1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
benyg
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2011, 19:28
Czym jeżdzę: 1.6GDI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: benyg » 14 mar 2011, 21:29

No mam też golfa 1.6 benzyne i powiem, że jeździ dużo lepiej niż Sportage, którą miałem okazję się przejechać . NIe chce robić wywodów nad wyższością jedngo silnika nad drugim bo się na tym nie znam. Ja tylko używam samochód do jazdy nie mierze sprintu do 100 km/h tylko czuje że dynamika disla jest o wiele lepsza. Sam chciałem kupić 1.6 ale po jeździe wszystko się zawaliło.
Czytałem na tym forum jak ktoś opisał sprint do 100 pomiedzy 1.6 gdi i 1.7 Crdi i 1.6 został w tyle. Nie wiem jak się mają do tego dane z folderów ale wiem jedno diesel jest dużo bardziej dynamiczny do takiej jazdy jak ja preferuje. Dzięki za posty pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: kasia_mm » 14 mar 2011, 21:29

rouman01 pisze:Poza tym przy przebiegach poniżej 20 tys. rocznie diesel się w ogóle nie kalkuluje jeżeli chodzi o podatek drogowy, koszty serwisu (nie wspominając o nieoczekiwanych kosztach jak czyszczenie czy nowy DPF).

Pozdrawiam.


w pelni się zgadzam - od dawna róznica w cenie ropy i zwykłej wahy - to kilka-kilkanaście groszy; faktycznie trzeba mega dużo jeździć rocznie km zeby to się zwróciło ... po kilku latach
ja też zrezygnowalam z diesla na rzecz 2.0 benzyny głównie z w/w powodu (robie max 30 tys rocznie) plus koszty wymiany sprzegla i DPF... ten ostatni jest kradziony na potęgę podobno... odpalacie rano fure a pod spodem wycięty caly system spalania cząstek... dramat jakis:(

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: jaro » 15 mar 2011, 12:56

Kierowałem się podobną kalkulacją jak Kasia. Mniej zapłacisz parę złoty za ON na stacji ale z nawiązką oddasz to w serwisie. Przykre ale prawdziwe.

benyg pisze:No mam też golfa 1.6 benzyne i powiem, że jeździ dużo lepiej niż Sportage, którą miałem okazję się przejechać . NIe chce robić wywodów nad wyższością jedngo silnika nad drugim bo się na tym nie znam. Ja tylko używam samochód do jazdy nie mierze sprintu do 100 km/h tylko czuje że dynamika disla jest o wiele lepsza. Sam chciałem kupić 1.6 ale po jeździe wszystko się zawaliło.


Porównaj masę własną golfa (której generacji masz?) i Sportage'a, który waży w zależności od wersji od 1350kg do 1600kg. To wytłumaczy róznicę w osiągach. Poza tym to jest SUV a nie niska osobówka.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: selva » 15 mar 2011, 14:20

benyg pisze:No mam też golfa 1.6 benzyne...


Zgadzam się [hihihi] , jechałem ostatnio Hondą Del Sol benzyna 1.6 ( nawet bez wtrysku GDI ! ) i 0-100 w granicach 8 sekund.
A tu skandal, niby nowy silnik więcej KM, a taaakie wooolne te SUVy

Powyższe to oczywiście proszę traktować z przymrużeniem oka :los2:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

kris2742
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:30
Czym jeżdzę: nie wiem co wybrać

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: kris2742 » 15 mar 2011, 20:04

a ja dzisiaj doczekałem się wreszcie na jazdę 1.7 diesel , wcześniej jezdziłem 2.0 benz i co ???
i jestem miło zaskoczony..., oczywiście 1.7 diesel zbiera się całkiem nieżle , jak na 115 koników tylko , prawdę mówiąc nie jezdziłem jeszcze tak mułowatą 2.0 benz jak w Kijance ??? oczywiście spalanie również oki, 7 litrów diesla to naprawdę mało do 12 litrów benzyny !!!!
więc nietrzeba aż tak dużo kilometrów robić aby się zwrócił koszt zakupu , a przy sprzedaży też będzie różnica na korzyść diesla ...
szczerze te 115 mi trochę brakuje , ale po wstawieniu chipa , to 150 KM powinno wystarczyć ...
i jeszcze DPF powinien wystarczyć na 150 tyś km , więc też mnie nieprzeraża ...
w tym momencie jestem za 1.7 diesel i takiego kupię ;)
pozdrawiam wszystkich
[papa]
nie wiem jaki silnik wybrać 1.7 d czy 2.0 b....

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: recento » 15 mar 2011, 20:16

benyg pisze:No mam też golfa 1.6 benzyne i powiem, że jeździ dużo lepiej niż Sportage, którą miałem okazję się przejechać . NIe chce robić wywodów nad wyższością jedngo silnika nad drugim bo się na tym nie znam. Ja tylko używam samochód do jazdy nie mierze sprintu do 100 km/h tylko czuje że dynamika disla jest o wiele lepsza. Sam chciałem kupić 1.6 ale po jeździe wszystko się zawaliło.
Czytałem na tym forum jak ktoś opisał sprint do 100 pomiedzy 1.6 gdi i 1.7 Crdi i 1.6 został w tyle. Nie wiem jak się mają do tego dane z folderów ale wiem jedno diesel jest dużo bardziej dynamiczny do takiej jazdy jak ja preferuje. Dzięki za posty pozdrawiam

Miałem golfa IV 1,6 benzynę jako drugi samochód ,oczywiście "rwał asfalt",ale komfort jazdy zaden,głośny,mało miejsca,plastiki tez nie najwyzszych lotów , awaryjny- po 80 tys kupa rzeczy do wymiany i drogi serwis/oczywiście wszystko to w porównaniu z moim podstawowym samochodem Avensis Combi 1,6,/dlatego wybierając następcę Toyoty miałem określone wymagania ,które Sportek 1,6 GDi zupełnie spełnia,i dlatego go zamówiłem.A po za tym biały z czarnym dachem jest po prostu ''śliczny"Co do czekania postaram sie być cierpliwym, na Toyotke tez czekałem ponad 4 miesiace ,a to z uwagi na kolor,bo w moim kolorze przychodziły tylko takie dwie w mięsiacu na cały kraj.Nigdy wiecej Golfa.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: Bandi » 15 mar 2011, 20:34

Kolego kris2742 muszę cie zmartwić ale na filtr DPF jest tylko gwarancja na 24 mieś lub 40.000 km co będzie wcześniej to samo dotyczy dwumasowego koła zamachowego. i Dużo więcej części dzisiaj pobrałem ze strony książkę gwarancyjną i dokładnie pisze co i na ile masz gwarancji. Ciekawa lektura polecam. Gdzie te 7 lat gwarancji ? ? ? ?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: kijaS » 15 mar 2011, 21:17

A możesz zapodać linka do tej strony z książką gwarancyjną?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

benyg
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2011, 19:28
Czym jeżdzę: 1.6GDI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: benyg » 15 mar 2011, 21:17

Wszystko się zgadza co do tej gwarancji, jest lipa jeśli chodzi o diesla. Do tego jeszcze ten DPF i koszty serwisów ale 1.7 ma inną bardzo dużą zalete nad benzynami a mianowicie - to auto jeździ!

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: Bandi » 15 mar 2011, 21:31

Oto link po kliknięciu na niego otworzy ci się strona a na środku 7 lat kia gwarancja kliknij na to na następnej otwartej stronie na dole z lewej strony ramki jest lektura do pobrania. Powiem po przeczytaniu to niewiele pozostało części objętych 7- letnią gwarancją ??? miłego czytania http://www.kiagwarancja.pl/

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: RobaL » 15 mar 2011, 23:12

Nie ma sie im co dziwic. Wezmy sobie dla przykladu radio w samochodzie. Robi to zapewne firma zewnetrzna (nie wiem jaka) i jesli daje na to gwarancje np. 3 lata to KIA nie da 7 lat. Takich podzespolow jest zapewne cala masa i KIA nie wezmie za to na siebie odpowiedzialnosci. Wystarczy sie postawic przez chwile w roli producenta a nie klienta ;) A 7 lat to zwykly chwyt marketingowy z gwiazdka i malymi literkami ;) Ja licze na 2-3 lata gwarancji i tyle. Oczywiscie zawsze sie bede klocil, ze mam niby 7 lat i ewentualnie bede sie ubiegal o wyzszy rabat przy naprawie :D

darbek
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:32
Czym jeżdzę: Avensiss - czekam XL +NAVI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: darbek » 16 mar 2011, 09:53

Panowie i Panie. Aktualni użytkownicy wersji 1,6 GDI - proszę o Wasze spostrzeżenia z chociaż krótkiej, ale bezcennej eksploatacji tego silnika. WIelu z forumowiczów wypowiada się wyłącznie hipotetycznie o silnik lub tylko na podstawie krótkiej jazdy próbnej i wzbudza niepokój u pozostałych lub opisuje własne doświadczenia z użytkowania własnych wersji benzynowy samochodów innych marek. Oczywiście takie wspomnieinia są interesujące ale w aspekcie historycznym, a ja chciałbym usłyszeć coś o tym silniku, a przede wszystkim czy nie jesteście zawiedzeni i czy to faktycznie "MUŁ". Pozdrawiam wszystkich i liczę na konkretne info na temat. [papa]
1,6 GDI XL NAVI DACH - biały

kris2742
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:30
Czym jeżdzę: nie wiem co wybrać

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: kris2742 » 16 mar 2011, 10:52

Bandi pisze:Kolego kris2742 muszę cie zmartwić ale na filtr DPF jest tylko gwarancja na 24 mieś lub 40.000 km co będzie wcześniej to samo dotyczy dwumasowego koła zamachowego. i Dużo więcej części dzisiaj pobrałem ze strony książkę gwarancyjną i dokładnie pisze co i na ile masz gwarancji. Ciekawa lektura polecam. Gdzie te 7 lat gwarancji ? ? ? ?




Stary , wszystko się może zdarzyć , to jest tylko samochód .... w wersji GDI również , jak będziesz miał pecha i trafisz na awaryjny egzemplarz ....
więc nie komentuje tej wypowiedzi ;)
pozdrawiam wszystkich optymistów i nie tylko [hihihi]
nie wiem jaki silnik wybrać 1.7 d czy 2.0 b....

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: excile » 16 mar 2011, 11:12

darbek pisze:Panowie i Panie. Aktualni użytkownicy wersji 1,6 GDI - proszę o Wasze spostrzeżenia <ciach>


prawie 9000 przejechane
spalanie w chwili obecnej na komputerze 9,3 (liczylem na mniej)
dynamika wystarczająca - jest sześc biegów wiec jest co zmieniać gdy brakuje mocy
140/150 osiąga bez problemów (czyli katalogowo)
silnik cichy spokojny działa bez zarzutów. Nie widzę różnicy z tradycyjnymi silnikami. Czy bedzie awaryjny trudny w naprawie to nie wiem Puki co pełnia zadowolenia.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

benyg
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2011, 19:28
Czym jeżdzę: 1.6GDI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: benyg » 16 mar 2011, 13:25

Moje jazdy KIA 1.6 GDI odbyła się 2 razy w katowicach i nie były krótkie, jechałem trasą plus miasto i z całą dopowiedzialnością moge powiedzieć, że nie kupuje tego auta dla mnie zamało dynamiki, zawiodłem się wysoce . Też zależało mi na benzynie a nie na dieslu jednak moim zdaniem dyanmika w porównaniu do 1.7 sie nie umywa. Może sprint do 100 disel ma gorszy ale lubie jak auto ciągnie na 4 i 5 biegu może jest to spowodowane moimi przyzwyczajeniami do prowadzenia samochodu, nie wiem dokładnie. Dla mnie to poprostu MUŁ. Kiedyś miałem fieste 1.3 - 68km i do tego samochodu mogę porównać 1.6 GDI jeśli chodzi o dynamike. Ja dopłacam i biore 1.7 wersje M . Jednakże nie skreślam tego auta jak ktoś lubi jeździć benzyną i lubi kręcić po obrotach na trzecim biegu to ok mi nie odpowiada taka jazda bo na autostradzie na 4 biegu od 80km/h nie ciągnie trzeba redukować.

geski
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2010, 00:24
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Tychy

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: geski » 16 mar 2011, 13:37

Bo jeździć to trza umieć [zlolta] Po to są biegi zeby je zmieniać. To auto zdecydowanie nie dla leni :lol: ( chodzi o silnik 1.6 of course) A już porównanie do fiesty , no cóż pozostawię bez komentarza. I nie obrzydzam nikomu 1.7. Powodzenia i spotkajmy się na drodze ;)

benyg
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2011, 19:28
Czym jeżdzę: 1.6GDI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: benyg » 16 mar 2011, 13:44

Ja też pozostawie bez komentarza tekst że, jeździć trzeba umieć ! A ja powiem jak sie chce jeździć to trzeba mieć czym i dziwne że gosć w salonie (sprzedawca) sprzedaje to auto bo cytuje "za słabe" (one też nie umie jeździć?) Luki z tego forum co żałuje że kupił 1.6 też nie umie jeździć? Wg ciebie nikt nie umie jeździć tylko ty swoim 1.6 co urywa tyłek po wdepnięciu gazu. żart

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: kasia_mm » 16 mar 2011, 13:48

Panowie, panowie chwila:) spokojnie! każdy ma prawo do swoich obiektywnych opinii i jednemu 1.6 pasuje, innemu tylko diesel a inny wezmie 2-litrową benzyne bo lubi miec sporo koni pod maską:) na forum wymieniamy poglądy - nie ma powodu, żeby się od razu kłócić:)

benyg
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2011, 19:28
Czym jeżdzę: 1.6GDI

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: benyg » 16 mar 2011, 13:54

OK Przyznaje się do błędu :) zmieniam forum , nie lubie jeździć benzyną i sam siebie próbowałem oszukać że jest inaczej :)

Awatar użytkownika
db_77
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:39
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI BLACK PEARL
Lokalizacja: Rzgów / koło Łodzi

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: db_77 » 16 mar 2011, 18:37

kasia_mm pisze:Panowie, panowie chwila:) spokojnie! każdy ma prawo do swoich obiektywnych opinii i jednemu 1.6 pasuje, innemu tylko diesel a inny wezmie 2-litrową benzyne bo lubi miec sporo koni pod maską:) na forum wymieniamy poglądy - nie ma powodu, żeby się od razu kłócić:)


ja twierdzę że na tym forum chyba nie da się pogadać / wymienić poglądy. Od razu są jakieś niepotrzebne uwagi...kłótnie [papa] Ostatnio to już tylko przeglądam to forum [papa] [papa] [papa] .
Odebrałem i już śmigam.

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: 1.6 GDi vs 2.0 DOHC

Postautor: darjejek » 18 mar 2011, 06:50

Witam.

A dlaczego tak jest ? Bo samochód okazał się "letkim" rozczarowaniem. Chyba Wszyscy za bardzo się nakręcili na niego i oczekiwali, że jeden z najtańszych suvów będzie niczym ten najdroższy.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap