Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co dalej?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co dalej?

Postautor: daro » 16 sty 2011, 00:32

Pytanie jak w temacie, chcę się upewnić gdyż w instrukcji dla silników diesla podana jest pojemność 58 litrów. Do tej pory wszystko się zgadzało - poprzednie tankowanie, na rezerwie zrobiłem 20km i do baku wlałem 52 litry ON - było to najwięcej ile mi się udało wlać... Do dziś... żona w trasie zatankowała do pełna (rezerwa jeszcze się nie świeciła), a do baku weszło 61,6 litra ON - zastanawiam się czy jest to możliwe (bak zwiększył objętość) ?
A tak poważnie, została oszukana (choć nie wiedziała jaką ma pojemność bak) - co w takim przypadku zrobić...zgłosić na policję czy do jakiejś inspekcji?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: Dezet » 16 sty 2011, 01:16

Może wlała pod korek? To dodatkowe ok. 2 litry ponad pojemność baku.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: Bodzio_s40 » 16 sty 2011, 10:19

ja zatankowalem 65 pod sam korek(troche to trwalo bo sama koncowke wlewalem na bardzo niskim cisnieniu)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: kijaS » 16 sty 2011, 11:31

Swego czasu pobawiłem się trochę z wlewaniem "pod korek". Faktycznie zbiornik wyszedł dużo większy niż w instrukcji, od pierwszego "wybicia" pistoletu, lejąc bardzo powoli, zmieściłem jeszcze 14 l ON :!: Tak więc kolega dezet albo nie dolał do końca, albo ma doświadczenia z innych samochodów, a nie ze Sportage II
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: Dezet » 16 sty 2011, 11:58

kijAS pisze:Tak więc kolega dezet albo nie dolał do końca, albo ma doświadczenia z innych samochodów, a nie ze Sportage II

Oczywiście, że kolega Dezet nie ma doświadczenia ze Sportage, ponieważ jeszcze tego samochodu nie kupił :lol:
I doświadczenia rzeczywiście ma z innych samochodów.
Zresztą ilość paliwa nie ma tu nic do rzeczy, chodzi jedynie o możliwość skąd wzięły się dodatkowe litry do zatankowania.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: daro » 16 sty 2011, 15:28

wszystko jasne, tylko wlewała ON nie na zasadzie ile da się upchnąć, a do pierwszego odbicia pistoletu, w baku nie było pustyni, i nawet komornik nie zaświecił lampki ostrzegawczej czyli w baku zostało na pewno około 7-8 litrów...
czyli pojemność baku 58 - 7 = 51 zrozumiałbym gdyby do baku zmieściło się nawet 55 litrów bo może mniejsze ciśnienie i do odbicia weszło tyle ale aż 62 litry?
@kijAS czyli gdyby się pobawić Twoją metodą to faktycznie te 14litrów się upchnie - kiedyś osobiście sprawdzę ... ale przewód paliwowy w Sportage musi w tym momencie mieć sporą pojemność - 14 litrów to prawie 150-200km jazdy - tak więc ...powinienem na tym baku teraz zrobić o tyle więcej przy takiej samej jeździe.
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Sportage II 2.0 CRDi - jaką pojemność ma bak? ...i co da

Postautor: daro » 20 sty 2011, 22:41

kijas chyba miałeś rację bo wskazówka pokazywała full przez pierwsze 200km (prawie cały czas trasa) dopiero później drgnęła ...zobaczę ile przejadę do rezerwy.
Obrazek


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap