1.6 GDI - macie jakieś info?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: excile » 26 paź 2010, 14:29

a tak przy okazji. Dealer twierdzi, ze nie może mi sprzedać samochodu 1.6 który miałem w tym tygodniu odebrać bo KIA wstrzymała jego dystrybucję ze względu na błędy w oprogramowaniu komputera. Czy ktoś ma jakieś info na ten temat?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: cyberiusz » 26 paź 2010, 15:15

Wcześniej coś ktoś wspomniał że niby załącza się zbyt szybko układ kontroli trakcji czy coś takego i miga wtedy kontrolka zadziałania tego układu ale u mnie nic nie zauważyłem. Żadnych anomalii z kontrolkami. Jedyną irytujacą kontrolką jest wkaźnik oblodzenia, który załacza się za kazdym razem gdy temperatura spada poniżej + 5 stopni
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: krzysiek_kpk » 26 paź 2010, 15:28

cyberiusz pisze:....wkaźnik oblodzenia....

no patrzcie w jakie systemy została wyposażona kijanka, prawie jak w samolocie :D

Pozdrawiam
KPK

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: m75 » 26 paź 2010, 16:01

saber pisze:Jeden już zasiał ziarno niepokoju ...
http://www.autocentrum.pl/oceny/kia/spo ... 1686313403

Kolego trzeba dokładnie wczytać się w tą opinię a dojdziesz do wniosku że to opinia dotycząca starszego modelu !!!! Facet przecież napisał że jeżdzi nią nie kilka tygodni czy miesięcy????Tylko niecały rok -Panowie -bez paniki!

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: saber » 26 paź 2010, 16:20

m75: masz racje, trzeba czytać dokładnie, ale trzeba też znać źródło, z którego się korzysta ... Kolego.
Okres jazdy podany przez użytkownika czyli "niecały rok" to nie jest z palca wpisany okres, ale taką opcję user wybrał przy dodawaniu oceny - formularz oceny pojazdu zawiera kilka opcji czasu użytkowania i "niecały rok" jest jedną z nich :)

poza tym nie ma co się sugerować opinią jednego frustrata ... owszem jakby 8 na 10 głosów było podobnych to byłoby się nad czym zastanawiać, a jak wiadomo zdecydowana większość opinii jest pozytywna i tego się trzymajmy :)

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: m75 » 26 paź 2010, 16:30

Również pozycja spalanie latem mogła dać już coś do myślenia?! Bo konia z rzędem kto byłby wówczas już posiadaczem nowego modelu.Sprawa została wyjaśniona, nie wiem czy możesz tego posta cofnąć ,by nie było takich detalistów jak ja.

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: cyberiusz » 26 paź 2010, 17:11

krzysiek_kpk: Miałem na myśli wskaźnik "możliwe oblodzenie nawierzchni" a nie oblodzenia skrzydeł he he :lol:
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: krzysiek_kpk » 26 paź 2010, 18:23

cyberiusz pisze:krzysiek_kpk: Miałem na myśli wskaźnik "możliwe oblodzenie nawierzchni" a nie oblodzenia skrzydeł he he :lol:

wiadomo,
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: Baraqda » 28 paź 2010, 10:26

Witam,

Zmartwiliście mnie tym mułowatym silnikiem 1,6 ... mam jednak nadzieję, że nie będzie tak źle, i samochód będzie się jakoś zbierać na drodze... 2.0 w automacie jeździło mi się całkiem przyzwoicie ;)

ps. nie mogę się doczekać, aż w końcu moja KIA przyjedzie do mnie ze Słowacji...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

roger
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2010, 21:06
Czym jeżdzę: audi 4 passat 1,8 kia sportage 1,6 GDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: roger » 29 paź 2010, 13:40

Witam .

Wlasnie dzisiaj odebralem sportage 1,6 gdi. Przejechalem prze zmiasto (Stockholm)15 km i autostrada 10km ,komp.pokazuje spalanie 8,7l.

Wrazenia:cichy silnik,zaskoczyla mie moc bardzo dobrze daje sobie rade, silnik jest wystarczajacy na ten woz.,wcale nie jest mulowaty,absolutnie nie.
ogladalem dokladnie przy odbiorze i zauwazylem za maska do silnika z prawej strony troche sie rozni spasowaniem kilka mm,jakby z prawej strony troche miej dolegala do uszczelki,sprawdzilem na innej kia i tam z kolei bylo po lewej stronie,ale to mala blachostka widocznie tak maja ale naprawde to bardzo mala roznica.

Jezdzac ostatnio audi a4 i passat 1,8t stwierdzam ze nie odczulem jakiejs roznicy tyle tylko ze wydaje mi sie ze w kia jest ciszej
po zatym kia tak samo twarda jak audi czy passat no i w kia trzeba porzadniej,(mocniej )trzasnac drzwiami niz w audi lub passat zeby sie zamknely.
Zatankowalem caly zbiornik i odezwe sie przy nastepnym tankowaniu a to potrwa bo jeszcze sie nie pozbylem starej mazdy.
Leszek

KRKIA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:09
Czym jeżdzę: Wkrótce KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: KRKIA » 30 paź 2010, 22:54

Witam,
Na trasie 550km średnie spalanie 8,7 litra (rzeczywiste).
10% miasto
20% trasa
5% korki
reszta - autostrada 130-150km/h (Czasem więcej) :x
Auto zbiera się dośc dobrze. Nie sprawdzałem w pełni przyspieszeń ponieważ auto jest na dotarciu ale z moich obserwacji wynika, że jak już się rozbuja to jedzie dobrze ale na jakieś rewelacyjne przyspieszenie nie ma co liczyc. Osiągnięcie prędkości 160km/h nie stanowi problemu i przychodzi z łatwością. Bardzo dobra skrzynia biegów. Lewarek rewelacyjny. O wiele lepszy niż w wersji 5 biegowej.
Pozdrawiam
KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L, D5U

blazejwaclawik
DEALER KIA
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2010, 09:34
Czym jeżdzę: 1,7 CRDi , L + AW8, SAND TRACK
Lokalizacja: KATOWICE / euro-kas / tel. 785 088 840

SILNIK 1.6 GDi

Postautor: blazejwaclawik » 26 lis 2010, 16:21

Witam.

Proszę o informację na jakich wtryskach jest ten silnik.

1,6 GDi

Bosch ?

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: LUKI » 28 lis 2010, 00:01

KRKIA pisze:Osiągnięcie prędkości 160km/h nie stanowi problemu i przychodzi z łatwością. Bardzo dobra skrzynia biegów. Lewarek rewelacyjny. O wiele lepszy niż w wersji 5 biegowej.


No dobre sobie 160 km/h nie stanowi problemu... niektórym jazda maluchem do Hiszpanii też nie sprawiała problemu bo nie znali lepszego odniesienia więc podsumowując do 160 zanim się rozbuja mijają wieki i tyle. Nie starajcie się przesadzać nad tymi zachwytami bo trzeba to sobie powiedzieć silnik 1,6 GDI nadaje się tylko do miasta. W trasie masakra ... niestety. No chyba, że porównuje się do Fiata PAndy no ale to chyba nie ta klasa. :evil:
Rzeczywiście zawsze można jednak pochwalić lewarek zmiany biegów :shock:
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: saber » 28 lis 2010, 00:29

wreszcie głos rozsądku ;)

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: rouman01 » 28 lis 2010, 02:26

Tak, głos "rozsądku"... kierowcy opla vectry super-sport.

A gdzie w Polsce można się bezpiecznie rozpędzić powyżej 160km/h?

Nie jeździłem jeszcze KIA Sportage 1.6 GDI, ale z czasów późno-studenckich mam przepiękne wspomnienia o maluchu, żadne auto nigdy później nie dało mi większej frajdy, większych emocji i lepszych wspomnień, łącznie z tymi dwoma przecież też fajnymi, które miały baaardzo dużo koni mechanicznych, więc takie uwagi pana Luki o kierowcach maluchów mnie cokolwiek bawią.

Panowie, trochę więcej powagi.

Pozdrawiam.

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: krzysiek_kpk » 28 lis 2010, 11:55

Dlatego dobrym rozwiązaniem było by podawanie przez osoby, które wyrażają opinie o osiągach silnika, pojazdu którym wcześniej jeździły na co dzień. Może wam się wydawać dziwne, ale dla mnie to najlepsze podejście.
Sam jestem takim przykładem. Pamiętam swego czasu jak mieliśmy w domu samochód Renault Laguna 1.8 90PS, wydawał nam się bardzo zwinnym autem, a to dlatego że wcześniej miałem golfa o mocy 75ps. Potem kupiliśmy megane 1.5dCI, 100PS, pełen zachwyt nad silnikiem, samochód według mojej uwczesnej opinii bardzo szybko osiągał prędkość 170km/h, ale to również bardzo szybko się zmieniło gdy kupiłem sobie ibizę 1.9tdi na sterydach, która miała 140PS i rozpędzała się do 100km/h w troszkę powyżej 8s.
Dlatego, patrząc z mojej perspektywy silnik 1.6 GDI, byłby dla mnie porażką, ale tak jak już pisałem, będzie idealny dla mojej żony.

Pozdrawiam
KPK
PS.
Nie zrozumcie tego źle(nie przechwalam się), ale w Polsce jest wiele takich miejsc gdzie można uzyskać bezpiecznie prędkości powyżej 160km/h, ale tylko pod warunkiem posiadania samochodu dla którego te prędkości nie są abstrakcją, a niestety tak to jest dla Sportaga 1.6GDI.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: rouman01 » 28 lis 2010, 19:29

Mam jeszcze jedną propozycję - porównujmy jabłka do jabłek, a nie jabłka do gruszek.

KIA Sportage 1.6 GDI porównujmy do najmniejszych beznynowych Kaszkaja, AXN czy Tiguana.
Jasne, że są dużo szybsze auta, ale przynajmniej w moim przypadku, całkiem świadomie wybrałem KIA S., bo już nie zamierzam jeździć ponad 200km/h, no i nie potrzebuję przyspieszać od zera do 100km/h w 7 sekund.

Pozdrawiam.

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: backuz » 28 lis 2010, 20:18

rouman01 pisze:bo już nie zamierzam jeździć ponad 200km/h, no i nie potrzebuję przyspieszać od zera do 100km/h w 7 sekund.


W 100% popieram... a malkontentów zapraszamy na forum o BMW :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

KRKIA
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2010, 14:09
Czym jeżdzę: Wkrótce KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: KRKIA » 28 lis 2010, 21:40

Witam,
Nie zgadzam się z opinią, że dla silnika 1.6 GDI 160 km/h to abstrakcja. Moje poprzednie autko VW passat 2.0 tdi 140KM.
KIA 1.6 GDI bardzo sprawnie przyśpiesza do 160 km/h i nie trwa to wieki. Jedyny minus ale to dotyczy wszystkich Kijanek Sportage to zbyt czuły układ kierowniczy.
Pozdrawiam
PS . Na niemieckiej autostradzie jechałem 170km/h i nie był to żaden problem.
KIA SPORTAGE 1.6GDI WERSJA L, D5U

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: krzysiek_kpk » 28 lis 2010, 23:36

backuz pisze:
rouman01 pisze:bo już nie zamierzam jeździć ponad 200km/h, no i nie potrzebuję przyspieszać od zera do 100km/h w 7 sekund.


W 100% popieram... a malkontentów zapraszamy na forum o BMW :)


Wiedziałem, że jak wygłoszę inne zdanie i nie będę popadał w zachwyt nad tym silnikiem, to od razu usłyszę "wypie..... gdzie indziej jak CI się nie podoba". Dziękuję bardzo za wyrozumiałość i tolerancje.
Każdy kupuje taki silnik, jaki mu odpowiada i tyle, i tak samo każdy ma prawo wygłosić odrębne zdanie.

Moim zdaniem mocy w samochodzie nie jest nigdy za wiele. Wiele razy byłem w różnych sytuacjach drogowych, w których to brak mocy w samochodzie powodował większe zagrożenie dla mnie i mojej rodziny niż jej nadmiar. Myślę, że wiele osób takich sytuacji doświadczyło, choćby podczas wyprzedzania gdy okazywało się, że przed wyprzedzanym tirem schowało się jeszcze jedno lub dwa auta, wtedy zapas mocy pozwala na bezpieczne dokończenie manewru.

Pozdrawiam bardzo serdecznie, naprawdę :)
KPK

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: 1.6 GDI - macie jakieś info?

Postautor: LUKI » 29 lis 2010, 11:07

Panowie. Po pierwsze to w moim poście nie chodziło o to że 1,6 nie osiągnie 160 km/h tylko że trwa to na dzisiejsze standardy wieki. Po drugie nie chodzi także o to czy porównuję to do innych samochodów czy nie - bo to nie ma sensu.
Po prostu stwierdzam fakt i tyle - a to że ktoś ma wspaniałe wspomnienia z malucha czy kieruje na forum BMW czy forum szydełkowania nie zmieni faktu że wyprzedzając Tira trzeba się dwa razy zastanowić i kropka.

Kończąc wywody - nigdy nie kupiłbym drugi raz 1,6 GDI - ale to jest moje prywatne zdanie na które chyba na demokratycznym forum mogę sobie pozwolić.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap