Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
marceli-m8
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL

Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: marceli-m8 » 14 gru 2015, 14:03

Witam wszystkich. Jestem tu nowy bo KIAnką jeżdzę od kilku miesięcy więc przepraszam jak temat powtarzam, ale nie znalazłem satysfakcjonujących mnie informacji.
Rzecz rozchodzi się o kontrolkę oleju (czerwona). W moim aucie po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolka ta nie zapala się, wszystkie (ładowanie, break, itp) są a tej brak, nawet nie mignie... Pytanie czy tak ma być, czy coś się skończyło? Dodam, że sprawdzałem na innym aucie i tam też się nie zapalała. W serwisie usłyszałem, że powinna się zapalać i gasnąć po jakimś czasie (i tak było we wszystkich posiadanych przeze mnie wcześniej autach). Testowe auto z taką samą usterką, zbieg okoliczności...?

KIA Sportage 1,6 GDI XL 2012r

Dzięki za wszelkie info,
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: Kwarcu » 14 gru 2015, 14:23

Nie jestem pewien na 100%, ale wydaję mi się że u mnie się ona normalnie zapala przed uruchomieniem auta (mam co prawda Smart Key, ale odpalam "etapowo"). Sportek 1.6 GDI XL 2014 FL.

marceli-m8
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL

Re: Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: marceli-m8 » 14 gru 2015, 14:26

Do tej pory nigdy na to uwagi nie zwróciłem... a teraz nie daje mi to spokoju [angry]

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: kjs62 » 14 gru 2015, 14:29

Kontrolka ciśnienia oleju po przekręceniu kluczyka ma świecić - dzięi temu wiesz, że jest sprawna.
Po uruchomieniu silnika ma zgasnąć po krókim czasie -tyle ile trzeba na wzrost ciśnienia oleju właśnie czyli tak do 3 sekund.

Jest to kontrolka czerwona a to oznacza nie mniej ni więcej, że kiedy się zaświeci w czasie jazdy to masz zatrzymać samochód natychmiast bo inaczej uszkodzisz silnik.

Jeżeli ta kontrolka nie świeci po przekręceniu kluczyka to jest niepsrawny układ kontroli ciśnienia - np. czujnik lub sama lampka lub coś nie tak z połączeniami..
Reasumując nie odważyłbym się takim autem jechać.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: Kwarcu » 17 gru 2015, 19:08

Poczyniłem dla Ciebie filmik - tak to wygląda u mnie, czyli tak jak powinno być - kontrolka się zapala przed uruchomieniem.
https://www.youtube.com/watch?v=zRIXz2nCBOA

marceli-m8
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL

Re: Kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)

Postautor: marceli-m8 » 19 gru 2015, 15:04

tak, dzięki wielkie za info i odpowiedzi. Odwiedziłem serwis, aby nie dopadł mnie jakiś partacz... wymieniono czujnik i po problemie [ura] Koszt niewielki a człowiek spokojniejszy.
Temat uważam za zamknięty.
[papa]


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap