usuniecie DPF na Śląsku

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
armus
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:21
Czym jeżdzę: crdi1.7
Lokalizacja: Silesia

usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: armus » 21 cze 2016, 10:38

Witam,
Zaraza chyba odezwała się i u mnie.
Ale do rzeczy: Wypalanie średnio co 120-150 km czas i przebieg potrzebny do wypalenia bez zmian (około 15 min i 12 km). Błędów brak. Przebieg 155 000 km.
Wnioski: chyba jego (DPF-a [zly2] ) życie dobiega końca, bo jeśli niedomagałby czujnik to wypalałby się częściej. Chyba, że nie idę dobrym tokiem rozumowania.
Teraz pytanie: Czy ktoś z Forumowiczów dokonywał zabiegu usunięcia DPF na Śląsku? Jeśli tak to gdzie? W grę wchodzą województwa ościenne jeśli ktoś ma sprawdzony zakład godny polecenia. Przybliżone koszty...?
Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie może zechciałby się podzielić :)
KIA Sportage 1.7CRDI

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: borowqa » 02 lip 2016, 14:21

Po pierwsze sprawdź poziom oleju w silniku czy go nie przybywa. Jeżeli jest w normie w przeciągu 1 miesiąca to bym posprawdzał jednak te czujniki itd. Ja u mnie miałem właśnie taki objaw, że przybyło mi oleju i dpf wypalał się tak co 70 km. W KIA Rzeszowskim nie stwierdzili niczego złego. Wymienili olej i po 3 tygodniach znowu to samo znaczy stan oleju się podniósł. I padło na wycięcie tego ustrojstwa.
Wszystko niby jest ok ale czasem na 5 biegu występuje dziwne szarpanie więc muszę jeszcze mapkę silnika sprawdzić ale reszta ok spalanie spadło i jest niby spokój.

byno69
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 00:05
Czym jeżdzę: 1,7crdi

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: byno69 » 03 lip 2016, 19:05

Mam podobny problem. Napisz co w tym temacie zrobiłeś.

Awatar użytkownika
armus
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:21
Czym jeżdzę: crdi1.7
Lokalizacja: Silesia

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: armus » 05 lip 2016, 07:11

borowqa pisze:Po pierwsze sprawdź poziom oleju w silniku czy go nie przybywa.

Minimalnie poziom się podniósł, ale przez jakiś czas żona jeździła autem i być może (jak to kobiecie) kilkukrotnie umknął jej proces wypalania DPF. Teraz oleju nie przybywa. Po przejechaniu ok. 200 km na trasie DPF wypalał się po 200 km. Teraz niekiedy nawet w przedziale 80 - 100 km, a jazda miejska to sporadyczność.
borowqa pisze:Jeżeli jest w normie w przeciągu 1 miesiąca to bym posprawdzał jednak te czujniki itd.

Ale jak? Błędów nie ma. Połączenia elektryczne sprawdzone, ale gdyby coś było nie tak to wyskoczyłby błąd. Wykręcenie i obejrzenie jak wygląda od środka raczej nic nie da. Skuteczna byłaby podmiana na sprawny...
borowqa pisze:W KIA Rzeszowskim nie stwierdzili niczego złego. Wymienili olej i po 3 tygodniach znowu to samo znaczy stan oleju się podniósł.

To chyba trochę ASO Kia Cię naciągnęło z tą dignozą... Cóż taki poziom kompetencji (w domyśle cwaniactwo) serwisantów.
borowqa pisze:I padło na wycięcie tego ustrojstwa.

U mnie chyba też tak się skończy. Napisz, proszę jeszcze przebieg samochodu przy jakim objawy wystąpiły.
borowqa pisze:Wszystko niby jest ok ale czasem na 5 biegu występuje dziwne szarpanie więc muszę jeszcze mapkę silnika sprawdzić ale reszta ok spalanie spadło i jest niby spokój.

I tu właśnie sztuką jest aby znaleźć warsztat który zrobi to profesjonalnie.
KIA Sportage 1.7CRDI

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: borowqa » 06 lip 2016, 15:44

A więc kupiłem auto jak miało 196 tys i było ok. Po jakim czasie zauważyłem właśnie ów proces (wtedy jeszcze nie wiedziałem że to się dpf wypala) i jak zauważyłem to gasiłem silnik i ustępowało - duży błąd i pewnie sam go uwaliłem. Jak było 203 tys zaczął pojawiać się olej znaczy rosnąć stan. A co do czujnika to kilka ostatnich postów z tego wątku:
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=6&t=3943

Tak naprawdę jakbym miał się zastanawiać jeszcze raz czy wyciąć czy nie to nawet bym się nie zastanawiał, mniejsze zużycie i paliwa i święty spokój. żałuje że nie zaślepiłem od razu egr i muszę jechać jeszcze raz ale przy okazji chipa to zrobię!!! [zlosnik2]

Awatar użytkownika
armus
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:21
Czym jeżdzę: crdi1.7
Lokalizacja: Silesia

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: armus » 06 lip 2016, 16:21

borowqa pisze:A więc kupiłem auto jak miało 196 tys i było ok.

To może na mojego jest jeszcze czas? :lol: Jeszcze ze 40 tys. mu brakuje :zlosnik:

borowqa pisze:Tak naprawdę jakbym miał się zastanawiać jeszcze raz czy wyciąć czy nie to nawet bym się nie zastanawiał, mniejsze zużycie i paliwa i święty spokój.

U mnie też raczej tak się skończy. Wyrwę chwasta [hihihi] Rozumiem, że twój DPF był już absolutnym trupem.
borowqa pisze:żałuje że nie zaślepiłem od razu egr i muszę jechać jeszcze raz ale przy okazji chipa to zrobię!!!

Dobra rada [zlosnikok]
KIA Sportage 1.7CRDI

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: borowqa » 06 lip 2016, 23:43

Jeszcze jedno pytanie jakie tankujesz paliwo?
u mnie zaczęło się od tankowania na stacji MOYA ale dopiero po 3 miesiącach połączyłem fakty. może to zbieg okoliczności że tam tankowałem ale już tam nie jeżdżę...
Co do twojego dpf musisz zrobić parę testów, jednak to kosztuje w serwisie KIA Rzeszów podłączenie do kompa i diagnostyka DPF to 400zł (podłączenie do kompa i ewentualne wypalanie komputerem..)
za wycięcie zapłaciłem 700 ze zmianą mapy, tak że jak kto woli. Oczywiście ochrona środowiska jest ważna i święty spokój też znaczy nie grzebanie w komputerze, ale jak zrobi to ktoś dobrze w kompie twojej "żabki" to będzie spokój do końca i warto zwrócić uwagę na ten egr bo z tego co poczytałem to to jest też wina zapychania DPF.
Po wycięciu swojego zalałem już 2 raz specyfikiem do czyszczenia wtryskiwaczy i niby jest ok!

Awatar użytkownika
armus
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:21
Czym jeżdzę: crdi1.7
Lokalizacja: Silesia

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: armus » 07 lip 2016, 16:39

borowqa pisze:Jeszcze jedno pytanie jakie tankujesz paliwo?
u mnie zaczęło się od tankowania na stacji MOYA ale dopiero po 3 miesiącach połączyłem fakty. może to zbieg okoliczności że tam tankowałem ale już tam nie jeżdżę...

Staram się raczej na markowych stacjach tankować, chociaż czasami Auchan lub Tesco też się przydaży [hihihi]
Co do twojego dpf musisz zrobić parę testów, jednak to kosztuje w serwisie KIA Rzeszów podłączenie do kompa i diagnostyka DPF to 400zł (podłączenie do kompa i ewentualne wypalanie komputerem..) za wycięcie zapłaciłem 700 ze zmianą mapy, tak że jak kto woli.

Czy to się opłaca mając spore prawdopodobieństwo reanimacji trupa? 400 zł za diagnostykę i wypalenie + dodatkowe koszty wymiany oleju i filtrów to już niecałe 700 zł w sumie [zly1]
Oczywiście ochrona środowiska jest ważna

Szkoda tylko, że producenci zastawiają się ochroną środowiska a w rzeczywistości dobierają się do naszego portfela.
i święty spokój też znaczy nie grzebanie w komputerze, ale jak zrobi to ktoś dobrze w kompie twojej "żabki" to będzie spokój do końca

święte słowa, ale z kolei producent/serwis nie zarobi. Ale oni nami się nie przejmują, więc vice versa z naszej strony
i warto zwrócić uwagę na ten egr bo z tego co poczytałem to to jest też wina zapychania DPF.

Sprawdzę jak ma się u mnie EGR z czystością. "Patrzyłem" na niego przez pryzmat Torque i błędów nie zgłaszał w dedykowanej zakładce. A może masz sposób jak zdiagnozować zapchany?
Po wycięciu swojego zalałem już 2 raz specyfikiem do czyszczenia wtryskiwaczy i niby jest ok!

Dobra rada. Zastosuję się, bo najprawdopodobniej też swojego usunę.


Wreszcie rzeczowa dyskusja nastała. Pragnę podziękować Ci za to że dzielisz się swoimi wnioskami z kastracji DPF.
KIA Sportage 1.7CRDI

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: borowqa » 07 lip 2016, 22:26

Co do EGR niestety nie mam z tym doświadczenia. Założyłem post jak czyścić, ale ja się chyba za to nie zabiorę samodzielnie. Byłem w jednym serwisie i powiedzieli mi że jeżeli jest problem z EGR to byłby jakiś błąd. Ja nie sprawdzałem komputerem ale wyczytałem że jak jest przybrudzony EGR tomoże dawać efekty szarpania. To wiedza z forum nie przetestowana przeze mnie osobiście. Zalałem niedawno pełny bak takim środkiem (66zł LYQI MOLY) do czyszczenia wtryskiwaczy - jest poprawa, tylko że temperatura zewnętrzna otoczenia jest niższa niż ok 25 st. celcjusza a jak miałem problemy z tym szarpaniem to było pod 34 i też wyczytałem na forum że to miało znaczenie odnośnie EGR.
Wracając do tematu DPF koszt wycięcia 700 zł a serwis KIA (przynajmniej w Rzeszowie ) za wypalanie krzyczy 250zł, test komputerem 150zł, i wyczytałem że sam test jest ok ale wypalanie na placu nie bardzo dla silnika bo wysoka temperatura itd a to wszystko trwa ok 60 min i jest w miejscu więc silnik nie chłodzony jak trzeba. - to też wyczytałem nie żebym się wymądrzał. Można jeszcze zadzwonić do KIA bo tego nie pamiętam jaki jest koszt u nich wymontowania i przepłukania specyfikiem i wypalenia po czyszczeniu. coś 600zł chyba. (tylko czy jest sens?) troszkę dołożysz i pozbędziesz się gónwa raz na zawsze pod warunkiem dobrego speca. Ten mój co mi robił no powiem że miałem obawy ale samo cięcie puszki trwało 2 godziny to komputer po 6 dopiero wylądował w aucie.
Teraz już po prawie 2 miesiącach bez tego DPF a nie mam już odruchu sprawdzania czy czasem nie przepala, nie jeżdzę jak powalony po 40km za frajer, i spalania zeszło do 5,9 przy spokojnej jeździe ok 100-110 bo wolniej się nią nie da jeździć ;)
Przypadki szapania jednak nie wiązałbym ze złą mapa silnika, bo jest to objaw pojawiający się od tak sobie nie reguralnie - myślę że to wtryski po paliwie z MOYA albo ten EGR. I tego pewnie się też pozbędę 13.07.2016 o godzinie 15.30 wraz CHIPEM [zlosnik2]

Awatar użytkownika
armus
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 lis 2014, 17:21
Czym jeżdzę: crdi1.7
Lokalizacja: Silesia

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: armus » 08 lip 2016, 00:17

to też wyczytałem nie żebym się wymądrzał

Ani przez chwilę tak nie pomyślałem.
Można jeszcze zadzwonić do KIA bo tego nie pamiętam jaki jest koszt u nich wymontowania i przepłukania specyfikiem i wypalenia po czyszczeniu. coś 600zł chyba. (tylko czy jest sens?)

No właśnie, raczej sensu nie ma. A poza tym mam zasadę: jak najdalej od ASO jakiejkolwiek marki. Przetestowałem to osobiście we Fiacie. Miałem kiedyś Punto z gazem. Pojechałem na regulację do ASO i "mechanik-gaziarz" podłączył pod jakiś przypadkowy program centralkę LPG i udawał, że coś reguluje. Zdziwił się jak go zapytałem co próbuje zrobić i w złości stwierdził, że to nie moja sprawa. Powiedziałem mu wtedy, że to mój samochód i ma wziąć się do roboty, bo wiem, że tylko ściemnia. Przedtem wywalczyłem sobie wejście tylnymi drzwiami na warsztat, za pomocą znajomego który był znajomym kierownika serwisu. Z całą powagą stwierdzam, że ta historia to nie upust mojej fantazji i wydarzyła się naprawdę.

I tego pewnie się też pozbędę 13.07.2016 o godzinie 15.30 wraz CHIPEM [zlosnik2]

W takim razie czekamy na sprawozdanie :jem: a może jakaś fotorelacja?
KIA Sportage 1.7CRDI

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: borowqa » 08 lip 2016, 00:31

Po tym co widziałem w KIA Rzeszów nic mnie nie zdziwi!!!
Serwisant pokazał a potem dal mi wydruki z których wynika ze wypalanie odbyło się 38 km wcześniej i zakończyło się powodzeniem, i to kosztowało ponad 250 zł - na tym polegało sprawdzenie DPF!!!!

byno69
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2013, 00:05
Czym jeżdzę: 1,7crdi

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: byno69 » 30 paź 2016, 21:24

Witam- chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie wypalania DPF. Czytając pierwszy post z czerwca miałem wrażenie że w mojej kijance jest tak samo , czyli wypalanie co 120-150 km. Panika ...byłem tak samo w serwisie, oczywiście po podłączeniu do komputera wszystko ok. Jednak nie dawało mi to spokoju bo to był sezon urlopowy .Jadąc na urlop nocą stwierdziłem wypalanie co 280 km, jeżdżąc tam wypalanie co 150 km .Wracając w dzień w upale to wypalanie pojawiało się co 150...120 i 95 km. Po powrocie znowu udałem się do serwisu ,tam sprawdzili wszystkie parametry ,było wypalanie serwisowe ,EGR też sprawdzony . Potem wymiana oleju ,według serwisu wszystko ok i takie stwierdzenie ,Widocznie w pana samochodzie tak jest proszę jeździć ". Po wypaleniu serwisowym masa sadzy w filtrze 3,53 G , czyli jest ok. Po odwiedzinach w serwisie w lipcu nic się nie zmieniło co 150km wypalenie ale upały się skończyły i temperatury też . Jeżdżąc dalej stwierdziłem, że im niższa temperatura na zewnątrz tym wypalanie jest rzadsze . Zapomniałem dodać kia 1,7 a robię miasto i trasę 50/50. Teraz mamy temperatury w granicach 12-15 stopni a mnie wypala się co 400 km i co wy na to drodzy użytkownicy diesli . Zapomniałem dodać że jadąc rok wcześniej na Chorwację nocą to wypalanie było ok 300km a wracając w dzień to wypalało się tak samo 130-150 km ale wtedy myślałem że to chorwacka ropa. :oczko:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: usuniecie DPF na Śląsku

Postautor: Owca007 » 30 paź 2016, 23:26

Dziwne ja w innym poście opisywałem sposób wypalania co prawda 2.0 ale to nie powinno mieć znaczenia. Dalej kontroluje i wypalanie dpf-a niezależnie od temperatury mam już chyba z 5 raz z rzędu w przedziale 500-530km jeżdżenie to trasa 65% miasto 35%.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap