Poziom oleju

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Spotrek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, 15:54
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.7 crdi M

Poziom oleju

Postautor: Spotrek » 25 sie 2017, 18:50

Witam,
Zauważyłem po kupnie sportka że ma oleju powyżej max ok.8 mm na bagnecie,a że wymieniałem teraz olej to nalałem mniej do odpowiedniego poziomu na bagnecie (4.5 l).Miał ok.5.3l co sie zgadza z papierami ASO bo to oni wymieniali ostatnio.
Teraz pytanie czy tak mialo byc?czy te autka tak maja,a serwis specjalnie tak zalał bo też słyszałem o czymś takim.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Poziom oleju

Postautor: Owca007 » 25 sie 2017, 20:20

Albo po prostu dpf szaleje nie działa za dobrze i oleju przybywa.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barrrek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 CRDi 2011r.

Re: Poziom oleju

Postautor: barrrek » 09 wrz 2018, 14:56

Hej
potrzebuje pomocy. Moja żona jezdzi 1.7 crdi, 173 000 km. Ostatnio wsiadłem do samochodu i stwierdziłem, że coś "dziwnie" chodzi. Jak silnik był zimny, strasznie coś klekotało/stukało (coś jakby papierek włozony w szprychy rowera :))Z ciekawości zajrzałem pod spód i znalazłem wycieki oleju. Zajrzałem pod maske i nie moglem dokladnie zdiagnozować miejsca wycieku. Zajrzałem do silnika no i okazało sie, że był całkowicie zalany olejem. Poziom oleju na bagnecie był o ok. 8 cm wyższy niż max... Wymieniłem olej oraz filtr. konsystencja oleju ? - jakbym wylewał wode.. Silnik chodzi lepiej, lecz delikatnie coś "klekocze" cos jakby rolka napinacza ( Lepiej słychać przy delikatnym, jednostajnym dodawaniu gazu), Jednak napinacz i inne współzależne elementy były wymieniane rok temu. Poziom oleju prawdopodobnie spowodowany były problemem z dpf.
Pytanie
1. dlaczego tak dużo oleju pokazało sie w silniku. Czy może to być wina czujnika o którym piszecie? Co zrobic aby problem sie nie powtarzał
2. czy wycieki moga byc sygnałem uszkodzenia jakiś uszczelek komory silnika?
3. co z tym klekotaniem. Czy może byc to jakiś problem z silnikiem (w skutek pracy silnika, sam nie wiem jak długo tak pracował, w środowisku rozrzedzonego oleju?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Poziom oleju

Postautor: Owca007 » 09 wrz 2018, 15:37

Nie brzmi to dobrze i obawiam się, że może być to panewka lub popychacze. Oleju przybywa jak DPF się nie wypala do końca wtedy ropka idzie w olej. Ale może być, że poszła też uszcelka pod głowicą. Olej śmierdział ropą czy może to jednak płyn chodzący. Sprawdź resztę płynów, sprawdź też czujnik ciśnienia od DPF jak i jego działanie najlepiej byłoby go wypalić ręcznie kompem. I wtedy dalej jeździć i obserwować.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

barrrek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 CRDi 2011r.

Re: Poziom oleju

Postautor: barrrek » 11 wrz 2018, 14:20

posprawdzałem pozostałe płyny - wszystko ok. Olej śmierdział ropą. Jutro zawiozę sportka do mechanika, zobaczymy co znajdzie (coś wspominał o "wycięciu czujnika dpf", jakoś mi się to nie podoba...zacznę od sprawdzenia drożności wężyków czujnika, EGR oraz samego filtra - może pomoże). zauważyłem jeszcze jedną dziwną sytuację. Podczas jazdy, gdzie przez dłuży okres czasu nie wciskam sprzęgła :), sprzęgło zaczyna ciężej chodzić. Kolejny problem?
Zapomniałem dodać - po wymianie oleju w dniu 03.09.18 - ponownie przybywa mi oleju w silniku [zly1] jakaś masakra...

Awatar użytkownika
fruwaj71
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage - 2012r., poj. 1998 cm3, benzyna, 4WD, automat
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poziom oleju

Postautor: fruwaj71 » 11 wrz 2018, 16:52

W moim Sportku też przybywa oleju ale jak mi mój mechanik to wyklarował to wina tego że często robię bardzo krótkie trasy do 1,5 km. No i mam benzynę a nie ON...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Poziom oleju

Postautor: Owca007 » 11 wrz 2018, 19:47

Bez obrazy ale takie odcinki to ja robię na nogach co do przybywania oleju w benzynie to szkodzi mniej ale znowu świece zapłonowe dostają bo wiecznie mokre nie dogrzane. Na twoim miejscu najlepsze byłoby auto elektryczne. Co do przedmówcy obstawiam DPF amen i na siłę leje żeby go dopalić, a nie może.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
fruwaj71
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage - 2012r., poj. 1998 cm3, benzyna, 4WD, automat
Lokalizacja: Śląsk

Re: Poziom oleju

Postautor: fruwaj71 » 11 wrz 2018, 21:45

@Owca007 - taka praca ;)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Poziom oleju

Postautor: diselboy » 12 wrz 2018, 07:21

też ma do pracy półtora kilometra ale zawsze jadę dłuższą drogą bo:
1. krótsza jest zawsze o porze wyjazdu zabita "na amen" , piechotą szybciej,
2. dłuższa pozwala na rozgrzanie silnika, co za tym idzie mniejsze spalanie i szybszy dojazd choć od roku takich "cwaniaków" jak ja pojawiło się więcej,
3. zawsze wracam dłuższą drogą do domu,
4. raz na tydzień powrót jest na około, 25 -30 kilometrów, to dla DPF'a.
oleju nie przybywa, to durne ustrojstwo od sadzy czuje się świetnie
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Arkadio
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2019, 20:29
Czym jeżdzę: 1,7

Re: Poziom oleju, check engine

Postautor: Arkadio » 03 mar 2019, 20:57

Hej witam wszystkich. Posiadam kia sportage 1,7 crdi 2014 80.000 Mil . Auto mam w UK gdzie mieszkam , kupiłem pół roku temu , wszystko było ok aż do teraz.mianowicie zapaliła się kontrolka check engine i zauważyłem że poziom oleju jest ponad stan. Po podłączeniu do komputera wykryto błędy P2002,P2033
Podejrzewam że coś z DPF ale nie na 100%. Dodam że prawdopodobnie zrobiłem już o koło 1000 mil od momentu zapalenia się kontrolki gdyż za bardzo nie miałem wyjścia bo jechałem na wakacje z rodziną.
Co robić ? Pomocy , z góry dziękuję


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap