Czy 1.7Crdi ma sens w małym mieście w UK?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
carbzeropete
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2019, 11:24
Czym jeżdzę: Kia Soul EV 2018 30kWh

Czy 1.7Crdi ma sens w małym mieście w UK?

Postautor: carbzeropete » 20 paź 2019, 11:39

Witam.
Pytam osoby mające Sportage z tym silnikiem.
Wiem że dwumas nie ma w wersji 115 i takiej tu mam sporo w UK ale czy ma to auto sens w małym mieście?
Ogólnie u mnie w Corby rzadko stoję w korkach ale większość miasta to toczenie się 30-40mil czyli 50-65km/h.
Oczywiście czasem są światła ale rzadko głównie ronda.
Na obwodnicy a często nią jeżdżę jadę jakieś 2-3km 100km/h stałe i znowu rondo.
No i tak wygląda mój dzień od naprawy do naprawy.
W Soul 30kWh elektrycznym moim Vanie do pracy nie ma problemu. Prąd za darmo i można hulać.
Ale bagażnik jest za mały i myślimy zmienić go na Sportage (będę jeździł Soul jeszcze rok i wtedy zmiana na Niro EV na razie są tutaj za drogie).
Sportage ma fajny bagażnik i można jeździć w trasy.
Czy taka jazda po mieście o jakiej pisałem nie spowoduje częstych problemów z DPF i EGR?
Nigdy nie miałem diesla więc szukam porad osób z doświadczeniem w Sportgae z silnikiem 1.7Crdi 115KM.
Z góry serdecznie dziękuję.
Piotr

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy 1.7Crdi ma sens w małym mieście w UK?

Postautor: Bob38 » 06 lis 2019, 12:18

Generalnie wszyscy zalecają aby nie brać diesla do jazdy w mieście i można się z tym zgodzić ponieważ dłużej się nagrzewa i tym samym dłużej jeździ w temperaturach dalekich od optymalnych. W twoim przypadku, kiedy jeździsz elektrykiem, przesiadka na klekota byłaby chyba przepaścią - moim zdaniem powinieneś szukać benzyny.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Czy 1.7Crdi ma sens w małym mieście w UK?

Postautor: diselboy » 31 sty 2020, 14:03

ja jeżdżę klekotami w mały mieście i nie narzekam, pamiętać trzeba aby raz na tydzień wracać z "pracy na około" cirka 30 km choć z reguły wystarcza na wypalenie 14 km przy jeździe 70 km/h, dodatkowe 16 km to na dobre rozgrzanie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
kenez1
Uzależniony
Posty: 168
Rejestracja: 23 sie 2019, 01:31
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 d 2012
Lokalizacja: southampton UK

Re: Czy 1.7Crdi ma sens w małym mieście w UK?

Postautor: kenez1 » 05 sie 2022, 14:46

ja własnie mieszkam w UK w malej mieścinie. posiadam kijanke 1.7d...i jeszcze nigdy nie zawiodla mnie. kupiona przez przypadek bo chciałem mazde cx5. trafiłem na dobry egzemplarz i jestem zadowolony. silnik spoko bo i tak wszędzie ograniczenia .


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap