Wymiana oleju poza ASO

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Hektor1986
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDi
L + Business Line
Lokalizacja: Kowary

Wymiana oleju poza ASO

Postautor: Hektor1986 » 16 lip 2019, 21:57

Witam. Czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie potwierdzić ze 100% gwarancja, że wymiana oleju poza ASO wiąże się z utratą gwarancji? Taka informację uzyskałem w salonie Kia w Jeleniej Górze. Dodatkowo salon zaczął dodatkowo doliczać koszt robocizny wymiany (67,5 zł) czego wcześniej nie robił. W sumie wymiana oleju w silniku 1.6 GDI - 290 zł. (LOTOS QUAZAR)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: listomek2014 » 17 lip 2019, 11:43

Jak to jest niestety nie wiadomo ja też do tej pory byłem na tak a ostatnio Pan zasugerował ze muszę kupić filtr kabinowy abym nie miał problemów właśnie z gwarancją więc jednym słowem lipa i to duża
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: jarmk » 17 lip 2019, 13:22

Chyba raczej filtr olejowy, a nie kabinowy..
Jak ja chciałem wymienić olej kilka miesięcy temu po przebiegu ok. 3 tys. km i pytałem o to w salonie, to powiedziano mi, że żeby zachować gwarancję, to olej mogę kupić sam, ale filtr olejowy musi być oryginał i wymiana w ASO.
Tak też zrobiłem, kupiłem olej zalecany zgodnie z instrukcją TOTAL QUARC, pojechałem do ASO i tam mi wymieniono.
Za wymianę i filtr oleju zapłaciłem ok. 180 zł.
Z tej wymiany w ASO mam też wpis w książce gwarancyjnej.

TT | S9+

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: listomek2014 » 17 lip 2019, 17:38

No właśnie kabinowy teraz wynika że trzeba wszystko brać od nich bo oryginalne ma być a co do gwarancji ok masz wpisane ale co ? Twój olej który nie jest z ich beczki i na fakturze tylko usługę więc jak coś się wydarzy z silnikiem to może być problem nie musi
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: gisio » 17 lip 2019, 21:08

Hektor1986 pisze: ... Dodatkowo salon zaczął dodatkowo doliczać koszt robocizny wymiany (67,5 zł) ...


A dlaczego miałby nie doliczać kosztów robocizny? Jaką stawkę masz za usługi które wykonujesz bo nie sądzę żebyś robił to za darmo?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 17 lip 2019, 21:32

Za darmo praca w g...o się obraca :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: RE: Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: jarmk » 18 lip 2019, 07:42

listomek2014 pisze:No właśnie kabinowy teraz wynika że trzeba wszystko brać od nich bo oryginalne ma być a co do gwarancji ok masz wpisane ale co ?


O kabinowym przy wymianie oleju, to pierwsze słyszę..
W książce mam wpis - wymiana oleju, filtra oleju, data wymiany, przebieg.
Przyworząc swój olej sprawdzają jego parametry i jeśli jest coś nie tak, to nie wymienią.
Jeśli samemu się wymieni, a z silnikiem coś się stanie i oni się kapną, np. po nie oryginalnym filtrze oleju, to gwarancji nie uznają.



TT | S9+

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: diselboy » 18 lip 2019, 09:34

a jak się do tego ma unijna dyrektywa w sprawie części zamiennych ? Już chyba z 8 lat nie obowiązuje wymóg stosowania oryginalnych częsci zamiennych przy naprawach samochodów i aby było śmieszniej serwisowanie aut w serwisach firmowych aby tylko były spełnione warunki dyktowane przy producenta. ( a jak te warunki wyglądają wszyscy wiedzą co odwiedzali jakiekolwiek i kiedykolwiek z obojętnie jaką marką pojazdu).
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: Sportage2k18 » 23 lip 2019, 11:50

Jakby ktoś szukał filtra węglowego do KS IV to Filtron wypuścił dobrze pasujący (28mm wysokości) K 1432A https://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?acti ... =K%201423A

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 23 lip 2019, 12:20

diselboy pisze:Już chyba z 8 lat nie obowiązuje wymóg stosowania oryginalnych części zamiennych przy naprawach samochodów i aby było śmieszniej serwisowanie aut w serwisach firmowych aby tylko były spełnione warunki dyktowane przy producenta.

I w razie "W" udowadniaj że serwis zewnętrzny wykonał przegląd zgodnie z wymogami producenta (nie mając dostępu do dokumentacji technicznej), a filtr Filtrona miał parametry zgodne z oryginałem. Bo gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym na warunkach gwaranta. Zostaje Ci łaska lub niełaska ASO i KMP. A tak kilka PLN więcej i śpisz spokojnie.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: diselboy » 23 lip 2019, 15:45

spać śpię dobrze i bez udziału serwisu a przepisy jakie by nie były obowiązują wszystkich, nawet skośnookich. A ASiO od ponad 35 lat omijam szerokim kołem po pierwszym przeglądzie pierwszego mojego własnego auta, pochodzić koło auta i zgarnąć kupę kasy za pieczątkę to każdy głupi potrafi a potem sam poprawiasz, albo orientujesz się, że oleju za dużo, filtr jak był stary tak jest stary, akumulator nagle stracił moc, jadąc do serwisu auto szło jak po sznurku a teraz nagle ściąga przy hamowaniu, po ustawieniu zbieżności kierownice masz przekoszona o kilka dobrych stopni, na tyle,że wyraźnie widzisz, że jest krzywo, itp, itd (moge jeszcze wyliczać z cały dzień przypadki z jednego z serwisów gdzie miałem przyjemność oddać auto na przegląd). Nie wspomnę o zapomnieniu dokręcenia korka spustowego oleju w misce olejowej i zgubieniu całej jej zawartości włącznie z korkiem po 20 kilometrach jazdy. Jeszcze nie spotkałem ASiO gdzie by wszystko zrobiono jak należy, a autoryzacja zobowiązuje (chyba) w d... mam ich mycie po przeglądzie (brudną, zapiaszczoną szmatą ) Do najbliższego serwisu KIA z "autoryzacją" mam 120 km w jedną stronę więc wymagał bym ciut staranności i wiedzy od "mechaników" i odbioru auta w stanie przynajmniej nie gorszym jak oddałem do naprawy i zwisa mi czy są to części z logo KIA ( robione w CHRL) czy od Filtrona (tu przynajmniej mogę się spodziewać jako takiej jakość) lub MAN'a ( gdzie po rozebraniu i porównaniu zawartości filtrów okazało się , że ten na M... ma dużo mniej materiału filtrującego od tego na F..., tak mniej więcej o 1/3 mniej, no ale niemiecka bibuła jest dużżżżo gęstsza od Polskiej.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 23 lip 2019, 17:36

Wyładował się kolega na całej sieci serwisowej za swoje osobiste negatywne doświadczenia, cóż. Nie mając pojęcia o tym jak naprawdę zorganizowana jest sieć serwisu. O tym jak wyglądają kontrole incognito ze strony KIA Polska, jakie kary można otrzymać za nierzetelność. A co do przeglądów poza ASO, to jak ma kolega zamiar udowodnić że serwis niezależny wykonał wszystkie czynności serwisowe zgodnie ze specyfikacją i sprawdził wszystko co trzeba? Mógł pewne symptomy przeoczyć co doprowadziło do eskalacji uszkodzenia i wzrost kosztów naprawy, o których to symptomach mechanik aso wie, bo był na szkoleniu, czy gwarant powinien płacić? Nie. Oczywiście nikt nie broni serwisować poza aso, tylko z usterkami na gwarancji to biegiem do serwisu. I wtedy nawet na nierzetelnego mechanika można przymknąć oko. Prawda?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: diselboy » 24 lip 2019, 01:06

niestety pracowałem przez rok w autoryzowanym ASiO więc wiem jak to wygląda od środka, zwolniłem sie na własne życzenie bo nie mogłem zdzierżyć tego co się tam działo. Nie przelewam więc bezpodstawnie swoich doswiadczeń z ASiO na łamy forum. A o karach i konsekwencjach to Kolega mało wie, to jedna klika, kryjąca siebie na wzajem, jak zresztą w całej Polsce, jeden cytat z Barei to załatwia, " co mi zrobisz jak mnie złapiesz ? " I tyle , dalsza dyskusja jest bez sensu. Nie będę tu rozwodził się na temat dawców cześci zamiennych z nowych aut dla tych niby na gwarancji, wykręcamy z nówki i wstawiamy do gwarancyjnego, wymontowaną,starą zepsutą część wkręcając do nowego auta, może się nabywca "nówki" nie zorientuje ,że ma wstawiony stary ( uszkodzony) element. Tak to wygląda na codzień.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 24 lip 2019, 06:10

Czyli jednak na podstawie jednego, i to marnego serwisu...

wys14
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2018, 16:48
Czym jeżdzę: Kia sportage II 4x4 2,0 16v
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: wys14 » 28 lip 2019, 23:09

Czytam wasze wypowiedzi w tym temacie i mam wrażenie, że wypowiedzi popierające serwisy piszą ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy mechanika w takim serwisie. Za takie pieniądze i w takim systemie pracy nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się przykładał do roboty i uwierzcie mi szkolenia nic tu nie dają jak mechanik nie ma doświadczenia. Ci z doświadczeniem, co coś potrafią to dawno pracują poza serwisami za inne pieniądze.
Dla mnie wypowiedź kol.diselboy jest prawdą

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: Owca007 » 28 lip 2019, 23:16

Dlatego jak ktoś ma możliwość i jakąś tam wiedzę woli zrobić sam i wie co ma bo różnie można trafić.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 29 lip 2019, 07:21

wys14 pisze:mam wrażenie, że wypowiedzi popierające serwisy piszą ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy mechanika w takim serwisie

Mają pojęcie, zapewniam. :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: Thomaster » 29 lip 2019, 11:09

wys14 pisze:Za takie pieniądze i w takim systemie pracy nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się przykładał do roboty


I to jest coś czego nie rozumiem. Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy "za takie pieniądze i w takim systemie pracy". Dawno minęły już czasy gdy pracownik mógł usłyszeć, że "na Twoje miejsce czeka 10 innych" - w tej chwili to tekst który częściej może usłyszeć pracodawca niż pracownik.
W mojej ocenie jeżeli ktoś decyduje się świadczyć jakąś usługę, czy pracę, a później odwala lipę bo mu się nie podobają warunki zatrudnienia to jest po prostu niepoważny. No ale takich niestety dożyliśmy czasów czego efektem opinie o niesolidnych warsztatach (w tym również ASO) są coraz częściej spotykane.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 29 lip 2019, 12:20

Ze swojej strony dodam, że w ASO można dobrze zarobić.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: puder12 » 29 lip 2019, 15:00

Nic dziwnego skoro stawka za roboczogodzinę oscyluje wokół 300 PLN.

Zgadnijcie ile kosztuje w autoryzowanym serwisie Opla montaż chlapaczy do Grandlanda? Chlapacze montowane są na nity zrywane. Przednie na 4, tylne na 3 nity/szt.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana oleju poza ASO

Postautor: automaciek » 29 lip 2019, 15:33

A gdzie jest tanio? W markecie? Chcesz być jak król obsłużony, zadzwonić przypomnieć, przyjąć auto, darmową taksówkę, kawę, kącik zabaw dla dzieci oczywiście klimatyzowany, może auto zastępcze. Magazynier musi wydać części (trzeba trzymać stany magazynowe), mechanik zrobi swoje, dostęp do dokumentacji kosztuje, myjkowy umyje, o i ktoś (kierownik) nad tym procesem panuje. Na koniec kasjerka skasuje. Gdy którekolwiek z tych ogniw zawiedzie to obsmarujesz serwis w internecie. Ale drogo panie, w serwisie drogo. Zobaczcie ile osób pracuje na wizytę waszego auta w serwisie. Trzeba też mieć świadomość że usuwanie gwarancyjnych usterek w Waszych autach to nie jest intratny biznes, utrzymać się trzeba z przeglądów, a gwarancje wychodzą na zero. A weź tu źle zdiagnozuj to jeszcze trzeba dopłacić....... A ilu z Was robiło za tajemniczego klienta??
I tak w KIA jest łatwiej. W serwisie grupy VAG (tam pracowałem 17 lat) lista wyposażenia obowiązkowego warsztatu to kilkaset tysięcy złotych i ciągle rośnie. Przychodzi kontrola, nie masz, kara, nie masz znowu - utrata autoryzacji.
Drogo panie, drogo. Czyja to wina że w naszych realiach zarobkowych musimy trzymać europejskie standardy? Sądzę że klientów i ich oczekiwań. Kupujemy nowe samochody, chcemy 7 lat gwarancji a przy obsłudze szkło do wycierania potrzebne! Nie tędy droga.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap