Czyszczenie silnika

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
wakema82
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2017, 13:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Kia sportage III

Czyszczenie silnika

Postautor: wakema82 » 29 wrz 2017, 10:55

Witam
Czy może ktoś z was stosował ten środek do czyszczenia zaworów CRC CRC GDI VALVE CLEANER 500, zastanawiam się czy profilaktycznie nie zastosować ten środek oczywiście do 1.6 gdi. :hehe4:
Pozdrawiam.

Kupiłem ten środek i go dzisiaj zastosowałem , w zasadzie to nic ciekawego się nie działo lekko kopcił, ale jak postał tak ze 2 godzinki jak zalecała ulotka i się przejechałem to zadymiłem całą ulice :] . Myślę że chyba go przeczyściłem

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czyszczenie silnika

Postautor: Owca007 » 19 lis 2017, 22:45

Wypala nagar czysci zawory gniazda itp. więc powinno być lepiej. Takie coś najlepiej robić na zasadzie zmierzyć dokładnym manometrem ciśnienie sprężania przed i po zabiegu.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

PanPucek
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:20
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 DOHC

Re: Czyszczenie silnika

Postautor: PanPucek » 20 lis 2017, 00:44

Wątpię aby odkładający nagar miał wpływ na pomiar ciśnienia sprężania... Na przepływy owszem a co za tym idzie moc [zlosnikok]
W TFSI i FSI grupy VW/AUDI takie preparaty można stosować raczej jako profilaktykę, bo jak już się tego nazbiera trochę to usunąć to idzie tylko mechanicznie :? Pytanie jak wgląda to tutaj :roll: Kolejną rzeczą jest katalizator, który raczej nie jest zadowolony, że spalania takiej mieszanki :zlosnik:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czyszczenie silnika

Postautor: Owca007 » 20 lis 2017, 08:23

Jest różnica z doświadczenia to wiem. Nagar blokuje pierścienie, zawory się gorzej domykają bo gniazda są „obrośnięte” jak go nie ma jest lepiej. Silnik lepiej się uszczelnia jest lepsza warstwa smarna. Tutaj ważną rolę ma też olej aby był dobrej klasy. Wtedy on dużo wypłukuje i nie powoduje powstawania nowego bo jak wiemy każdy silnik minimalnie bierze to jak gówniany olej to przy spalania tworzyć się może wręcz smoła :D.
Dużo tego co nie trzeba wraca też przez odmę na dolot przepustnicę „tak zwana ekologia” po co to dla silnika lepiej zassać świeżego powietrza zamiast spalin. Fakt szybciej się nagrzeje lepsze spaliny ale trzeba z tym żyć albo sobie radzić.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

proxsima6
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L BUSINESS LINE

Re: Czyszczenie silnika

Postautor: proxsima6 » 06 gru 2017, 13:54

Witam,
Czy taki środek do czyszczenia silnika można stosować profilaktycznie ? Dolewać do benzyny co jakiś czas?
Czy takie zabiegi są szkodliwe dla silnika?

Pozdrowienia,


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot]

Sitemap