Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: kasia_mm » 08 lis 2011, 18:27

no nie myślę żeby Trzebiatowi wgrali jakiś autorski program ;) więc raczej coś jest tylko moze ten podwrocławski serwis za rzadko się loguje to serwisu upgreatowego KIA... owszem może to byc upgrade tylko do konkretnych VINów ale i tak porządne ASO powinno wiedziec...

trzebiat
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2010, 14:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC M

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: trzebiat » 08 lis 2011, 18:32

Teraz widzę, że powinienem już ze dwa tygodnie o tym Wam napisać. Kupiłem Sportage zaraz po premierze, stąd pewnie jestem jednym z pierwszych, którzy musieli robić przegląd roczny. Ten sam miły Pan, który uparcie twierdził, że po 25 latach prowadzenia różnych samochodów nie umiem zmieniać biegów (aż zacząłem się zastanawiać czy to aby nie prawda) powiedział mi, że z automatu wgrywają wszystkim nowe oprogramowanie. Tyle że robią to przy przeglądach okresowych :oops: . W ten sposób Kia rozwiązuje problem najtańszym kosztem. W przypadku wzywania właścicieli do aktualizacji oprogramowania musieliby sporo zapłacić serwisom, a tak robią to przy okazji. Ale jeżeli ktoś ma jeszcze czekać pół roku, to radzę pojechać do najbliższego serwisu, powiewdzieć, że to usterka i poczekać na naprawę. Moim zdaniem - zadziała. A! I jeżeli komuś coś stuka w przednim zawieszeniu - też należy koniecznie wspomnieć. W pierwszej partii Sportage montowane były kiepskiej jakości łączniki (czy coś tam tego - nie znam się, ale stuki mnie wkurzały). Wymieniają bez problemu.

trzebiat
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2010, 14:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC M

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: trzebiat » 08 lis 2011, 18:40

@ kasia_mm
Na zdrowy rozum wgrywają wszystkim, którzy nie mają wgranego fabrycznie:) Czyli lecą pewnie po numerach VIN-ów. Mówiąc najkrócej: jeżeli nie wkurzają właściciela zadławienia silnika pomiędzy jedynką i dwójką, znaczy się, że ma już nowe oprogramowanie lub nie umie jeździć. W obu przypadkach wizyta w serwisie zatem nie pomoże.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: wentyl » 08 lis 2011, 21:01

Jestem już umówiony na początku przyszłego tygodnia w ASO na przegląd roczny i wgranie poprawki do oprogramowania silnika 2.0DOHC. Znają dobrze ten temat, bo za każdym razem ich o to męczyłem :twisted: i potwierdzili, że aktualizacja softu rozwiązująca ten problem jest dostępna. Zobaczymy... czy w przyszłym tygodniu w końcu opanuję sztukę zmiany biegów bez zadławienia silnika :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: mkkrk » 09 lis 2011, 12:16

Napisz proszę, który serwis w Krakowie
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: wentyl » 15 lis 2011, 14:06

:D No i jestem zadowolonym posiadaczem KIA Sportage z silnikiem 20DOHC. Po wgraniu poprawki rzeczywiście auto zaczęło jeździć inaczej tzn. poprawnie. Potestowałem wczoraj wielokrotnie, czy nie uległem jakiejś iluzji, ale wydaje się, że nie. Naprawdę się poprawiło :) Przećwiczyłem "ostry start spod śwateł" czyli z wyciągnięciem na wysokie obroty na jedynce i szybką zmianą na dwójkę. Bujnięcie jest, ale tylko na amortyzatorach w momencie wysprzęglenia. Dalej dwójka już normalnie ciągnie. Nie ma tego przyduszenia po wrzuceniu dwójki, które powodowało, że lądowało się czołem na szybie [zlolta]
A teraz o poprawce - jest dostępna od kilku miesięcy i rzeczywiście załatwiają ją przy przeglądzie rocznym dla określonego zakresu VIN. Chyba, że ktoś się upomni to wcześniej. A teraz mała zmyłka - poprawka dotyczy ESP ale mój serwis dokładnie doczytał (i chwała mu za to, bo ja na ESP nie narzekałem), że dotyczy również układu sterowania silnikiem. No i po wgraniu poprawki inna jazda :) Jest też chyba inna akcja z silnikami 1.7D i upgradem softu do tych silników i o tym w serwisach KIA wiedzą dobrze. Dlatego o problemach z 20DOHC mogą w ASO ciągle nie wiedzieć. Pytajcie.
A ja już pomykam :kierownik:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: maja123 » 15 lis 2011, 16:59

Ja dziś byłem na przedglądzie rocznym i o dziwo po podłączeniu kompa nie było nic do aktualizacji.Ale za 2 tygodnie jadę wymienić jeden sensor czujnika cofania to ich pomęczę niech dobrze sprawdzą :D .A tak przy okazji powiedzieli mi że jest jakaś kampania na zawieszenie (wykręcenie,czyszczenie,smarowanie śrub zawieszenia) to przy okazji wymiany sensora i to zrobią.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 18 lis 2011, 11:36

ja za tydzień jadę na przegląd roczny, ciekawe czy uda mi się uzyskać wgranie nowego softu?
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: wentyl » 18 lis 2011, 17:43

Jaro, Ty szczególnie będziesz zadowolony jak zaktualizują software twojej Sportage. Mnie to "zduszanie" też mocno wkurzało. A teraz jakbym kupił nowy, inny samochód :lol: A w ASO nie robią żadnej łaski, bo to KIA im za to płaci a nie Ty :) Mówisz, że jest dostępna aktualizacja i chcesz ją mieć wgraną. Ot i wszystko.
A potem już tylko :kierownik:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: maja123 » 18 lis 2011, 19:36

Jaro ja jak pojadę to też będę walczył ale z tego co pisze wentyl to trzeba pytac o aktualizacje ESP.Taką też aktualizację widziałem na kia hotline.Ja jadę 29.11.to sie odezwię w temacie.Zobaczę też co to za kampania z tym czyszczeniem śrub zawieszenia :pub:
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 23 lis 2011, 12:49

Pojutrze , tj. 25.11 robię przegląd.
Dam znać co i jak mi się udało załatwić.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: selva » 24 lis 2011, 14:13

Powodzenia,

Ja mam na Jasnogórskiej we wtorek i mam nadzieje, że dławienie zniknie

:wamp:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: maja123 » 29 lis 2011, 23:42

Ja już po przeglądzie i nie ma nic do wgrania do mojej kijanki :shock: Jedynie co wymienili to 1 czujnik parkowania bo padł i dzwignie podnoszenia fotela kierowcy.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: selva » 02 gru 2011, 10:54

U mnie też niby nic nie było, ale jak prosiłem "dokładnie" poszukać to znaleźli aktualizację EPS i wgrali

Niestety , efektu "turbodziury" na drugim i trzecim biegu nie eliminuje [angry]
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 02 gru 2011, 13:33

U mnie to samo - aktualizacje mają przypisane do konkretnych numerów VIN. Dla mojego nie ma nic - q..wa :shock: , ideał jakiś mam.
Za to wymienią mi rączkę od podnoszenia fotela kierowcy i stacyjkę.
Cóż, dalej trzeba jeździć z "turbodziurą" :zły2:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Siecki
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:56
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2.0 DOHC 163KM Black L + 18"
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Siecki » 02 gru 2011, 21:10

A co jest nie tak z Twoja raczka od fotela? U mnie fotel codziennie muszę podnosić do góry bo robi się coraz niżej... I zaznaczam, ze nie zachaczam o nią przy siadaniu.

Awatar użytkownika
cyberiusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 19 sie 2010, 14:14
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL + orange premium
Gadu Gadu: 766557
Lokalizacja: Płock

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: cyberiusz » 03 gru 2011, 10:19

No i właśnie odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. Mnie też opadał fotel a po wymianie rączki na niższą problem zniknął. Jest na to akcja serwisowa.
KIA Sportage III 1.6 GDI wersja XL (D2A) + orange premium

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 22 sty 2012, 21:52

Siecki pisze:A co jest nie tak z Twoja raczka od fotela? U mnie fotel codziennie muszę podnosić do góry bo robi się coraz niżej... I zaznaczam, ze nie zachaczam o nią przy siadaniu.


No właśnie ta dźwigienka jest przyczyną opadania fotela :zlosnik: . Wsiadasz, wysiadasz, swoją tylną częścią ciała :doopa: na chwilę ją przyciskasz a wtedy fotel w dół. Po wymianie na taką wykrzywioną do dołu problem znika.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: fosek » 29 kwie 2012, 10:01

Prosze WENTYL o podanie adresu serwisu w Krakowie w ktorym znaja temat i moga mi wgrac nowy soft

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: fosek » 07 maja 2012, 14:40

Odświeżę temat. Pomimo że kolega Wentyl nie odpowiedział, w którym ASO znają temat aktualizacji softu umówiłem się w jednym z salonów w Krakowie aby sprawdzić czy coś jest w tym temacie. Panowie podpieli po kompa i stwierdzili, że nie mają do mojego egzemplarza żadnego uaktualnienia a komputer nie pokazuje żadnych błedów. Poza tym panowie nie słyszeli o jakiejś akcji serwisowej a tym bardziej o aktualizacji ESP, która maiła by wpływ na opisany problem z przełożeniem biegów z 1 na 2. Nie wiem teraz co o tym sądzić. Może faktycznie był to inny serwis w którym wszyscy wszystko wiedzą, ale niestety nie udało mi się do niego trafić.

maqu
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2010, 09:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Gadu Gadu: 149227
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: maqu » 13 sie 2012, 22:13

Jest akcja serwisowa na pewno w przypadku 1.6 GDI. Jesli jest problem przy zapalaniu na zimnym to wgrywaja nowy soft - u mnie juz nie gasnie po 'porannym' rozruchu:)
Kia Sportage 1.6 GDI "M"


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap