1.6 GDI - macie jakieś info?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: excile » 29 lis 2010, 11:23

Hmm a pro po gałki zmiany biegów którą można pochwalić. Właśnie te biegi są po to aby szybciej tego TIRa wyprzedzić. Przecież nie trzeba tym silnikiem cały czas kręcić miedzy 2 a 3 tys obrotów...

pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: aBARTh » 29 lis 2010, 13:22

Wiecie co nie macie co się napinać, bo faktycznie wszystko zależy czym sie jeździło wcześniej. I tak np. Ja na własność miałem 206 1.1, przy której Sportage to rakieta. Ale miałem w tym czasie okazje przez krótszy lub dłuższy czas do jeźdzenia różnymi samochodami z racji poprzedniego "zawodu". Na liście tych wózków znalazła się m.in. 362 konna S.Impreza, która setkę robiła w poniżej 5 sekund. Jak miałbym 1.6 GDI porównać z 2 litrowym turbo boxerem 362KM to logiczne, że powiedziałbym, że Sporatge stoi w miejscu, ale bądźmy realistami, osiagi Kijanki 1.6 GDI są wystarczające do sprawnej jazdy, wyprzedzić też się da, fakt trwa to dłużej niż w 2.0 CRDi, ale auto jest i 15tys. tańsze. Ja celowałem z nowym autem w Focusa RS, bo uważam ten samochód za genialny sprzęt z mega silnikiem i zawieszeniem, które sprząta wszystkie BMKi w podobnych pieniądzach, Golfy GTI, Civici Type-R itp fury.. ale budżet pozwolił na 1.6 GDI Kijankę, a mimo wszystko bardzo się z niej cieszę. Każdy jeździ jak chce, więc nie potrzeba wprowadzać nerwowej atmosfery :)

powiem krótko BE COOL [ura]

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: bielas » 29 lis 2010, 23:34

Wydaje mi się logiczne, że na 1.6 się decyduje człowiek w dużej mierze z uwagi na cenę. Niewiele osób ma taki komfort, by przysłonić ceny w cenniku i wybierać wg osiągów/wrażeń z jazdy/własnych preferencji.
Ja wybrałem 1.6 bo na taki mnie w tej chwili stać i jego osiągi za tą cenę mi odpowiadają :-)

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: grzes74 » 30 lis 2010, 22:26

Jak dla mnie to jedyny rozsądny wybór. Silnik powinien być w miarę bezproblemowy i posłużyć przynajmniej przez okres gwarancji bez konieczności częstszych kontaktów z ASO. Palisz i jedziesz, dojechałeś wysiadasz, nie studzisz, nie cudujesz bo olej za zimny i turbinka się zepsuje., nie stresujesz się DPFami, nie stresujesz się czy przypadkiem nie zatankowałeś opału itd itp.

2.0 benzyna też ok - tylko nie zrozumiem dlaczego tak prymitywnie zaoszczędzili i nie połączyli go ze skrzynią 6M. [zlolta] Przecież ma o wiele większy zapas mocy niż 1.6.
Pewnie zrobią to po cichu jak z ceed'em 1.6 vvt w tym roku....

Ropniaki są fajne jak są nowe, dobre dla kogoś kto co 2-3,4 / max 150 000 km - lata musi zrobić koszty w firmie i cały pakiet problemów przekaże następcy...........

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

silnik 1.6 GDI

Postautor: bryndzio » 02 gru 2010, 16:26

Slnik 1.6 GDI w sportage jest konstrukcja Hyundaia,podobnie jak ten z turbo 175 kM co oczywiscie nikogo nie powinno martwic bo to jedna rodzina,Jesli by ktos chcial ogladnac ten silnik od podstaw jak wyglada zapraszam na http://blogsilnika.blogspot.com/2010/07 ... gdi-i.html dobra rzecz serduszko rosnie.Druga informacja to jest taka ze ten silnik nie ma konkurenta w europie a i na swiecie jest w czolowce,tylko japonczycy osiagneli wiecej,mam na mysli moc 135 kM i moment 165 Nm z 1.6 mowie oczywiscie o silniku atmosferycznym,czyli bez turbo.Tylko renault ma silnik podobnej mocy 98 kW tj.133kM i Toyota 97 kW -132 kM,momenty obr.tez nizsze,chyba mozemy byc dumni.Pozdrawiam wszystkich
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: Meduzes » 08 gru 2010, 11:16

kilka słów ode mnie na temat silniczka 1.6

- spalanie 8,4 w mieście (dystans 350km) - uważam że jak na takie autko to wcale nie jest źle '(dane z komputera pokładowego) przy czym zaznaczam że nie mam ciężkiej nogi ale staram się jeździć elastycznie a nie mułowato :lol:
- spalanie 7,2 poza miastem (dystans 150km) - całkiem przyzwoicie chodź prędkość około 80-100 bo takie warunki na drogach... (dane z komputera pokładowego)

- silniczek do jazdy w mieście pierwsza klasa ... bardzo żwawy nawet przy niskich obrotach... dość elastyczny...
- za miastem pełna kultura i elastyczność 8-) jednak przydało by się parę koni więcej podczas wyprzedzania 8-)

reasumując:

jak najbardziej polecam dla mniej wymagających 8-) do codziennego przemieszczania się z miejsca na miejsce silniczek dedykowany w 100% ... cichy, żwawy, elastyczny, kulturalny, czego więcej chcieć ?!
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: Frugo » 08 gru 2010, 12:59

Jak wy robicie takie średnie spalania? Ja ponizej 9,5l/100 nie moge zejść, czasami nawet się słucham tego podpowiadacza, jednak jak mi każe 6 przy 70km/h włączyć to mnie denerwuje...

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: Meduzes » 08 gru 2010, 13:18

dane opieram na przeliczeniach komputera ... a on może źle liczyć !! chodź nie musi 8-)

podejrzewam że gdybym mieszkał w W-wie to moje spalanie także było by w granicach 9,5l/100km ... bo co światła to stoisz i ruszasz :? ja mieszkam w mniejszej mieścinie i dlatego udaje mi się w miarę ekonomicznie jeździć
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: olin » 08 gru 2010, 13:37

U mnie samo miasto przy zaśnieżonych drogach mimo że zimówki itp nawet 10l miałem fakt trasa bywa i poniżej 7l zobaczę na wiosnę wtedy się okaże. Co do kompa to wolę obliczyć ręcznie Np. Ilość zatankowanych litrów dzielić przez ilość przejechanych km i przesunąć przecinek jak trzeba
Przykładowo: 25l od zapalenia rezerwy przejechany dystans = 240km czyli 25/2,4 = średnio 10,41 / 100km

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: aBARTh » 08 gru 2010, 14:15

Mi teraz zimą spalanie wzrosło z 8,2-8,5 do 9,1 ponieważ czasem jadę na krótkim odcinku i silnik sie nie zdąży dobrze rozgrzać. poza tym wiadomo nie od dziś, że zimą zawsze spalanie wzrasta, bo rosną opory toczenia itp itd

przebieg samochodu mam prawie 950km, więc czasami pozwole sobie go wkręcić na 5tys obrotów i fajnie przyspiesza.

co do podpowiadacza, już raz to pisałem, on nie raz każe przy 2100-2300 obrotów zapinać wyższy bieg [rotfl1] toż to nie jest diesel. [zdziwko]

a styl jazdy mam mieszany, ale głównie jeżdze tak, że nie przekraczam 3,5 tys obrotów, bo w jezdzie po miescie i "trasy" między moim małym zadupiem gdzie mieszkam, a np. moimi teściami nie wymagają szybszej jazdy.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: excile » 08 gru 2010, 16:08

Mi spalanie wychodzi 9 wg komputera który bezczelnie kłamie bo na kalkulatorze mam jakieś 0,5 litra więcej. Spalanie w zimie wzrosło mimo iż przebiegi mam 60 km dziennie na obwodnicy.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

1.6 GDI - wrażenia i obserwacje moje

Postautor: grzes74 » 20 gru 2010, 22:28

Udało mi się dziś przejechać 1.6 GDI demo.
Co do dynamiki/ elastyczności i osiągów => na tyle na ile to mógł pokazać w mieście radzi sobie całkiem ok z autem, nie ma szaleństw ale nie ślimaczy się.
Ekonomia... hm średnie spalanie 10.7 (wg wskaźnika)- nie wzrosło. Ani tragicznie ani super - ot taki w sam raz wynik jak na jazdę po mieście wojewódzkim w trakcie dnia. Nie jest to jakieś bardzo miarodajne.

Co mnie zdziwiło/zmartwiło rochę:
- umiejscowienie silnika : mam wrażenie że wałki rozrządu są "pod kątem" - tzn. wałek od strony kabiny jest niżej od tego od strony "zderzaka".........choć być może uległem złudzeniu aptecznemu przez tą cudaczną osłonę plastikową.
- po uruchomieniu zimnego silnika - obroty skoczyły na ok. 1500... potem się uspokoił na poziomie ok. 700-800 / poniżej 1000.
- w trakcie jazdy: wrzucam 2-kę przyspieszam - z okolic lewarka, konsoli dobywa się wyraźny dźwięk jakby coś szurało, drżało czy czort wie co jeszcze... Cóż mógł to być jakiś plastik wpadający w rezonans przy wyraźnym przyspieszeniu mogło to być......... sam nie wiem co jeszcze.

Sam samochód, prowadzenie - ok. Siedzi się wysoko, widzi się więcej - choć czujnik parkowania przynajmniej z tyłu by się przydał.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: wentyl » 20 gru 2010, 23:34

grzes74 - Twoje auto demo było w jakiejś uboższej wersji. Czujniki w najniższej wersji są dostępne za niewielką dopłatą (a nawet u dealera można je wynegocjowac za darmo :), a w wyższych wersjach wyposażeniowych są standardem, a nawet kamera cofania jest co znacznie poprawia manewrowanie Sportagem. Potwierdzą to chyba wszyscy szczęśliwi posiadacze tego auta. :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: olin » 28 gru 2010, 09:21

Po przejechaniu 3 tys odnosze małe wrażenie że silnik mniej z deka spala mimo ostrej zimy i zasp metrowych zobacze jak będzie dalej Teraz co prawda ciężko realną średią policzyć przez pogodę ale już widzę że jest z deka lepiej :oki:

ukuk
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:33
Czym jeżdzę: p 406

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: ukuk » 29 gru 2010, 12:01

Moglby ktos porownac jak 1,6 GDI jezdzi w porownaniu do ktoregos z wymienionych silnikow:

- 110 KM diesla (mam HDI, choc jak ktos mial przed kijanka do czynienia z tdi czy dci to tez prosze o opinie)
- benzynowka w corolli 130 KM 1,6. (Czyli pod wzgledem parametrow cos podobnego jak w sportage, tyle ze samochod sporo lzejszy i bardziej oplywowy)
- 122KM Tsi z golfa

Konkretnie chodzi mi o "dynamike" przy 80 km/h i wiecej. Czy trzeba mocno redukowac do wyprzedzania? Bo rozumiem ze nie da sie wyprzedzac na 5-tce tak jak w dizlu?
Uprzedzajac porady zebym sie przejechal... chcialem ale sie nie da... :) Juz bylem w 2 miastach zarowno w kii i hjundaju i nie ma tych silnikow do jazd...

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: daro » 05 sty 2011, 22:02

co do porównania przyspieszeń i elastyczności to jak zauważyłeś w Toyocie i Golfie - podobne silniki tylko gabaryty samochodu (wysokość, prześwit, waga), współczynnik powietrza, szerokość i średnica opon ...na pewno będzie na niekorzyść Sportage. do elastyczności diesla też nie ma co porównywać - benzynę trzeba bardziej wkręcać w obroty, a im bardziej tym większe spalanie itd.
też nie jeździłem 1.6GDi a zamówiłem - podobno sprawniejszy od 1,7 ...i podobno dużo nie odbiega od 2.0 Pb.
Odbiorę pojeżdżę wtedy coś więcej :D ;)
Obrazek

taskarinos

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: taskarinos » 04 lut 2011, 23:33

...a ja mam pytanie z innej beczki :)
właśnie jestem w trakcie przesiadania się z ceeda 1.4 109 KM na Sportage 1.6...
Pytanie brzmi: Czy Sportage jeździ lepiej...w sensie bardziej dynamicznie ? W ceedzie troszkę mocy mi brakowało na trasie, ale w mieście było ok...
Pytanie kieruję do osób, które miały możliwość użytkowania w/w ceeda, a teraz jeżdżą Sportage 1.6

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: sabb » 05 lut 2011, 12:28

ja też przesiadłem z ceeda 1,4 109 km tylko ze na 1.7 dizla jak piszesz w sidzie jest mniej mocy, prawda! niebo a ziemia!!

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: grzes74 » 27 lut 2011, 20:03

ukuk pisze:Moglby ktos porownac jak 1,6 GDI jezdzi w porownaniu do ktoregos z wymienionych silnikow:

- 110 KM diesla (mam HDI, choc jak ktos mial przed kijanka do czynienia z tdi czy dci to tez prosze o opinie)
- benzynowka w corolli 130 KM 1,6. (Czyli pod wzgledem parametrow cos podobnego jak w sportage, tyle ze samochod sporo lzejszy i bardziej oplywowy)
- 122KM Tsi z golfa

Konkretnie chodzi mi o "dynamike" przy 80 km/h i wiecej. Czy trzeba mocno redukowac do wyprzedzania? Bo rozumiem ze nie da sie wyprzedzac na 5-tce tak jak w dizlu?
Uprzedzajac porady zebym sie przejechal... chcialem ale sie nie da... :) Juz bylem w 2 miastach zarowno w kii i hjundaju i nie ma tych silnikow do jazd...


1.6 HDI nie znam


Co do TSI - praw fizyki nie szukasz. Turbo dmucha i TSI idzie ładnie już z 1800-2000, GDI dobrze sobie radzi już pow. 2500...
Jest handel coś za coś:
- turbo i przyjemniejsza jazda, ale przy nieumiejętnym obchodzeniu możesz mieć dodatkowy wydatek na turbo (2-3 klocki)
- wolnossący i może słabszy z dołu ale za to mniejsze ryzyko na przyszłość

I VW i Hyundai KIA mają wtrysk bezpośredni za 3-4 lata zobaczymy jak to wyszło koreańczykom, VW już się zdążył nauczyć na silnikach FSI i od 2006 składa TSI/ TFSI

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: morgun » 28 lut 2011, 10:50

poczekamy na test długodystansowy. z pewnością w tym roku coś takiego się pojawi.

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: Lorkovsky » 28 lut 2011, 18:24

Czyli mam rozumieć ze jesli w grudniu zamawiałem to auto bedzie w marcu?


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap