Ile kilometrów na rezerwie ?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Ile kilometrów na rezerwie ?

Postautor: mikomission » 29 paź 2015, 14:00

Szanowni Panowie, wskaźnik ilości przejechanych kilometrów pokazuje liczbę km pozostałych do "zera".
Wiadomo, że tankujemy wcześniej, ale do ilu km możemy "zejść".
Przy minimum km, zatankowałem do Pełna ale tylko 42 czy 43 litry. Wynika z tego, że w baku sporo jeszcze zostało. Ile km można jeszcze przejechać po przekroczeniu "zera" ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Ile kilometrów na rezerwie ?

Postautor: Kwarcu » 29 paź 2015, 18:46

Szczerze powiedziawszy też mnie to bardzo ciekawi, bo w starym Soulu wskaźnik paliwa miał "ręce i nogi" i każda ćwiartka jego skali to było około 10 litrów i jak tankowało się przy 1/4 zbiornika to do pierwszego odbicia wchodziły 31-32 litry paliwa. Producent podawał, że bak ma 48 litrów, więc w momencie zapalenia się rezerwy (0 paliwa na wskaźniku) w baku powinno zostać jakieś 5 litrów paliwa. Ktoś z forum Soula testował nawet ile przejedzie na rezerwie w mieście benzyniakiem do momentu aż auto zgaśnie, przejechał chyba 60 km, więc to około 5 litrów rezerwy by się zgadzało według moich przypuszczeń.

W Sportage producent podaje, że bak ma 58 litrów. Jak tankuję, gdy wskaźnik pokazuje 1/4 baku to wchodzi jakieś 36 litrów do pierwszego odbicia. To by znaczyło, że w momencie zapalenia się rezerwy w baku zostaje jakieś 10 litrów paliwa. Ale może ktoś weryfikował, to może się wypowie, bo to tylko moje wyliczenia i teoria. W Soulu się sprawdziła, tutaj nie musi.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile kilometrów na rezerwie ?

Postautor: marcinK » 29 paź 2015, 20:16

Czy chodzi o zapalenie lampki, czy o pokazanie na liczniku 0, a raczej --
Jak lampka zapala to kilometry są wyświetlane i tyle teoretycznie można przejechać. Natomiast jak znikają kilometry to nie dzieje się to nigdy po zejściu na wyświetlaczu do 0 tylko gdzieś w okolicach 80-50 km. Więc myślę, że tyle kilometrów można przejechać. Raz to przećwiczyłem, w Warszawie, w godzinach szczytu, w newralgicznym miejscu...masakra, cud, że mnie nie zabili - i mieliby rację :killer:
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile kilometrów na rezerwie ?

Postautor: kasia_mm » 30 paź 2015, 07:57

od wyświetlenia się --- przejechałam w w-wskich korkach 40 km i z duszą na ramieniu dotoczyłam do stacji... nigdy więcej....

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Ile kilometrów na rezerwie ?

Postautor: Edgar » 30 paź 2015, 22:43

Dziś przetestowałem temat rezerwy na autostradzie po przeczytaniu rano wątku. 75km pozostało zapaliła się lampka rezerwy, tempomat 140, ale gdzieś przy 40 paru pojawiło się --- tz.0 i :roll: strach mnie obleciał bo do stacji najbliższej miałem 43km. Zwolnilem do 110 i do stacji dojechałem. Sumując łącznie zrobiłem 80km od pojawienia sie rezerwy. niestety z racji drogiego paliwa na wschodzie kraju 4.53 [angry] Lotos nie tankowalem do pełna. W Katowicach Orlen 4.19 [zlosnikok]


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap