1,7 crdi problem.

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
maddj
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:54
Czym jeżdzę: Sportage III 1.7 crdi XL
Lokalizacja: głuchołazy Okolice Nowego Yorku

1,7 crdi problem.

Postautor: maddj » 20 sty 2020, 20:39

Hej. Zastanawiam się czy ktoś mi coś doradzi..... 1,7 crdi odmówił posłuszeństwa jakieś 3 tyg temu. Ale odpalił na samostarcie (pomijam fakt czy można czy też nie) więc problem z paliwem. Rozebrałem bak, wyczyściłem sitko, zbiornik, a filtr paliwa poszedł do wymiany i autko zaczęło znowu żyć. Zrobiłem około 2000 km i autko zgasło w czasie jazdy. Dodam że odpinając przewody z filtra palinko cieknie, więc dopływ jest. Co to może być ? Jakieś porady, sugestie? :niewiem:
co możesz zrobić jutro zrób dziś

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: 1,7 crdi problem.

Postautor: automaciek » 20 sty 2020, 22:14

Zluzuj nakrętkę od którejkolwiek rurki od wtryskiwadza lub listwy paliwowej i zobacz czy paliwo będzie tryskać pod ciśnieniem gdy kręcisz rozrusznikiem, sprawdź paliwo w powrotach z wtryskiwaczy - podczas rozruchu nie powinno go tam być. O odczycie błędów i sprawdzeniu parametrów to juz nawet nie wspomnę.

Awatar użytkownika
maddj
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:54
Czym jeżdzę: Sportage III 1.7 crdi XL
Lokalizacja: głuchołazy Okolice Nowego Yorku

Re: 1,7 crdi problem.

Postautor: maddj » 21 sty 2020, 18:47

Hej. Problem rozwiązany [zlosnikok] zakupiłem obd2 adapter i Torque wyświetlił błąd P0253 Injection Pump Fuel Metering Control A Low (Cam/Rotor/Injector).
Co się okazało.... kochana przyjaciółka :strzelac: kuna uszkodzila wtyczkę. Po lekkiej renowacji wtyczka wróciła na miejsce i autko znowu żyje. Błędy wykasowane, pamięć czysta :rotfl2: pozdroofka
co możesz zrobić jutro zrób dziś


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap