Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: piotrb007 » 27 paź 2016, 21:36

Dzisiaj jadąc do pracy o godz 14,20 zaświeciła się kontrola silnika.
Zatrzymałem się na poboczu i dzwoniłem do serwisu o pojawieniu się takowej ikonki i czy mogę kontynuować jazdę.
Odpowiedzieli że tak a jutro mam podjechać do nich na zdiagnozowanie przyczyny pojawienia się na wyświetlaczu takowej ikonki.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: Owca007 » 27 paź 2016, 22:08

Hehe dobre ale bez stresu ta kontrolka ma tyle możliwości, że bez kompa się nie obejdzie żeby się dowiedzieć o co chodzi. I nie zdziwi się jak np. odpalisz auto ponownie i wszystko będzie ok, a kontrolki brak. Jakieś utraty mocy czy coś było?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: piotrb007 » 27 paź 2016, 22:19

utrata mocy nie ale tłumaczyli mi że mogła kuna się zainteresować kabelkami i mieli racje jeden kabelek jest nadgryziony
Sprawdziłem pod pracą na parkingu jak podniosłem maskę to po prawej stronie zaraz pod plastikową osłoną wystają kabelki i wtyczka tam jest nadgryzione
może jakieś pomysły na walkę z kunami myślę nad kupnem odstraszacza taki miałem właśnie zamontowany w poprzednim aucie
wcześniej zastosowalem jakiś płyn w spreju po jakimś czasie wszystko się lepiło w komorze silnika a kurzu było co nie miara

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: Owca007 » 28 paź 2016, 06:27

Nie Ty pierwszy nie ostatni. Na forum ktoś był co kuna mu ten sam kabel chyba zjadła- pewnie dobry trzeba spróbować :). Ja w swoim mam odstraszacz co piszczy mruga. Ale dodatkowo stosuję sprey na kuny od Boll-a. Robię tak już ponad rok i spokój zero śladów szkodników które wcześniej zauważałem. Do lekko uchylone drzwi garażu żeby psy mogły sprawdzić co się dzieje w nocy i jest spokój.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: eng » 28 paź 2016, 07:55

Piotrek spróbuj powiesić kostkę toaletową gdzieś na przewodach pod maską. Podobno to pomaga.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Święcąca ikonka silnika na wyświetlaczu

Postautor: Owca007 » 28 paź 2016, 09:34

Takich metod z kostką toaletową, sierścią psa itp. jest sporo jedni piszą, że działają inni nie ja polecam też bo nie napisałem ale mam dwie pułapki na małych elektryków. Jedna do złapania druga do konsumpcji. Ale najważniejsze to, że fura znowu zdrowa i jest dobrze.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap