Delikatne drgania i mało mocy zaraz po odpaleniu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Delikatne drgania i mało mocy zaraz po odpaleniu

Postautor: TexRan » 26 lip 2023, 20:24

Kijankę mam od niedawna. W sumie już na początku po odpaleniu kiepsko mi się jechało ale zganiałem to na kilku letnie przyzwyczajenie do jazdy dieslem.
Ostatnio po uruchomieniu silnika czułem delikatne wibracje i drżenie całego samochodu. Zmniejszało się z każdą sekundą i po kilku sekundach już było normalnie. Może jest to też spowodowane że poziom oleju jest przy minimum i muszę dolać. Teraz też właśnie na luzie słychać jakby głośniejszą pracę silnika , jakby stukały zawory lub może to praca wtrysków.
Jest szansa też na to, że już zaczynam przyzwyczajać się do innego silnika. Wiadomo benzyna jest cichsza od diesla i teraz już dostrzegam coś czego nie dostrzegałem na początku. Człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego :) .
Jeżeli wierzyć informacjom od poprzedniego właściciela i fakturom świece i przewody były nawet nie tak dawno wymieniane.

Dzisiaj jak stałem z odpalonym silnikiem to okazało się, że jak jest silnik ciepły to też jest wyczuwalne drganie.
Tylko, że na wolnych obrotach jest idealnie (przynajmniej ja nic tak nie wyczuwam) a drgania są największe tak przy 1200-1300 obrotach i są delikatne tak do ok 2000 obrotów.
Zastanawiałem się czy to np nie zawory ale z tego co wstępnie czytałem to powinienem mieć problemy z odpaleniem ciepłego silnika czy nierówną pracę na wolnych obrotach. A u mnie nic takiego nie występuje, silnik zawsze idealnie się uruchamia i dobrze pracuje.
Rozważałem jeszcze jakąś poduszkę silnika ale jeszcze za mało poznałem Kijankę aby móc zlokalizować która to może być.

kostek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2023, 21:19
Czym jeżdzę: 2.0b+lpg 163kM

Re: Delikatne drgania i mało mocy zaraz po odpaleniu

Postautor: kostek » 28 sty 2024, 17:13

Jak,coś wiadomo? bo mam identycznie

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Delikatne drgania i mało mocy zaraz po odpaleniu

Postautor: TexRan » 28 sty 2024, 18:09

Niestety nikt nic nie zaproponował. Nauczyłem się czekać kilka kilkanaście sekund po odpaleniu zanim ruszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap