spóźniony pedał gazu 184 KM

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
romekpie
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2016, 13:01
Czym jeżdzę: sportage 184KM

spóźniony pedał gazu 184 KM

Postautor: romekpie » 25 lut 2016, 13:27

Witam Wszystkich serdecznie.
sortage 184 km AWD manual
Może ktoś z formumowiczów spotkał się z podobnym problemem.
Samochodem głównie porusza się moja żona ale od czasu do czasu zdarza mi się dosiąść również tej fury i każdorazowo doprowadza mnie do szału. Podczas przyspieszania mam odczucie jakby pedał gazu żył własnym życiem, po wciśnięciu i puszczeniu jest wyczuwalny moment zwłoki (po wciśnięciu następuję moment zwłoki a po puszczeniu - obroty nadal minimalnie wzrastają. Szczególnie uciążliwe jest to przy zmianie niższych biegów, nie da się uniknąć efektu "młodego kierowcy" (wrrrr). Na postoju wydaje się być wszystko w porządku i silnik wchodzi i schodzi z obrotów proporcjonalnie do wciśnięcia pedału gazu, natomiast zaraz po ruszeniu pojawia się problem.
Samochód kupiłem w Niemczech i tam po mojej reklamacji wymieniono mi czujnik sprzęgła i główny komputer, przeanalizowano nagrania i stwierdzono że wszystko jest ok a zjawisko to ma za zadanie ochronę sprzęgła i ma również jakiś związek z DPF?! Po powrocie do Polski szukałem pomocy w serwisie KIA, po podpięciu do kompa okazało się że żadnych błędów nie ma a podbijanie obrotów czasami może wystąpić.

Proszę o pomoc, opinie, pomysły (może ten typ tak ma).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: spóźniony pedał gazu 184 KM

Postautor: Owca007 » 25 lut 2016, 14:31

Ja z takowym zajściem do czynienia nie mam. Sprawdź płynność chodzenia pedału góra dół czy się nie haczy. Ale dziwne to, że jest tak tylko w czasie jazdy, a na luzie nie bo jakby było coś z samym pedałem to problem byłby cały czas. jeżeli nic nie znajdziesz to dobrze byłoby od kogoś pożyczyć pedał gazu i porównać bo coś czuje w nim jest problem. Ja swój miałem zmieniony na gwarancji bo po prostu nagle przestał działać prawidłowo. Znaczy gaz dodawany był 0-1 albo jest prawie full albo go nie było hehe.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: spóźniony pedał gazu 184 KM

Postautor: Edgar » 25 lut 2016, 16:18

:galy: może to po prostu Turbo Diesel :mam:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: spóźniony pedał gazu 184 KM

Postautor: Owca007 » 25 lut 2016, 22:42

Nie ma szans moja od razu reaguje na dodanie czy na odjęcie gazu. Coś ją boli. Niemcy tyle zmieniały, a w Polsce wszystko gra skąd ja to znam. trzeba cisnąc pokazać gnębić. Ja tak robiłem ze sprzęgłem bo czułem, że coś nie halo jest i w końcu wymieniły po 3-4 powiadomieniu. Warto uderzyć do Kia Motors Polska bo dystrybutorzy czasami mają olewające podejście.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: spóźniony pedał gazu 184 KM

Postautor: sabb » 29 lut 2016, 21:01

moja po kreatorze burza :kierownik:


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap