Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
gerwazy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2011, 17:34
Czym jeżdzę: 1.6 GDI "L"

Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: gerwazy » 14 cze 2014, 23:52

Cześć,

kilka dni temu kuna zasiała spustoszenie pod maską mojej Kii. Przegryziony na wylot został wąż chłodnicy górny. Po dojechaniu do serwisu okazało się, że niestety nie mają go na stanie, nie ma go w magazynie centralnym, mogą zamówić z Korei ale nie wiedzą kiedy odtrze... Abstrahując od absurdu całej sytuacji (naprawdę jak może nie być takiej części? Czy jest to zupełnie bezawaryjny element??) chciałem zapytać Was o kilka rzeczy jako, że samemu chcę szukać tego węża w necie:
1) czy znacie kod tego elementu?
2) czy w Hyundaiu IX35 jest on taki sam?
3) czy różni się dla różnych silników (1.6, 1.7, 2.0)

Jestem uziemiony (bo serwis mówi, że nie ma pomysłu co z tym zrobić), moja wiedza nt. anatomii samochodu jest znikoma dlatego będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Pozdro!

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: marcinK » 15 cze 2014, 08:13

A serwis na te pytania też nic...
Odebrana po 178 dniach:)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: MarekA » 15 cze 2014, 08:50

To są te same silniki wiec możesz poszukać w serwisie Hyundaiu.
Numer części możesz sprawdzić w Kiatech, a w zależności od silnika ( 1,6 czy 1,7) duża część osprzętu się różni.
Ewentualnie zrób zdjęcie wyślij lub podzwoń po ogłoszeniach z allegro gdzie sprzedają części z rozbitków sportaga- nawet jak nie ma wystawione to może mieć w magazynie- warto popytać

gerwazy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2011, 17:34
Czym jeżdzę: 1.6 GDI "L"

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: gerwazy » 16 cze 2014, 11:26

Serwis na pytanie o numer katalogowy tej części podał mi kod paska klinowego, o czym przekonałem się już w domu szukając :/

Szukam dalej idąc za radą MarekA - może z jakiegoś rozbitka w końcu trafię. Dzięki

W międzyczasie - gdyby ktoś miał, to chętnie odkupię.

Pozdro

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Zibi70 » 30 lis 2016, 20:22

Jak się okazuje to wcale nie taki bezawaryjny element. Właśnie stoję na stacji benzynowej czekam na lawetę. Rozwaliło mi wąż chłodniczy i spierniczył cały płyn. Ogrzewanie wysiadło. Laweta z assistance ubezpieczyciela zawiezie mnie do ASO. Ciekaw jestem co wymyślą.
Takiego numeru jeszcze w życiu nie widziałem w żadnym samochodzie.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Owca007 » 30 lis 2016, 21:11

Ja bym wyciągnął stary pojechał na złom i coś dopasował z innego :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Zibi70 » 30 lis 2016, 23:19

Update.
Okazuje się, że wąż nie pękł - po ciemku tak mi się wydawało. Jakaś cholera mi go przegryzła - w serwisie, przy dobrym świetle mi pokazali. Póki co samochód został. Wąż mają sprowadzać bo na miejscu nie ma. Wziąłem zastępczy - 50 zł /dziennie. Wąż 74 zł + 230 zł wymiana + koszt płynu chłodniczego. Oby do piątku zrobili. Auto oddałem do Carserwisu w Warszawie - trochę mam mieszane uczucia, bo opinie słyszałem różne, ale nie miałem wyboru - tylko oni mieli czynne do 21.00. Póki co z obsługi jestem zadowolony - oby tak do szczęśliwego końca.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

morfeusz
Uzależniony
Posty: 206
Rejestracja: 05 mar 2013, 00:31
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: morfeusz » 30 lis 2016, 23:48

Miałem podobny przypadek. Dzień przed okrsowym przeglądem zrobiłem kontrolę płynów itp i silnik był czyściutki. Następnego dnia gdy samochód był na "kontroli" wołają mnie i pokazują że silnik od góry cały jest ufajdany jakąś cieczą, jak się później okazało to płyn chłodzący z przebitego górnego węża. Oczywiście cześć dostępna dopiero na drugi dzień, w prakryce na trzeci dzień, ale tutaj serwis stanął na wysokości zadania i dostałem note na czas naprawy za free Wąż przyszedł naprawili i za dwa tygodnie powtórka z rozrywki . Tym razem wąż zamówiłem i samemu wymieniłem. Niby żadna filozofia ale z dostępem do zacisków zabawa. Po tej wymianie na nowy wąż założyłem, po rozcięciu, stary i potraktowałem całość niezawodnymi tretytkami od tego czasu, odpisać w niemalowane, spokój

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Zibi70 » 01 gru 2016, 15:30

Gdybym wiedział, że to ku...na - kuna ;) To też bym sobie inaczej poradził - po ciemku wyglądało na to, że wąż pękł więc myślałem o naprawie gwarancyjnej, a tu zonk. No trudno. Teraz muszę obczaić jakiś syfex odstraszający kuny - biorę zaraz dwa - dla żony też.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: daal » 01 gru 2016, 16:03

Jeśli masz Auto Casco w PZU to powinieneś zgłosić wchodzi to w zakres ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Zibi70 » 16 gru 2016, 12:13

Koszt nie był aż tak znaczny, by rezygnować ze zniżek a w ramach casco skorzystałem z lawety. Cóż - nauczka. Teraz pod maską wisi sobie kostka toaletowa domestos ;) Kunom się to nie spodoba ;)
Carserwis się spisał nienajgorzej - część sprowadzili i oddali samochód w terminie, obsługa sprawna i w zasadzie jedyne czego można się czepić, to że po wszystkim nie umyli silnika mimo, że cała komora była ochlapana płynem chłodniczym. Generalnie jestem zadowolony.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: daal » 17 gru 2016, 17:19

:oki:

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: 11201mariusz » 17 gru 2016, 17:24

Jaki zapach Domestosa ? :oczko:

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: norbert_p1 » 08 lip 2018, 12:11

I mnie zapewne kilka dni temu kuna przegryzła górny wąż chłodnicy... Macie jakieś patenty na doraźne zabezpieczenie przed wyciekiem? Na szczęście nie muszę teraz daleko jeździć i póki nie kupię używki lub nowego muszę coś zrobić..

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: norbert_p1 » 15 lip 2018, 22:15

Wąż wymieniony na nowy w ASO. Koszt z montażem 199 zł. Pytanie: W jaki sposób można załatać dziurę w starym wężu? Na stałe. W razie czego - na zapas:)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wąż chłodnicy Sportage 1.6 GDI

Postautor: Owca007 » 15 lip 2018, 22:19

Norbert podpowiem proces ten zwie się wulkanizacja na gorąco :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap