Moja 1.7 zainfekowana

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Arczi » 16 maja 2016, 22:51

To nie jest tak, że taki Box jest dostosowywany do danego silnika, przebiegu itp.? I to wszystko tak, ażeby nie zrobić mu krzywdy, a dostarczać przyjemności z jazdy? We wcześniejszych postach na tym forum czytałem, że jedynym skutkiem ubocznym, może być tylko częstsze wypalanie się DPF-a.

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: geegles » 16 maja 2016, 23:01

Prędzej mapa, czyli to co robi kreator mocy. Boxy sa (chyba) sprzedawane takie same, bez względu na przebieg i stan silnika.
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Kwarcu » 17 maja 2016, 00:05

Arczi pisze:Szanowny Kwarcu, z całym szacunkiem ale to chyba Ty nie czytasz ze zrozumieniem, skoro mnie cytujesz w niewłaściwym świetle!!! Cofnij się kilka postów i przeczytaj jeszcze raz!!!
Po co piszesz na tym forum skoro nic nie wnosisz, nie pomagasz, a wręcz obrażasz ludzi.
Ja zwróciłem się po poradę albo o podzielenie się spostrzeżeniami ewentualnego użytkownika, a ty zrobiłeś z tego kpinę. Nie tego oczekują tutaj ludzie, którzy proszą o poradę, opinię albo o pomoc w podjęciu decyzji!!! Chyba temu służą fora? a Twoja postawa na tym forum jest co najmniej nieuprzejma. Na takim wizerunku ci zależy? Jeśli tak, no to brawo - piękny popis.

Tak na takim wizerunku mi właśnie zależy, zgadłeś i popisałeś się jasnowidztwem.

Jeśli ktoś nie potrafi szukać na tym forum oraz w innych zakątkach internetu, to dla mnie jest to "idę na łatwiznę, wrzucę kolejnego posta z takim samym pytaniem, bo chcę wszystko na tacy". Masz pełno odpowiedzi na swoje pytania, więc po co powielasz pytania? Tak trudno poszukać? Czego oczekujesz, że akurat Twoje pytanie się czymś wyróżnia? Że masz jakiś niszowy elitarny silnik i czymś się różni schemat działania w nim boxa/chipa? Mój post z 13 maja wyczerpał dla Ciebie temat, moje dalsze posty nie są elementem dyskusji z Tobą.

Nie wiem co według Ciebie źle przeczytałem i cytuję Ciebie w złym świetle... Ale chyba za bardzo do siebie bierzesz moje ogólne dywagacje na temat ludzi, którzy KUPILI takie cuda z allegro. A Ty nie kupiłeś, więc w czym masz problem? Bo jeśli uznałeś, że jesteś taki i owaki, to sam przeczytałeś bez zrozumienia. ;) Moje słowa godzą co najwyżej w tych, którzy kupili. A jeśli jesteś adwokatem wszystkich badziew-boxiarzy to wtedy przepraszam, pochwalam że stanąłeś w obronie pseudo-mądrusiów od powerboxów za 259 zł. :D

Wnoszę na forum to co zamierzam, jak każdy wypowiadający się. Skoro tak pięknie wyjaśniasz mi (matołowi) do czego służy forum i uważasz że forum jest do wyrażania opinii to ja właśnie to uczyniłem. Jest to chyba jasne dla Ciebie i zgadza się z Twoją teorią, prawda?

Z gówna bata nie ukręcisz, chcesz mieć dobrze to inwestujesz w chipa w porządnym zakładzie albo w ostateczności boxa w takim samym zakładzie. Ale nie kupujesz badziewia z allegro i nie montujesz na pałę, bo czekają Ciebie złe przygody jak na zdjęciu kolegi @geegles.

A teraz pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje kolejne pytania i wątpliwości:
1. To że dealer proponował Ci powerboxa... to nie jest żaden wyznacznik czy to jest dobre czy złe. Dealer najchętniej by Ci sprzedał wszystko, bylebyś mu zapłacił i wychwalał pod niebiosa. Miej świadomość, że dealer i tak się na Ciebie wypnie w razie czego, a box który zaoferował to pewnie też magiczne pudełko z allegro za 259 zł, ustawione na jakiś dość łagodny program, żeby nie było zdziwienia za kilka miesięcy, że łopatki w turbinie urwało a te poleciały dalej i rozpuknęły silnik. :)
2. Dobry powerbox to tylko taki, który montuje Ci fachowiec z pomiarami na hamowni i bynajmniej nie bierze za to 259 zł, tylko od tysiaka wzwyż.
3. Boxy mają określone "poziomy" i owszem można dobrać poziom do stopnia zużycia silnika, ale jest to trochę tuning po dziadowsku tak czy siak. W tym z allegro cudzie za 259 zł masz 20 programów w 4 parametrach, przykładowo. No i teraz jak masz dojechanego trupa to żeby nie przesadzić ustawią Ci program nr 5 (łagodniejszy, ale mocy trochę doda). A jak masz funkiel nówkę i chcesz mieć awarię jak ze zdjęcia wcześniej to ustawiasz sobie program 20 i jest urwanie dupska, a za autem czarna chmura nieprzepalonego ON. :D
4. Chcesz mieć dobrze i profesjonalnie - zrób chipa u fachowca. Odpuść sobie boxy, bo one są dobre jak ktoś kupuje samochód na dwa lata i potem go goni w cholerę i się nie martwi, bo następny właściciel będzie się martwić. Chcesz spać spokojnie to tylko chip. Ale oczywiście nikt tu nie namawia do niczego, bo miej świadomość że przypadki chodzą po ludziach i nawet na chipie może Ci się coś spierdzielić, ot złośliwość rzeczy martwych. Nie życzę Ci tego, ale miej świadomość i tyle.

Miłego i pozdrawiam. ;)

Arczi
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2015, 09:46
Czym jeżdzę: KS III 1,7 CRDI BL Sirius Silver
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Arczi » 17 maja 2016, 18:38

Kolego Kwarcu,
Najpierw odniosę się do pierwszej części twojej wypowiedzi:
Jeśli ktoś nie potrafi szukać na tym forum oraz w innych zakątkach internetu, to dla mnie jest to "idę na łatwiznę, wrzucę kolejnego posta z takim samym pytaniem, bo chcę wszystko na tacy". Masz pełno odpowiedzi na swoje pytania, więc po co powielasz pytania? Tak trudno poszukać?

Tak kolego szukałem ale na temat akurat tych Boxów nic nie znalazłem - stąd mój post, jak najbardziej w stosownym temacie pt. "Moja 1.7 zainfekowana"
A Ty skoro wiesz, gdzie jest cokolwiek na ten temat na tym forum napisane, to czemu, po koleżeńsku nie wskażesz miejsca albo nie zamieścisz linka? Wielu kolegów na tym forum właśnie tak robi, więc Tobie też chyba korona z głowy by nie spadła?
A teraz co do dalszej części Twojej wypowiedzi:
A teraz pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje kolejne pytania i wątpliwości: itd.

Super, nie można było tak od razu?
Idąc dalej w tym temacie, abstrahując od tego co bardzo ładnie powyżej napisałeś.
Skąd wiesz kolego Kwarcu, przy aktualnym zalaniu rynku różnymi podróbkami, czy akurat właśnie skreślone przez Ciebie Boxy nie są właśnie taką niezłą kopią V-Techa? Czy rozbierałeś kiedykolwiek jednego i drugiego celem porównania elektroniki, bądź oprogramowania? Może ktoś to robił i gdzieś na forum już opisywał? Jeśli tak to bardzo proszę o wskazanie miejsca, chętnie o tym przeczytam...
W tym miejscu pozwolę sobie przytoczyć taki przykład:
Kiedyś kupowałem miernik grubości lakieru i porządny, dobrej marki kosztował ok. 300 - 500zł, po kilku godzinach poszukiwań znalazłem polskiego producenta w Wa-wie, który sam produkuje takie mierniki (wcale nie gorsze) za ok. 140zł.
Podkreślam, nie znam się na elektronice samochodowej, Boxach, a tym bardziej na tuningu ale po przeczytaniu komentarzy do aukcji, pomyślałem sobie, że jest to Polska firma, która może właśnie próbuje zrobić coś podobnego do V-Techa, bez zbędnych dodatkowych kosztów związanych z transportem, akcyzą, podatkiem itp., analogicznie do tego przykładu producenta mierników...
Nie wiem, to są moje tylko luźne przemyślenia...
Nie kupiłem jeszcze ale po tym co napisałeś kolego Kwarcu, skłaniam się ku V-Techa, a przynajmniej chciałbym go wypróbować i tak jak napisałeś nie wiąże swojej przyszłości z długim użytkowaniem Sportka, a przede wszystkim mam już dosyć emeryckiej jazdy. ;-)
Pozdrawiam

art211
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 23 kwie 2016, 11:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III XL, 2.0 CRDI, AWD

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: art211 » 17 maja 2016, 19:08

Osobiście nigdy nie założyłbym jakiegokolwiek boxa do swojego auta.
A nie lepiej było kupić auto z mocniejszym silnikiem ? ;) :)

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Lukasz sport » 17 maja 2016, 20:20

Jesli chcesz zwiekszyc moc to jedz do porzadnego zakladu .Sam piszesz, ze nie znasz sie na elektronice, a nie sluchasz dobrych rad.
Boxy są uniwersalne, a prawidłowo trzeba dopasować pod konkretny silnik.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 22:10 przez Lukasz sport, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: bykman » 17 maja 2016, 20:40

...czyli jednak V-tech...alleluja...
Kolego Arczi daj info po hamowni i strojeniu.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Pafko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2018, 14:26
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA: BL+L

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Pafko » 25 wrz 2019, 13:10

Cześć,

Czy zna ktoś godnego polecenia tunera z Łodzi, który zrobi dobrze mapę pod moje 1.7?
KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA WYPOSAŻENIA: L

bins66
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2019, 08:39
Czym jeżdzę: 1.7 crdi

Re: RE: Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: bins66 » 25 wrz 2019, 18:19


Pafko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2018, 14:26
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA: BL+L

Re: Moja 1.7 zainfekowana

Postautor: Pafko » 26 wrz 2019, 20:09

A coś z Łodzi?
KIA SPORTAGE III 2011 1.7 CRDI 116KM, WERSJA WYPOSAŻENIA: L


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap