JAKI SILNIK WYBRAĆ

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Roberth
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 22:11
Czym jeżdzę: Mazda 5
exclusive

JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: Roberth » 26 maja 2014, 22:17

WITAM WAS SERDECZNIE


Zamierzam kupic Kia Sportage od 2010 r w górę.
Niestety nie wiem jaki silnik wybrać i czy warto kupic diesla.
Zawsze miałem silniki benzynowe i zakładałem gaz i nie mialem z nimi problemów
Jak jest z awaryjnością w benzynie i dieslu( pomowtryskiwacze, kola dwumasa, zawory różnego rodzaju, filtry cząstek stałych )

Na allegro mało jest benzyniaków większość jest diesli . Co wybrac?? chcę kupic coś do 60tys zł.
Nie więcej .
Dziekuję i czekam na odpowiedzi.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: puder12 » 26 maja 2014, 22:30

Witamy. W pierwszej kolejności warto jest przeczytać posty z forum. Znajdziesz mnóstwo opinii i kilka bezpośrednich odpowiedzi na Twoje pytania. Szukanie nie boli.

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: ravel » 26 maja 2014, 22:37

Musisz coś więcej napisać gdzie ile i będziesz jeździł. Ja tak jak Ty jeździłem wcześniej tylko benzyną (civic, ceed), później założyłem do ceeda gaz i przejechałem na nim przez półtora roku 25 tys. km. Ponieważ miałem dobre doświadczenia z silnikiem kia i gazem chciałem kupić sportage z silnikiem 2.0 DOHC i założyć gaz. Jednak z powodu dużego spalania (na gazie ok 12l/100km), utraty gwarancji ( w ceed założyłem gaz po 6 latach) oraz braku 6 biegu a często jeźdzę autostradami, wybrałem diesla 1,7, 2010r, 72 tys przebiegu. Za wyborem przemawiało spalanie 6.5l/100km (przejechałem do tej pory przez miesiąc 1400 km, 70 % miasto Warszawa - odcinki ok 10 km, 30% autostrada), brak dwumasy, możliwość chipowania, cicha praca przy dużych prędkościach. Na razie pracy filtru cząstek stałych nie zauważyłem, jak będzie dalej - loteria :)

Roberth
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014, 22:11
Czym jeżdzę: Mazda 5
exclusive

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: Roberth » 27 maja 2014, 08:04

No własnie loteria i zawsze ten strach co się może popsuć:))
W benzynie spokój. ale rzeczywiście to spalanie...
Ja z racji że jestem muzykiem jeżdżę bardzo dużo . Moją Mazdą zrobiłem przez 1.5roku 70tys km.dość dużo i nic a nic się nie popsuło.

Pytanie moje czy brać diesla czy benzyne pod względem awryjności?
[papa]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: diselboy » 27 maja 2014, 08:36

bierz klekota, na takie przebiegi nawet nie będziesz widział kiedy się DPF wypala.
awaryjność ? jak ze wszystkim, nigdy nie wiesz co trafisz, narzekają na Fiata ,że się sypie i usterka na usterce, ja trzeciego już ujeżdżam i złego słowa nie powiem o tej marce. (różne modele od: Punto MK 1, Brava 1,2 , Stilo 1,9 JTD nadal w domu, w posiadaniu małżonki)
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

bobster
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:12
Czym jeżdzę: 2.0 GDI AT 4x4

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: bobster » 29 maja 2014, 17:33

Co wybralibyście? Nową wersję L gdi 4x4 automat, czy używaną L lub XL CrDi 4x4 automat 184km?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: puder12 » 29 maja 2014, 20:40

Nową L GDi 4x4 automat

trocse
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AT AWD XL Black

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: trocse » 29 maja 2014, 21:14

Jak automat to tylko diesel.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CierpliwyBadacz
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 18 sty 2014, 14:22
Czym jeżdzę: Sorento
Lokalizacja: DW

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: CierpliwyBadacz » 30 maja 2014, 09:41

trocse pisze:Jak automat to tylko diesel.


A jak diesel, to tylko w tedeiku [rotfl1]
Zacznij od jazdy automatem z GDI, potem komentuj.
był Sportage 2.0_GDI_AWD_AUT / jest Sorento :smirk:

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: kjs62 » 30 maja 2014, 12:20

Roberth pisze:WITAM WAS SERDECZNIE


Zamierzam kupic Kia Sportage od 2010 r w górę.
Niestety nie wiem jaki silnik wybrać i czy warto kupic diesla.
Zawsze miałem silniki benzynowe i zakładałem gaz i nie mialem z nimi problemów
Jak jest z awaryjnością w benzynie i dieslu( pomowtryskiwacze, kola dwumasa, zawory różnego rodzaju, filtry cząstek stałych )

Na allegro mało jest benzyniaków większość jest diesli . Co wybrac?? chcę kupic coś do 60tys zł.
Nie więcej .
Dziekuję i czekam na odpowiedzi.


Ja kupiłem starszy model 2009 rok, diesla 150 KM z napędem 4WD i jestem zadowolniony - relacja ceny do parametrów/wyposażenia nie do pobicia w tym segmencie.

Co mi się nie podoba to twardość zawieszenia ale po francuskim aucie jestem rozwydrzony w tej kwestii i dziwne oszczędności typu brak wskaźnika temperatury płynu chłodzącego, lampki w drzwiach które nie świecą itp.

Za to ma skórę tempomat fajne radio dużo miejsca prześwit 20 cm - przy ostatnich ulewach hmm każdy centymetr się liczy..

Reasumując: nie zamieniłbym na benzynową 2WD ze szmatą na fotelach nawet nowszego typu.

Też jeździłem do tej pory benzynówkami bo telepania diesli nie znosiłem - ostatnia miała 140 KM 2l 16V i na lpg, żeby taniej i ok działało bezawaryjnie itd ale SUV to auto ciężkie i potrzebuje wysokiego momentu obrotowego często na niskich obrotach więc bez turbo nie podchodź.
Skoro już diesel i nie ma być telepania to wymyślono dwumasy itd. no ijest komfort choć czasem trzeba za niego dopłacić no trudno.
Narażenie na koszty i awarie ponoć większe tak mówią no ale póki co leję ON i do przodu.
Niestety paliwa a PL są kiepskie-te narzekania na to i owo to w Polsce głownie a Niemcy mają te same diesle i jakoś pomykają
Tak czy inaczej segment SUV to auta droższe w eksploatacji z reguły więc raczej nie dla ubogich.


Problem to znaleźć auto nie zamordowane w końcu używka to nie salonowa nówka.
Głównie trzeba patrzyć na stan auta i jego historię - za dużo cwaniaków w tej branży jest trzeba mocno uważać.

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: Navkol » 30 maja 2014, 15:23

kjs62 pisze:[...] ze szmatą na fotelach [...]

to zależy co komu pasuje. Ja (biorąc auto z salonu) celowo zrezygnowałem ze skóry :los:

kjs62 pisze:[...] Głównie trzeba patrzyć na stan auta i jego historię - za dużo cwaniaków w tej branży jest trzeba mocno uważać.

W sumie racja...tyle że to żadna rewelacja.
A jeśli weźmie się pod uwagę 7 lat gwarancji (wiem-wiem...nie na wszystko :haha1: ) to "koreaniec" naprawdę jest rozsądnym wyborem (segment/jakość/cena) :bigok:

Awatar użytkownika
CierpliwyBadacz
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 18 sty 2014, 14:22
Czym jeżdzę: Sorento
Lokalizacja: DW

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: CierpliwyBadacz » 02 cze 2014, 13:29

kjs62 pisze: ... ze szmatą na fotelach nawet nowszego typu


Mam wersję bez szmaty ale nie jestem do końca zachwycony :smirk:
Skóra niestety nie jest najwyższej jakości i już się wyciąga.
Jest też śliska i trochę przypomina pseudo-skórę w mercedesach, co nie jest komplementem.
był Sportage 2.0_GDI_AWD_AUT / jest Sorento :smirk:

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: toa » 02 cze 2014, 15:36

Pod względem jazdy zdecydowanie bierz diesla - chyba lepiej którąś wersję 2,0 ale 1,7 też jest ok.
Zdecydowanie na trasie lepiej się jeździ silnikami z turbiną.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(

trocse
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AT AWD XL Black

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: trocse » 02 cze 2014, 15:41

CierpliwyBadacz pisze:
trocse pisze:Jak automat to tylko diesel.


A jak diesel, to tylko w tedeiku [rotfl1]
Zacznij od jazdy automatem z GDI, potem komentuj.


Wlasnie dlatego ze jezdze wieloma automatami napisalem co powyzej :) zreszta wystarczy obejzec kilka testow w TV ze benzyniak przy niskim momencie poprostu wyje na automacie o dynamice nie wspomne.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CierpliwyBadacz
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 18 sty 2014, 14:22
Czym jeżdzę: Sorento
Lokalizacja: DW

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: CierpliwyBadacz » 03 cze 2014, 12:12

trocse pisze: Wlasnie dlatego ze jezdze wieloma automatami napisalem co powyzej ...


To moje czwarte auto z ASB, dwa diesle, dwie benzyny :zlosnik:
Mimo tego co napisałeś, raczej widzę, że wiedzę czerpiesz z internetu a nie z realu.
Skrzynia A6LF1 która występuje z silnikiem GDI ma inne oprogramowanie niż skrzynia do diesla i auto przyspiesza lepiej niż ci się wydaje.
Cierpliwie powtórzę: najpierw przejedź się takim autem, potem opisz swoje wrażenia :smirk:

BTW testy na YT pokazują, że wyje auto z CVT (i to nie każde).
był Sportage 2.0_GDI_AWD_AUT / jest Sorento :smirk:

trocse
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AT AWD XL Black

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: trocse » 03 cze 2014, 12:51

Cierpliwie więc powtórzę, jeździłem i dziękuje :). Z reala także pochodzą informacje od innych po jazdach testowych takim zestawem: "dziękuje" :)
Ale Kolega oczywiście lepiej wie czym jeździłem.
To jest moja opinia, kola przedstawił swoją, niezdecydowani niech się przejada :)
Obrazek
Obrazek

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: kjs62 » 18 sie 2014, 16:08

CierpliwyBadacz pisze:
kjs62 pisze: ... ze szmatą na fotelach nawet nowszego typu


Mam wersję bez szmaty ale nie jestem do końca zachwycony :smirk:
Skóra niestety nie jest najwyższej jakości i już się wyciąga.
Jest też śliska i trochę przypomina pseudo-skórę w mercedesach, co nie jest komplementem.


Znajomy ma Mercedesa GLK i tapicerkę skórzano materiałową.
Jak się okazuje ta "skóra" w tym modelu nie jest prawdziwa no dla mnie szok.
Auto młodsze a tapicerka w dużo gorszym stanie. szmatę przybrudził jakimś smarem i nie może doczyścić.
Póki co tapicerka mojego "trapeza" jest jak najbardziej ok. świetnie się czyści nie łapie kurzu i wciąż jak nowa bez pęknięć i naciągnięć i "zmarszczek".
W szmacianej tapicerce wkurza mnie ilość nagromadzonego kurzu praktyczni enie do usunięcia ile bym nie prał i czyścił to i tak po trzepnięciu unosił się kurz, nie, no more szmatex w samochodzie.
Skóra jednak wymaga dodatkowych akcesoriów - wentylacja na upały i podgrzewanie na zimne dni. To podnosi cenę zwłaszcza nówki.
Właśnie sobie uświadomiłem że za 4 latka zapłaciłem sporo ponad 70 tys. PLN mniej niż kosztował w salonie........
Za tyle to pewnie można jeszcze drugiego nowego golasa nabyć.

bobwoj
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2014, 10:29
Czym jeżdzę: GDI L

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: bobwoj » 14 lis 2014, 12:48

Panowie, przymierzam sie do zakupu Sportege ver.L z silnikiem ..... i tu mam problem co wybrać, czy 1.7 crdi czy 2.0 gdi.
Obecnie jeżdże Avensisem T27 1.8 Valvematic i jestem bardzo zadowolony z kultury pracy (cisza w kabinie) oraz możliwości osiągnięcia niskiego spalania. Podczas dojazdów do pracy 70 km w obie strony potrafię osiągnąć spalanie 6.5 L. Oczywiście jeżdżąc autostradą do 140km/h spalanie wzrasta do 7 litrów. W mieście nie przekracza mi 8.5 litra. Obecnie mam 55 tyś przebiegu i w aucie nie wystąpiła żadna usterka, więc zależy mi na komforcie i bezusterkowości. Czy silnik 2.0 GDI jest w stanie na trasie spalić 6,5 litra przy spokojnej emeryckiej jeździe?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: mint » 14 lis 2014, 12:54

Nie ma najmniejszych szans na to żeby 2.0GDI spalił mniej jak 8l na trasie, chyba że kolega jadąc z górki będzie wyłączać silnik. :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

bobwoj
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2014, 10:29
Czym jeżdzę: GDI L

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: bobwoj » 14 lis 2014, 13:04

Czyli, te 8L to jest całkowite minimum jakie można osiągnąć, natomiast przy normalnej jeździe spalanie będzie większe.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: JAKI SILNIK WYBRAĆ

Postautor: Kwarcu » 14 lis 2014, 15:48

Jak ma palić do 6.5 l / 100 km przy w miarę spokojnej jeździe w trasie to jedynie 1.7 CRDi. :bigok:
Przy 2.0 GDI ciężko będzie zejść poniżej 7 litrów na setkę. W czystym mieście, czyli 100% jazdy po mieście gdzie co jakiś czas swoje trzeba odstać na światłach, itp. to trzeba liczyć minimum 9-10 litrów.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap