Odstraszacz kun i innych zwierząt

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
maddj
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 09 kwie 2013, 20:54
Czym jeżdzę: Sportage III 1.7 crdi XL
Lokalizacja: głuchołazy Okolice Nowego Yorku

Re: Odstraszacz kun i innych zwierząt

Postautor: maddj » 19 lip 2015, 22:25

Ja mam wszystko wypsikane sprayem na kuny z serwisu... Puszeczka 50zl a pomogło.. A juź wymienialem antene i troszke gąbek mi pogryzło pod maską... Po aplikacji kuna przeniosła się na do drugiego auta i do sportka juź nie włazi [zlosnik2]
co możesz zrobić jutro zrób dziś

ants
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 sty 2015, 00:02
Czym jeżdzę: KS 2015, 2.0 GDI
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odstraszacz kun i innych zwierząt

Postautor: ants » 30 sie 2015, 23:29

Zastanawiam się nad zakupem:
http://www.kemo-electronic.de/pl/Auto/M ... -IP-65.php

Instrukcja rzecze:
...Kabel dodatni ze zintegrowaną obudową bezpiecznika podłączyć do zasilania „+12 V/DC”. Przewód masy podłączyć do zacisku masy pojazdu „-12 V/DC”. Kabel do „zacisku 15” należy podłączyć do „zacisku 15” pokładowej sieci elektrycznej pojazdu. Styk ten znajduje się najczęściej przy stacyjce zapłonu, lub przy wtyczce Euro radia samochodowego. Przy właściwym podłączeniu kabla do „zacisku 15”, odstraszasz będzie się włączał automatycznie po wyłączeniu silnika...


Czy ktoś wie czy w sportage znajdę "zacisk 15" przy stacyjce? Mam jeszcze wątpliwości co do rozładowywania akumulatora.
Lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby ten odstraszacz włączał się razem z włączeniem alarmu. 1/4 czasu mój samochód spędza w garażu, gdzie też mam wyłączony zapłon a nie chciałbym aby wtedy emitował ultradźwięki i wyczerpywał akumulator.
Z tego co wyczytałem wynika, że gdy odstraszacz jest włączony to daje napięcie na płytki kontaktowe i emituje ultradźwięki.
Ciekawe czy emituje dźwięki stale czy tylko w momencie zwarcia płytek poprzez ich nadepnięcie.
Moim zdaniem raczej to pierwsze a to już poważna wada: 1) niepotrzebnie wyczerpywanie akumulatora, 2) w zależności od predyspozycji ludzie mogą odczuwać obecność ultradźwięków.
Ciekawe czy jest sposób na to aby kabel do „zacisku 15” podpiąć gdzieś do autoalarmu.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 201
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Odstraszacz kun i innych zwierząt

Postautor: Trnc » 04 maja 2021, 11:24

Czy ktoś montował już tego typu wiązki elektryczne do odstraszania zwierzątek? I czy to faktycznie skutkuje?
Bo własnie się zastanawiam nad zamontowaniem tego

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap