Spadek poziomu paliwa podczas jazdy na lpg 2.0 163km

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
pziolo88
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2019, 09:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0dohc 163km wersja L

Spadek poziomu paliwa podczas jazdy na lpg 2.0 163km

Postautor: pziolo88 » 23 lis 2019, 15:10

Pytanie do posiadaczy auta z instalacją lpg. Zauważyłem, że podczas jazdy na lpg spada poziom pb na wskaźniku poziomu pb na desce rozdzielczej. Czyżby komputer źle sczytywał rodzaj paliwa czy co? W poprzednim aucie marki Peugeot też tak było, że poziom paliwa pokazywało że spada nawet do zera a po podłączeniu do kompa poziom wynosił 20-30 l paliwa.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Spadek poziomu paliwa podczas jazdy na lpg 2.0 163km

Postautor: automaciek » 23 lis 2019, 17:55

Zapytaj gazownika czy nie masz aktywnego dotrysku benzyny w celu ochrony gniazd zaworów.

wicia83
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 09 sie 2015, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6GDI Business Line L

Re: Spadek poziomu paliwa podczas jazdy na lpg 2.0 163km

Postautor: wicia83 » 24 lis 2019, 00:28

Hejka

Mój tata ma tak samo w Hondzie CRV 2.0PB. Komputer symuluje zużycie paliwa i dlatego wskaźnik paliwa opada. Co ileś tam odpaleń (włączeń zapłonu) komp sprawdza faktyczny stan paliwa w baku i wskaźnik poziomy wraca do normy. Gazownik który zakładał instalację (jeszcze u poprzedniego właściciela Hondy) powiedział, że trzeba zamontować specjalny moduł za ok 150zł aby za każdym włączeniem zapłony komp odczytywał poziom faktyczny paliwa. Podejrzewam, że u Ciebie jet podobna sytuacja

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Spadek poziomu paliwa podczas jazdy na lpg 2.0 163km

Postautor: Trnc » 26 lis 2019, 22:03

Ja jak zakładałem instalację to mnie gazownik uprzedzil że po przekroczeniu 3000 obr będzie także jakis tam % dotrysku benzyny na chłodzenie wtryskow zaworów.
Ale jakos tego aż tak nie zauważam. Jedynie co teraz trzeba brać pod uwagę to fakt że na dworze jest coraz zimniej i samochód więcej czasu potrzebuje żeby się przełączyć na gaz co powoduje że okresie zimowym tej benzyny zawsze trochę więcej idzie.
Instalacja BRC obecnie już jeżdżę na niej półtora roku.

Jeśli chodzi o poprzednie auto Renault to miałem też tą instalację i tam było tak że ten wskaźnik też właśnie pokazywał jakby zużycie paliwa w trakcie jazdy. Ale po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu stacyjki stan wracal to poprzedniego faktycznego stanu benzyny.

Ja jestem zadowolony z użytkowania tych instalacji ale zawsze robie przeglądy co 15000km i wtedy gazownik przy okazji sprawdza cały komputer i błędy, więc nie miałem nigdy problemów

Jeśli masz jakieś wątpliwości to umow się do gazownika i sprawdzi czy jest wszystko ok czy jest jakiś problem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap