Wysokie spalanie po odpięciu akumulatora - 1,6 GDi

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Nestor
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:51
Czym jeżdzę: 1,6 GDI Bussines L
Gadu Gadu: 8232267

Wysokie spalanie po odpięciu akumulatora - 1,6 GDi

Postautor: Nestor » 02 kwie 2018, 21:03

Witam,
Na serwisie wyszło, że mam akumulator w dolnym, dopuszczalnym poziomie naładowania. Polecono mi, abym sobie doładował akumulator (ma nieco ponad 2 lata). Zgodnie z wieloma opisami odpiąłem klemy i naładowałem go do pełna. Przy okazji odkręciłem korki do cel i jak się okazało musiałem dolać prawie litr wody destylowanej!!! Oczywiście na akumulatorze uwagi, że bezobsługowy, że nie wolno pod żadnym pozorem odkręcać korków itp.
Po naładowaniu zapiąłem klemy i posprawdzałem czy wszystko działa. Było w porządku. Niestety w trasie auto zaczęło pokazywać mi spalanie na poziomie 11,2 l/100 km!!!. W życiu nie miałem takiego wysokiego. Maks. to w zimie na krótkich trasach po mieście to 9,7 L. W drodze powrotnej spalanie zaczęło spadać i dzisiaj mam średnio 9,8 L.
Moje pytanie jest takie - czy odpięcie zasilania mogło spowodować to, że komputer musiał dokonać na nowo jakiejś kalibracji/adaptacji czy czegoś podobnego? Silnik benzyna 1,6 GDi 136 KM.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wysokie spalanie po odpięciu akumulatora - 1,6 GDi

Postautor: listomek2014 » 02 kwie 2018, 22:19

Odpiecie aku nie powinno mieć wpływ ale powinieneś podjechać pod komputer bo coś ewidentnie się dzieje sprawa akumulator dość sporo wody czeka Cię wymian na pewno kolejna zima
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wysokie spalanie po odpięciu akumulatora - 1,6 GDi

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2018, 08:03

Nie nic się nie stało. Po prostu jak odpina się akumulator zeruje się chwilowe spalanie przebieg itp. teraz na nowo musisz trochę pojeździć i to się ustabilizuje.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap