Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
pszemo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2022, 18:21
Czym jeżdzę: brak

Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: pszemo » 16 cze 2022, 18:26

Przymierzam się do zakupu Sportage 1.6 GDI i pomyślałem, że na forum najszybciej dostanę konkretną odpowiedź i rzetelną. Czy te silniki są godne polecenia i długo mi auto posłuży nie jeżdżą co chwile do warsztatu? Poczytałem troche i mam obawy bo ludzie piszą o braniu oleju i nawet remontach silnika przy 130 tys przebiegu. Czy rzeczywiście jest tak źle? Pierwsze opinie jakie słyszałem o tych silnikach to proste i bezawaryjne. Jak to jest naprawdę?

Może wymienicie najczęściej występujące awarie i usterki?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: puder12 » 16 cze 2022, 19:28

pszemo pisze:Może wymienicie najczęściej występujące awarie i usterki?

Cześć przemo

Już spieszymy przeglądać setki wątków i tysiące postów by wynotować dla CIebie wszystkie usterki.... [hihihi]

Ogarnijcie się szanowni forumowicze - zawitaliście tutaj aby poznać wady i zalety Sportage. Zacznijcie czytać, szukać, dociekać. Nie oczekujcie, że ktoś zrobi to za Was.

Miłej lektury. [zlosnikok]

pszemo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2022, 18:21
Czym jeżdzę: brak

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: pszemo » 16 cze 2022, 21:41

Kłania się czytanie ze zrozumieniem... ;) Nikomu nie kazałem przeglądać forum i szukanie dla mnie tematów z usterkami... Chodziło mi o opinie posiadaczy tego modelu z tym silnikiem i opisanie jednym zdaniem co się u nich działo bądź nie. Czy warto czy nie.

Od tego jest forum. Temat skierowany jest na ogólne opinie o silniku (kierowane spotkanymi awariami) a nie pochylanie się nad każdą awarią tak jak w różnych tematach. Tyle. Dziękuje

jungu
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2021, 17:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI + LPG
Lokalizacja: Turek

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: jungu » 21 cze 2022, 11:37

Ja mam na sprzedaż 1.6GDI z 2013r z LPG. Osobiście uważam że 1.6 są najmniej awaryjne z całej palety benzyniaków KII. Nie są wyżyłowane a 135KM wystarcza do sprawnego poruszania się po mieście i na krótkich trasach, choć w niedziele wróciłem z Zakopca (500km - 5,5h) i jakoś też specjalnie nie narzekam, ani na moc, ani na komfort. Silnik na łańcuchu rozrządu więc też kolejne zmartwienie mniej. Ogólnie konstrukcja silnika udana, spalanie od 6,5 do 10l PB, (u mnie ok 10l LPG + 1,5l PB). Jak ktoś dba o wymiany serwisowe to na pewno długo bezawaryjnie pojeździ. Jeśli chodzi o spalanie oleju to nawet w książce serwisowej jest napisane o jego ubytkach. Moja kianka przy normalnej jeździe praktycznie od wymiany do wymiany połknie max. 200-300ml, więc w sumie nie ma potrzeby jego uzupełniania, jednak przy jazdach autostradowych tak jak teraz jechałem też potrafi połknąć ok 150ml na 1000km
PS. Przy zakupie szukaj takiego żeby miał wszystkie wymiany udokumentowane na papierach

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: gisio » 21 cze 2022, 19:19

Nie polecam zakupu auta z silnikiem 1,6 GDI z instalacją LPG.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

jungu
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2021, 17:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI + LPG
Lokalizacja: Turek

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: jungu » 22 cze 2022, 11:43

A niby dlaczego? Możesz podać jakieś powody?
Mój na LPG pracuje bardzo dobrze, nie ma spadku mocy i przy tych cenach paliw dobrze się opłaca.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: diselboy » 22 cze 2022, 12:43

..."Mój na LPG pracuje bardzo dobrze,"... do czasu. przeglądarka i wpisać: "silnik GDI a gaz" poczytać, wyciągnąć wnioski.
Gaz jest dobry, ale do grilla na działce.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: automaciek » 22 cze 2022, 13:52

Np. dlatego że ten silnik nie ma hydropopychaczy zaworów, więc gdy przysiądą zawory w gniazdach ( a na LPG siadają) to będzie po głowicy.

jungu
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2021, 17:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI + LPG
Lokalizacja: Turek

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: jungu » 22 cze 2022, 16:10

Panowie trochę demagogujecie, ja mam instalację LPG z dotryskiem benzyny, ze sterownikiem Zenit Pro Direct, która została stworzona specjalnie na takie silniki (FSI, TSI, GDI).
Działa na zasadzie podawania mieszanki gazu z paliwem (sekwencyjnie załączają się wtryskiwacze benzyny chłodząc je paliwem co zapobiega tzw. "zapiekaniu"), to nie są instalacje sprzed 10ciu lat, producenci instalacji LPG też idą z duchem czasu.

diselboy pisze:..."Mój na LPG pracuje bardzo dobrze,"... do czasu. przeglądarka i wpisać: "silnik GDI a gaz" poczytać, wyciągnąć wnioski.
Gaz jest dobry, ale do grilla na działce.

Wpisałem i poczytałem... jest sporo postów... tyle że 90% z nich to tematy sprzed ponad 10ciu lat więc nieco nie aktualne.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: gisio » 22 cze 2022, 18:35

Cóż, jakby Ci tutaj napisać … mam swoje powody by mieć takie zdanie. Jak przejedziesz na tej cudownej instalacji 100 tys km bez remontu silnika to wtedy wrócimy do tematu...
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Awarie 1.6 GDI - dylemat przy zakupie

Postautor: automaciek » 23 cze 2022, 10:02

Idą z duchem czasu jak nie wiem co. Obecnie postanowili zbierać informacje o silniku poprzez protokół diagnostyczny, wynik - jak pracuje na LPG nie można diagnozować sterownika silnika. Jak więc naprawiać? Ale to już producentów instalacji LPG nie obchodzi. Sprzedać, zamontowac i samochód ma przeżyć 2 lata
.....


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap