Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
jawrob11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2014, 16:15
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi L+FN1 141KM 7DCT

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: jawrob11 » 15 lip 2015, 11:44

hamownia_forum.jpg
hamownia_forum.jpg (144.1 KiB) Przejrzano 6157 razy

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: sxill » 15 lip 2015, 13:11

I jak, polecasz do 1.7? Jest naprawdę odczuwalna różnica w jeździe?

jawrob11
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2014, 16:15
Czym jeżdzę: 1.7 CRDi L+FN1 141KM 7DCT

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: jawrob11 » 15 lip 2015, 13:18

sxill pisze:I jak, polecasz do 1.7? Jest naprawdę odczuwalna różnica w jeździe?

Tak jak napisałem - różnica jest zasadnicza- teraz można wręcz powiedzieć że auto reaguje nawet na delikatne dotknięcie gazu- jest frajda z jazdy a na drodze pewność że można wyprzedzac bez obawy. Teraz jest to inny samochód...

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: bykman » 15 lip 2015, 14:10

53 niutki więcej robi swoje.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

szybajker
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2015, 14:13
Czym jeżdzę: KS 2015 1.7 M+

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: szybajker » 21 wrz 2015, 13:32

Pytanie do posiadaczy 1.7 crdi - jak jest po chipie ze zużyciem paliwa? I jeszcze jedno - czy jest to kompletnie nowy program czy zrobione jakimś oszukaczem typu "Powerbox"

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: Kwarcu » 21 wrz 2015, 19:36

Szczerze mówiąc nie wiem ile razy może być wałkowane to samo w szeroko pojętych czeluściach internetu i między innymi tego forum. :) To odnośnie zmiany spalania. Spalanie tak naprawdę zależy od Ciebie i stylu jazdy.
Chiptuning to programowanie sterownika silnika (na bazie fabrycznej mapy dokonywane są korekty). Powerbox to powerbox.
To co robiono tutaj to chiptuning.

szybajker
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2015, 14:13
Czym jeżdzę: KS 2015 1.7 M+

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: szybajker » 21 wrz 2015, 19:50

Kwarcu pisze:To odnośnie zmiany spalania. Spalanie tak naprawdę zależy od Ciebie i stylu jazdy.

No tak, wszystko jedno, czy jedziesz dieslem 1.7 bez turbo, z turbo na pompowtryskiwaczu, czy 1.7 z common railem. No i oczywiście wszystko jedno, czy jedziesz sportkiem, małą pchełką, czy mikrobusem z takim silnikiem. Każde 1.7 tyle samo pali, pod warunkiem że depczesz tyle samo w gaz. To wynikło z tego posta.

Mimo wszystko zapytam o zmianę spalania po chiptuningu posiadaczy 1.7 crdi po chipie. Kwarcu - to chyba nie Twój silnik i nie do Ciebie było adresowane pytanie.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: choinkar » 21 wrz 2015, 20:27

Mogę napisać na przykładzie auta kolegi. Skoda Octavia 1,9tdi 105km (przed) i 135km po. Po chiptuningu spalanie mu spadło. Auto trzeba mniej wkręcać na obroty, a przy tej samej prędkości w porównaniu przed i po, ma mniej na obrotach. Tyle z tego co mówił. A odczucia z jazdy - czuć, bo zauważyłem że jest jakoś inaczej, a nie wiedziałem, że już jest po infekcji
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: puder12 » 21 wrz 2015, 21:47

szybajker pisze:No tak, wszystko jedno, czy jedziesz dieslem 1.7 bez turbo, z turbo na pompowtryskiwaczu, czy 1.7 z common railem.

Bez niepotrzebnych złośliwości proszę. Wcześniej zadałeś pytanie o konkretny silnik cyt.

szybajker pisze:Pytanie do posiadaczy 1.7 crdi - jak jest po chipie ze zużyciem paliwa?

Jak nie pamiętasz o co pytasz i chcesz podyskutować o wszystkich silnikach to poszukaj forum o silnikach a nie KIA Sportage.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: Kwarcu » 21 wrz 2015, 22:21

szybajker pisze: Kwarcu - to chyba nie Twój silnik i nie do Ciebie było adresowane pytanie.

Z mojego posta wynikło tylko to, że opinie na temat chiptuningu masz wszędzie w internecie jak wklepiesz odpowiednią frazę w wyszukiwarce. Na tym forum też wypowiedzieli się ludzie po wgraniu wirusa do 1.7 crdi. Czy potrzebujesz tego, żeby ci sami autorzy się powtarzali? Rozumiem, że olej w silniku też wymieniasz dwa razy na jednym przeglądzie, tak dla pewności?
Adresuj pytanie do kogo chcesz, ciągłe powielanie pytań i robienie z serwera zbioru tematów powtarzanych staje się nudne.

Pomyśl przez chwilę, akurat styl jazdy ma duże znaczenie i jeżeli po chipie będziesz jeździł jeszcze bardziej dynamicznie żeby korzystać w pełni z większej mocy to sorry, ale nie spadnie Ci spalanie. Ale jak będziesz jeździć łagodniej, bo chip Ci to ułatwi, to chyba logiczne, że spalisz mniej.

Aha, masz rację, silnik nie jest mój. Generalnie stworzony i produkowany jest przez koncern Hyundaia. ;)

choinkar pisze:Mogę napisać na przykładzie auta kolegi. Skoda Octavia 1,9tdi 105km (przed) i 135km po.

Nie produkuj się Kolego. Szybajkera nie interesuje jakieś tam 1.9 TDI! On musi mieć konkretnie 1.7 CRDI, inaczej nie chce słuchać żadnych opinii!

A tak poważnie, to sama prawda (no może poza obrotami, bo generalnie chiptuning nie zmienia przełożeń skrzyni biegów, więc obroty na tym samym biegu przy tej samej prędkości muszą być takie same przed i po zabiegu.). Ale kolegi chyba nie przekonasz, bo on chce o 1.7 CRDi. :D

@puder12 tylko mi nie wystaw rachunku za bycie adwokatem. :D

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: ravel » 22 wrz 2015, 12:14

Kwarcu pisze:Pomyśl przez chwilę, akurat styl jazdy ma duże znaczenie i jeżeli po chipie będziesz jeździł jeszcze bardziej dynamicznie żeby korzystać w pełni z większej mocy to sorry, ale nie spadnie Ci spalanie. Ale jak będziesz jeździć łagodniej, bo chip Ci to ułatwi, to chyba logiczne, że spalisz mniej.

Pełna racja, mi spalanie nie spadło bo po chipie nie da się już jeździć spokojnie :lol: I paliwo teraz trochę tańsze :oczko:

Homer
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:48
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 163 KM AWD :)
Lokalizacja: Kraków

Re: Zimowa, grupowa infekcja w Warszawie ;)

Postautor: Homer » 22 wrz 2015, 18:58

ravel pisze:...mi spalanie nie spadło bo po chipie nie da się już jeździć spokojnie...


obecnie też tak mam :)
co z tego, że chip poprawił charakterystykę spalania jak dodatkowe 29 KM daje frajdę, że ho ho - a to niestety przenosi się na litry ;)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap