nie powinny nikogo zdziwić. Na szczęście to tylko jednostkowe przypadki i widoki z komputera pokładowego - uparty kierowca potrafi wyrobić się w 10 litrach, nieuparty i dynamiczny - w 11."
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: bartdobr » 14 lip 2011, 12:26

Myślę, że najlepszym testem była by przejażdżka poza miasto i sprawdzenie ile wyjdzie przy pełnych tankowaniach (tj. do odbicia) oraz reset kompa. Znajoma mówiła że jej 1,6gdi spala 7,5-8 wg komputera, jeździ tylko po trasach wioskostradach czyli pełny ecodriving.
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: excile » 14 lip 2011, 12:45

no ja zrobilem ostatnio 4000 po europie i spalanie wygladalo nastepujaco. Przy drogach miejskich gminnych nieautostradowych gdize mamy ograniczenie 50 km splanaie ponizej 8 jakies 7,8 wq kompa. na autostradach przy predkosciach rzedu 130 - 160 dochodzilo nawet do 9,2.
Wynika z tego ze silnik 1.6 pochwala bezpieczna, spokojna zgodna z przepisami jazde

pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 14 lip 2011, 12:52

z tego co widzę to jednak z moim modelem jest wszystko ok :)
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: jaro » 14 lip 2011, 20:55

ramon pisze:ja nie zaobserwowałem takiego zjawiska ale faktycznie odczekuje kilka sekund (około 3-5s) aż popa przestanie pracować. Dodam że moja poprzednia Honda accord 2,0 benzyna nie ważne czy ciepła czy zimna (zimna szczególnie) musiała "zakręcić" ze 2 sekundy zanim odpaliła, na początku pomyślałem sobie kurcze coś tu nie halo - okazało się że wszystkie hondy tak mają (przynajmniej z tym silnikiem) i że jest to zupełnie normalne dla tego modelu i trzeba było się przyzwyczaić [angry] - choć np. gdlupio było jak pod pracą koledzy myśleli że mam słaby akumulator lub coś jest z silnikiem nie tak.


kurcze, to miałem jakąś popsutą Hondę (też accord 2.0 benzyna), bo odpalała na "dotyk". Jak fajnie poczytać, co w serwisach wciskają klientom jako "ten typ tak ma". :D
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: _Harry_ » 15 lip 2011, 10:43

serwisy to porażka, ale nowi posiadacze aut muszą ich akceptowac niestety...
1.6 GDI, M, 2WD

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: LUKI » 15 lip 2011, 12:33

Harry nie wierz w te spalania 7...6 a może zaraz 5 litrów. Moja pali 11 nawet 12 w mieście - trasa jak już gdzieś pisałem 8,5 jak nic więc jak średnio mam 9,5 to jest dobrze. Silnik jest w/g oczywiście mojej oceny kompletnie niedostosowany do takiego samochodu i osoby, które przesiadły się z cors, punto tudzież innych małolitrażowych z całym szacunkiem będą uważały ten silnik za demona. Miałem okazję w życiu mieć kilka większych samochodów, które były bezpieczne z tego właśnie powodu że miały moc - tu absolutnie nie można tego powiedzieć. ZDECYDOWANIE BULWARÓWKA chyba że ktoś bulwarów w mieście nie ma ...
(wyprzedzając wszelkie posty w stylu po co kupiłeś 1,6 od razu odpowiadam bo miałem swoje powody [hihihi] )
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: excile » 15 lip 2011, 13:30

Nie mogę się zgodzić, ze przez to ze silnik ma tylko 1,6 to samochód jest niebezpieczny. Producent nie po to dal Ci 6 biegów abyś tylko na 6 jeździł i na niej wyprzedzał bo pewnie o to Ci chodzi. Tutaj powinna być stosowana zasada: samochód ma tylko 4 biegi reszta to nadbiegi ;).
Jestem świeżo po długie trasie paneuropejskiej ;) i muszę stwierdzić, że największe problemy z wyprzedzaniem miałem w Polsce gdzie nikt nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego a co drugi kierowca swoimi manewrami próbuje mnie zabić:) I nie ma to nic wspólnego z samochodem i jego silnikiem a jedynie kulturą jazdy naszych kierowców.
1,6 odpłaca się za jazdę zgodną z przepisami mniejszym spalaniem i chwała jej za to. Natomiast okolice 8,3 do 8,9 to jest standard spalania choć widziałem na komputerku i 7,8:)

pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: LUKI » 15 lip 2011, 14:53

Kolego Excile no to proszę odpowiedz nam ile ci na tej trasie europejskiej spalił na autostradzie przy prędkościach 150 -160 km/h no bo chyba nie powiesz że jechałeś bo autobahnie 90 km/h? Ja u siebie na autostradzie widziałem takie cyfry jak w Grand Cherooke 3,7 litra na oponach allroad, którym jechałem wcześniej więc dla mnie masakra jak na spalanie dla takiego 1,6 [zly1]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Silnik 1.6 GDI odpala za drugim razem...

Postautor: Wojok » 15 lip 2011, 15:06

Bo silnik 1.6 nie służy do dłuższej jazdy powyżej 120km/h tylko w trasę , każdy mały silnik czym wyżej kręci tym więcej pali ...
Tak jak ja w polo mam silnik 1.4 TDI potrafi on spalić poniżej 4 litrów , a normalna jazda to około 4-5L , ale jeżeli się przyłoży powyżej 110km/h to spalanie wzrasta o 1 litr więcej dla każdego 10km/h więcej ...
także jak i KIA 1.6 i moje polo to nie są samochody na autostradowe prędkości , a sam miałeś vectrę GTS więc ciężko sie przestawić z takiego samochodu . Przed polo jeździłem golfem IV tez 1.6 benzyna palił 7-9L , po przejściu na polo traciłem głowę jak może ono spalać komuś z 4-5 litrów , po dłuższym okresie udało się . Po prostu chciałem z mniejszego silnika wykrzesać taką moc jak golfa .
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap