Błąd U0001

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
lucuszysko
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 sty 2017, 00:58
Czym jeżdzę: Kia sportage XL 2.0

Błąd U0001

Postautor: lucuszysko » 04 wrz 2017, 18:47

Wywaliło mi błąd jak w tytule ale może od początku.

Jakiś czas temu kupiłem na aliexpressie interfejs OBD2 po bluetooth. Po podpięciu ładnie połączyłem się z samochodem przez telefon (jakaś apka na Windows Phone).
Stwierdziłem, że nie będzie raczej problemu, żebym jeździł z podpiętym interfejsem non stop. Po pewnym czasie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Podczas jazdy, nagle "spadł" mi do 0 km/h wskaźnik prędkości, zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego, ABS, ESP oraz DBC na czerwono (układ hamujący na zjazdach). Po dosłownie chwili wszystko wróciło do normy poza ESP i DBC - te kontrolki świeciły aż do ponownego uruchomienia silnika.
Taka sytuacja zdarzyła mi się już 3-4 razy i zawsze był podpięty ten interfejs OBD2. Po takich akcjach pojawia się błąd U0001 - po necie krąży opis: U0001 High Speed CAN Communication Bus.
Pytanie, czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację? Może ktoś ma również taki interfejs, ale nie ma takich akcji? Ogólnie teraz to "się trochę cykam" podpinać to ustrojstwo do Sportka. Mam jeszcze ten interfejs na kablu i chyba spróbuję pojeździć z podpiętym kablem i sprawdzić czy też powoduje takie zachowania.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Błąd U0001

Postautor: Thomaster » 05 wrz 2017, 11:40

Możliwe, że interfejs powoduje przywieszenie CAN'a. Zacząłbym od jego wymiany albo testów na jakimś innym. Jeździłem z podpiętym ELM'em przez kilka miesięcy i nic się nie działo.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Błąd U0001

Postautor: Owca007 » 05 wrz 2017, 13:51

Ja również jeżdzę na Vgate iCar3 już dobre 2 lata i nic się nie dzieje. Ale znowu żeby takie ustrojstwo zwieszało cana to wierzyć mi się nie chce. Ale najprościej to wypij go śmigaj bez i wtedy zobaczysz.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap