Dziwne odgłosy

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Dziwne odgłosy

Postautor: Owca007 » 15 paź 2015, 20:22

Dzisiaj jak przyjechałem z trasy jakieś 50 km ze średnią prędkością 90 km/h odstawiłem auto otwieram bramę i słyszę takie jakby du du du du. Podchodzę do auta otwieram maskę patrzę szukam nic silnik pracuje równo. Idę do tyłu i znowu to słyszę. Dziwnie śmierdzi spalinami przykładem rękę na wydech i czuję takie jakby strzały w wydech. Jakoś 30 sek później samo ustało.
Dziwi mnie to odgłos jakby silnik pracował bez jednego cylindra ale tak nie było bo pracował równo bez wibracji moc była nic się nie telepało.
Możliwe, że DPF się dopalał albo się coś zatyka czy co?
Błędy sprawdziłem bo mam czytnik w kompie nic nie ma, a wszystkie wartości (parametry) są w normie.
Jakieś pomysły.
Aha silnik 2.0 crdi z dpf itp.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Dziwne odgłosy

Postautor: diselboy » 16 paź 2015, 11:01

już o tym pisałem, co jest przyczyną nie wiem.
pojawiło się ( zauważyłem) przy przebiegu cirka 10kkm i w sumie ze dwa razy to się powtórzyło, nie było to wypalanie DPF bo za drugim razem specjalnie pojechałem sprawdzić czy na wyświetlaczu widać wypalanie i było o.k. bez podniesionego spalania.wgląda jakby jeden cylinder nie dostawał pełnej dawki paliwa, (wystarczy delikatnie nacisnąć pedał gazu i "kulawe obroty" wracają do normy) profilaktycznie "zasikałem" wtyczki od wtrysków "kontakt sprajem".
na razie nie zauważyłem wymienionego objawu od dłuższego czasu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap