Szarpanie podczas jazdy

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
gacek22p
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2020, 14:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI LPG

Szarpanie podczas jazdy

Postautor: gacek22p » 28 gru 2020, 10:50

Kia Sportage 2011r 1.6 GDI plus Lpg. Ostatnio został wymieniony czujnik położenia wału bo auto zaczęło szarpać, obrotomierz nie pokazywał obrotów a komputer diagnostyczny pokazał błąd tego czujnik. Przez jakiś czas było wszystko Ok. Auto znowu zaczęło szarpać. Byłem u gazownika i zwykłego mechanika i żaden nic nie znalazł. Brak jakich kolejek błędów, świece nie dawno wymieniane, filtry wymieniane latem, olej zmieniany regularnie co 15 tyś. km. Jak auto zaczyna szarpać redukuje bieg na niższy i jest trochę lepiej śle nie jest tak jak powinno być. Zamierzam wymienić filtr paliwa tylko nie wiem czy to coś da bo szarpanie występuje na Lpg i Pb.

tomandson
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:34
Czym jeżdzę: KS3 2.0+LPG 163 '11 2WD XL
FABIA I 01' 1.4MPi

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: tomandson » 25 wrz 2023, 22:31

Czy ktoś spotkał się z problemem szarpania ale w silniku 2.0 MPI 163km? Mam Pb+LPG i te szarpanie bardzo często występuje, ale są takie dni (niezależnie od pogody) że samochód jeździ płynnie i zapomina się o szarpaniu.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: listomek2014 » 26 wrz 2023, 12:20

Świece i cewka = diagnostyka od tego zacząć , lpg częściej trzeba wymienić świecę
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

lexy
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:12
Czym jeżdzę: 2.0CRDi

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: lexy » 06 mar 2024, 12:56

Podpinam się pod przedmówcę, warto zacząć w pierwszej kolejności od diagnostyki świec zapłonowych. Miałem w zeszłym roku taką sytuację, że po wymianie (spowodowanej podobnie jak tu, szarpaniem podczas jazdy) problem nie zniknął - auto dalej pracowało nierówno. Okazało się, że kupiłem uszkodzone świece. I tu zaleta sklepów internetowych jak iparts - bezproblemowo udało się reklamować, niedługo potem dostałem nowy zestaw, który już był sprawny. W stacjonarnym sklepie musiałbym użerać się z jakimś “Januszem”, który by twierdził, że to ja uszkodziłem świece.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Szarpanie podczas jazdy

Postautor: listomek2014 » 06 mar 2024, 13:19

Janusz w przysłowiowym sklepie nie ma nic do gadania przyjmuje i reklamuje
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap