Układ chłodzenia

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Qulpina
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 03 lis 2022, 14:28
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi XL

Układ chłodzenia

Postautor: Qulpina » 09 cze 2023, 18:43

Hej, mam szybkie pytanie odnośnie układu chłodzenia. Wpadłem na pomysł by wymienić sobie płyn chłodniczy czytałem tu na forum że jest ok 7l w układzie a z węża przy chłodnicy schodzi ok 3l więc przygotowałem się w wodę destylowana i koncentrat i chciałem go przepłukać parę razy po czym dolać na koniec koncentratu. Spuściłem z węża te 3 litry i z zbiorniczka wyrównawczego nic mi nie ubyło, myślę sobie otworzy się termostat to zejdzie. Dolałem do pełna wody destylowanej odpaliłem auto i nic. Na wolnych trzyma 90 stopni, a jak dodane gazu to grzeje się na maksa. W zbiorniczku full. Robiłem to przy wyłączonych nawiewach i włączonych na full ciepło. W czym może być problem? Jest tu gdzieś jakiś korek do odpowietrzania?

Dodam jeszcze że na wolnych trzyma 90 stopni a jak przytrzymamy na gazie to się grzeje. W środku nie dmucha na gorąco tylko tak trochę na ciepło. Obstawiam termostat lecz cały dzień dziś jeździłem i wszystko było ok.

Piejar
Uzależniony
Posty: 292
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: Układ chłodzenia

Postautor: Piejar » 10 cze 2023, 19:08

Płyn może nie zejść jeżeli nie odkrecisz odpowietrzników. Można też wykręcić/poluzować termostat wtedy powietrze będzie miało dostęp i płyn zejdzie. Nie wiem jaki sens płukać wodą destylowaną. W końcu zostanie ci jej tyle co na ściankach w silniku czyli zero zero nic. W stosunku do 7 l płynu którym zalejesz to bez znaczenia. Poza tym aby osadził się kamień woda musiałaby odparować co jest praktycznie niemożliwe bo w układzie chłodzenia nie dochodzi do wrzenia.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Układ chłodzenia

Postautor: listomek2014 » 10 cze 2023, 23:06

Co ty chcesz zrobić spuścić stary płyn I zalać nowy ?
Odkręcasz przewód z chłodnicy dolny i schodzi dodatkowo masz w bloku silnika zalewasz nowy uruchamiasz auto ogrzewanie na ful korek odkręcony i po temacie
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Układ chłodzenia

Postautor: color1 » 12 sie 2023, 01:40

W którym miejscu jest zawór odpowietrzający (w bloku silnika)? Tez mnie czeka wymiana płynu...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Układ chłodzenia

Postautor: automaciek » 12 sie 2023, 06:24

Nie ma czegoś takiego (to nie francja). Układ jest samoodpowietrzajacy.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap