Gdzie tankujecie Sportage'a?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Wandal
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: M 1,7 D orange
Lokalizacja: Płońsk

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: Wandal » 25 lut 2011, 22:32

greeg25 pisze:a czemu niby 95 ,98 też można lepsza elastyczność

próbowałem w moim 1,7 d i wcale nie jest to prawda [zlosnik2]
M 1,7 orange

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: Lorkovsky » 26 lut 2011, 10:34

aBARTh pisze:akurat w mojej okolicy nie ma znaczenia kto gdzie tankuje, bo paliwo przyjeźdza z jednej rozlewni. Dopiero potem np. na Shellu dodają "Cudowny specyfik", który powoduje, że PB98 nazywa się V-Power Racing 99+ i jest niby mocniejsze (wiem, bo znajomy pracował na ich stacji).

ja nie raz tankowałem, jak nie 90% tankowań na NESTE bo mają te same paliwo, ale 20gr taniej bo bezobsługowa stacja.

A co do zagranicznych paliw, to nie wiem czy ktoś z was miał okazje jeździć na paliwie ze SLOVNAFT'u? Pare razy tankowałęm i auto jakby drugie życie miało, reakcja na gaz błyskawiczna i lepiej sie wkręcało na obroty, a o spadku zużycia paliwa nie mówie.

Musimy się pogodzić, że w naszym cudownym "demokratyczno-chrześcijańskim" kraju paliwo to jeden wielki syf

Panowie przeciez to nie powinno dziwic bo od 966 roku w Polsce wszystko jest chrzczone wiec o co wam chodz :)

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: _Harry_ » 24 kwie 2011, 16:20

wszedzie oprocz BP i Orlen, bo to przez nich mamy takie ceny jak teraz sa. Zadna tam Libia itp nie maja z tym nic wspolnego. To koncerny robia co chca i one rzadza. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
1.6 GDI, M, 2WD

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: rouman01 » 26 kwie 2011, 23:08

_Harry_ pisze:wszedzie oprocz BP i Orlen, bo to przez nich mamy takie ceny jak teraz sa. Zadna tam Libia itp nie maja z tym nic wspolnego. To koncerny robia co chca i one rzadza. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


Przyjedź Niemiec, Harry, najlepiej do Bawarii, to dopiero zobaczysz ceny paliw. (I dopiero tutaj przypasuje Ci stary bon mont gen. Jaruzelskiego z czasów stanu wojennego: "zadajmy sobie w końcu pytanie: kto za tym wszystkim stoi?";
hehehe, czasy się zmieniają, a paranoja ta sama, uwielbiam te spiskowe teorie w Ojczyźnie, w kraju najtańszego paliwa w UE).

A w Polsce zawsze tankuję na Orlenie, bo to chyba ostatnia paliwowa polska firma z prawdziwego zdarzenia.
Auto po tym jeździ jak zwykle, nigdy nie odczuwałem żadnych różnic.

Pozdrawiam.

vomer1967
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wer. M

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: vomer1967 » 10 cze 2011, 17:33

A ja często tankuję u pani Krysi pod garażem, ma paliwko od ruskich po 3,80 zł (benzynka) i wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
maciek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2010, 14:24
Czym jeżdzę: kia sportage 2007 2.0 CRDi 16V 140KM 2WD ACTIVE CZARNA
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: maciek » 13 cze 2011, 21:08

Moja ulubiona stacja to ARGE, odradzam BP.Kiedyś często tankowałem na BP bo mam niedaleko lecz po kłopotach związanych z układem zasilania,mechanik odradził MI tę stacje. :aha: Dodam jeszcze że ceny są całkiem niskie. [papa]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: kasia_mm » 13 cze 2011, 21:15

moja czarnula lubi V-powera 100 na Shellu, niestety mój portfel tej wahy nie lubi.... aczkolwiek czarna pali na niej o niebo mniej i kopa ma nieziemskiego:)

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: bielas » 14 cze 2011, 00:38

Warto zauważyć, że od nowości jeżdżę na 98, a co do marek stacji, to od czasu katastrofy tankowca olewam w ogóle BP, natomiast tankuję głównie na Statoil + czasem Shell lub Orlen. Preferuję stacje, gdzie mam karty na punkty za tankowanie :-)

PS. Spalanie 1.6 na 98, miasto 7,9-9,4l/100km (w zależności od ilości korków, temperatury, klimatyzacji itd).
W trasie praktycznie nie jeżdżę, to nie wiem. Raz jechałem ok 60km drogą krajową z częstymi terenami zabudowanymi, prędkości 50-95, głównie ok. 70 i spalanie 5,6l/100km :-)

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: lestek » 14 cze 2011, 01:22

kasia_mm pisze:moja czarnula lubi V-powera 100 na Shellu, niestety mój portfel tej wahy nie lubi.... aczkolwiek czarna pali na niej o niebo mniej i kopa ma nieziemskiego:)


tu się zgadzam, benzyniak po zatankowaniu tego "płynu" zachowuje się o niebo lepiej... nie tankowałem jeszcze V-Power Diesel, bo jakoś tak z czystej wygody korzystam z karty Flota do leasingu więc Bliskie i Orleny się kłaniają...

a co do v-powera to najbardziej to odczuwał mój Fiacior 125p (pierwsze autko), zwany potocznie Białą Strzałą lub Kredensem - po zalaniu v-powerem i dodatkiem ołowianym;) dostawał drugie życie (a miał 26 lat - na oryginalnych włoskich częściach)... ehh, to były czasy.... noo i spalanie w mieście z 22l/100km spadało mu do ok. 15 :D

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: eathan » 14 cze 2011, 09:51

To teraz pora na moją historię ;)

W czasach gdy jeździłem Daihatsu Charade a później Renault Clio nie zwracałem uwagi na paliwo. Człowiek młody był i lał co popadło. Zresztą to były czasy gdy po zatankowaniu za 50 zł jeździłem tydzień ;)

Później kupiłem Leona. Auto od początku było wybredne. Po zalaniu paliwem Pb95 na dowolnej stacji auto było mułowate i nie chciało jeździć. Mam ciężką nogę więc zacząłem eksperymenty z różnymi stacjami i paliwem.

- Paliwa Pb98 - zwykle nic nie dawały i auto było mułowate,
- Shell vPower (95 i 99+) - auto jeździło normalnie i miało kopa,
- BP Ultimate 98 - auto było mułowate,
- Orlen Verva 98 - auto jeździło normalnie i miało kopa,
- StatOil - lepiej niż na BP ale gorzej niż na Orlen/Shell

Więc generalnie jeździłem na vPower 95 lub Vervie 98 i byłem zadowolony. Później zmieniłem auto i przez chwilę jeździłem Mazdą 323f. Przyzwyczajenia paliwowe zostały i auto jeździło bardzo fajnie. Nie testowałem innych stacji bo przyzwyczajenia brały górę.

Następna była Honda Civic 1.8. Tutaj ceny paliwa szalały więc robiłem eksperymenty. BP omijałem bo auto było mułowate. Na pozostałych było znośnie ale i tak najlepiej wypadł vPower 95 i Verva 98. W tym samym czasie pojawiła się jeszcze Ibiza żony i auto najlepiej jeździło na vPower 95. Po zalaniu BP Ultimate 95 auto jeździło tragicznie. Co ciekawe po zalaniu na BP zwykłego paliwa 95 auto jeździło na akceptowalnym poziomie.

Kupując Sportage sprzedawca zalecał lanie 95 i nie kombinowanie z lepszymi paliwami. Posłuchałem i zacząłem od BP bo mam kilkaset metrów od domu - więc wygodnie. Auto jeździ OK. Po drodze tankowałem jeszcze zwykłe 95 na Orlenach. Natomiast teraz kusi mnie przetestowanie vPowerów i Vervy.

Zastanawiające jest to, że większość paliw pochodzi od tego samego producenta a jednak są różnice. Polskie przepisy są tak ustawione, że praktycznie nikogo nie stać na import paliw. Dlatego na stacjach wielkich koncernów oferowane jest paliwo Orlenu. Swego czasu vPower 99+ był importowany z Niemiec, ale nie wiem czy to się przypadkiem nie zmieniło.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: kasia_mm » 14 cze 2011, 10:01

z tego co ja wiem to Vpower 99 jest nadal sprowadzany z Niemiec i jest to jedyne dostepne w Polsce paliwo nie pochodzące z Orlenu. BP na pewno kupuje od Orlenu i lejąc 98 na BP lejesz to samo co na Orlenie - tylko cena wyższa.... Może to i racja zeby nie przyzwyczajać auta do wysokooktanowych - ja jednak wychodze z założenia że wolę aby mniej paliło i nie zapychały się syfem filtry, dlatego nawet jeśli nie stać mnie na wlanie full baku Vpowera to wlewam chociaż pół na pół z 95...
Na pewno tez unikam tankowania na stacjach typu Auchan czy Tesco...

Awatar użytkownika
maciek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2010, 14:24
Czym jeżdzę: kia sportage 2007 2.0 CRDi 16V 140KM 2WD ACTIVE CZARNA
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: maciek » 23 cze 2011, 10:36

A ja do paliwa dolewam taki specyfik który ma zapobiegać zbieraniu się ''syfu'',zmniejsza spalanie,ułatwia rozruch ,czyści układ wydechowy itp.Nie zależnie gdzie zatankuję . :lalala:

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: _Harry_ » 25 lip 2011, 12:22

a jak sie nazywa to cudo? to z Telemarket 24 ?:)
1.6 GDI, M, 2WD

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: Preccel » 25 lip 2011, 13:52

kasia_mm pisze:...Na pewno tez unikam tankowania na stacjach typu Auchan czy Tesco...


Ale Auchan w Krakowie ma paliwo z Orlenu... więc po co przepłacać jeżeli różnica wynosi czasami nawet około 40 gr na litrze??
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: morgun » 25 lip 2011, 15:42

Ja na bp, bliska pb95 , a ostatnio na olren pb98.

Awatar użytkownika
db_77
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2011, 21:39
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI BLACK PEARL
Lokalizacja: Rzgów / koło Łodzi

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: db_77 » 25 lip 2011, 15:43

Ja tankuje na Shell, od ładnych paru lat i nigdy nie miałem problemu z paliwem
Odebrałem i już śmigam.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: aBARTh » 26 lip 2011, 14:58

Ja staram się tankować na stacji Careffourowskiej w AKS Careffour Chorzów, bo tam wiele razy tankowałem i auto najlepiej przyśpiesza, spalanie jest o 0,2 litra mniejsze. Jest to dość wiarygodny pomiar, bo co tydzień robię te same trasy i o tych samych porach.

Tęsknie za paliwem ze Slovnaftu, na nim każdy mój samochód jakby dostawał drugie życie. Ale z mojego rejonu znikły wszystkie stacje tej marki.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: kasia_mm » 26 lip 2011, 15:49

Preccel ale zadaj sobie pytanie skąd się bierze ta różnica w cenie? Orlen sam sobie by kuku robił sprzedając identyczne paliwo drożej u siebie? Ja jednak nie jestem przekonana co do jakości tego paliwa, poza tym znam kilka przypadków gdzie zatykały się filtry właśnie u tankujących na takich stacjach.... Może i śmieszne że wlewam vpowera 99 z Shella za chorą kasę - ale auto po nim nie dość ze mniej pali to jak pracuje... :) mniodzio :)

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: Preccel » 26 lip 2011, 16:39

Kasia_mm, przyznam się szczerze że do tej pory jak tylko jeździłem dieslem to tankowałem w 99% Vpawer'a na Shellu (dla Forda 1,8 TDCi, który jest cholernie wrażliwy na paliwo) ale od kiedy przesiadłem się na benzyniaki i wybudowano obok mnie stację Auchan to na benzynie nie widzę żadnej różnicy poza ceną pomiędzy benzyną 95 z Auchan, 95 z Orlen, 95 z Shell, 95 z Bp (a jeżdżę ostatnio DUUUŻO Citroenem C3 1,1 benz, i Oplem Omegą 2,0 16V) i jeżeli doczekam się KII to przetestuję różne wariany ale Auchan naprawdę się stara i jest konkurencyjny cenami !!!! (a zarabia na swoim sklepie, który jest obok i w tym czasie jak żony zwykle robią zakupy to mężowie stoją karnie w kolejce na stację - co jest na razie jedynym minusem stacji Auchan).
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: kasia_mm » 26 lip 2011, 17:43

Ja naprawdę czuję różnicę w zwykłej 95 z obojętnie jakiej stacji a Vpowerem 99 z Shella - auto ma wyraźnie lepsze przyspieszenie, silnik pracuje ciszej, spala mniej. To samo obserwowaliśmy w 1,6 DOHC w Ceedzie, którym teraz jeździ mój mąż. Myślę, że jak się w końcu doczekasz - i spróbujesz, przekonasz się że jest różnica.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie tankujecie Sportage'a?

Postautor: eathan » 26 lip 2011, 18:44

Preccel pisze: w tym czasie jak żony zwykle robią zakupy to mężowie stoją karnie w kolejce na stację


No to u Kasi odpada bo zdaje się nie ma żony ;)
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap