Strzelający tłumik

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Strzelający tłumik

Postautor: Belor » 08 kwie 2014, 22:46

Witam,

Czy u was po odstawieniu samochodu po przejechanej trasie tez strzela głośno tłumik?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelający tłumik

Postautor: kasia_mm » 09 kwie 2014, 07:10

wczoraj zrobiłam 300 km - dużo czy mało - nie tyle co codziennie czyli kilkanaście km albo i nic - i nie, nie strzela; nigdy mi nie strzelał przez te 3 lata..

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Strzelający tłumik

Postautor: ramon » 09 kwie 2014, 07:16

Mam dokładnie to samo i to nawet nie po dłuższej trasie - czasami nawet po przejechaniu 7-10km. Wcześniej również nigdy tego nie zauważyłem a teraz (choć nie zawsze) po zaparkowaniu samochodu w garażu i upływie jakichś 2-3 min jest taki strzał tak jakby ktoś strzelił z wiatrówki/pistoletu do pustej puszki :). Myślę że jest to związane ze stygnięciem końcowego wydechu.
Pzdr
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Strzelający tłumik

Postautor: Belor » 09 kwie 2014, 22:34

ramon, dokładnie. Wcześniej tego też nie miałem, a teraz czasem jak łupnie aż wszyscy wokoło podskakują. Może by zareklamować :)

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Strzelający tłumik

Postautor: ramon » 09 kwie 2014, 23:12

Ja mam za 2 tygodnie przegląd - zgłoszę to aby sprawdzili co się dzieje choć znając życie pewnie niczego nie znajdą i powiedzą TTTM :). Poza tym zgłoszę mocno skorodowane śruby wydechu - niby sam mógłbym sobie je wymienić ale w sumie od czego jest serwis i gwarancja ;)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Strzelający tłumik

Postautor: Kwarcu » 10 kwie 2014, 12:29

Zgodnie z punktem 4.5. Regulaminu Gwarancji KMP, śruby nie są objęte gwarancją ponieważ klient na pewno sobie sam wsadził zardzewiałe śruby i stara się o bezpodstawne uzyskanie korzyści majątkowej w postaci wymiany śrub. W związku z tym orzekamy, że usterka powstała z winy klienta. [zlosnikok]

A tak poważnie to ciekawe z tym strzelaniem tłumika, będę musiał obserwować u siebie jak odbiorę.

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Strzelający tłumik

Postautor: Belor » 10 kwie 2014, 18:07

Kwarcu,

Nie ma co obserwować, bo gdyby tak Ci strzelał tłumik to byś na pewno zwrócił na to uwagę. Ja nie miałem takiego czegoś pojawiło się w zimę po roku użytkowania. Moim zdaniem nagrzewa się tłumik i odkształca potem po stygnięciu wraca do poprzedniego kształtu i dlatego jest takie uderzenie. Może nie prowadzi to do czegoś złego ale koro inni nie mają takiego czegoś to ja też nie chcę :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Strzelający tłumik

Postautor: Zibi70 » 15 kwie 2014, 20:52

Tłumik nagrzewa się w każdym samochodzie ale jeśli wynikające z tego naprężenia dają taki efekt, to znaczy że są znaczne i materiał mocno pracuje a to wcześniej czy później uszkodzi tłumik, którego gwarancja jest zdaje się na 24 m-ce i do pierwszego przeglądu. Czyli masz duże szanse, że szlag go trafi krótko po gwarancji.

Warto się jednak upewnić, że to na pewno tłumik. W Xsarze miałem taki efekt z aluminiową osłoną przykręconą do kolektora wydechowego (żeliwnego), efekt brał się z różnej rozszerzalności cieplnej tych materiałów. Po czasie w Xsarach te osłony dosyć często pękały.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Strzelający tłumik

Postautor: makak » 22 kwie 2014, 12:11

Mam to samo, strzela sobie raz albo i kilka razy po zaparkowaniu w garażu. Nie biorę do głowy.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap