2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kjs62 » 07 gru 2015, 17:12

To gratuluję miasta bo ja mam problem dieslem o mocy 150 KM takie wyniki uzyskać - średnia z tankowanie zawsze pomiędzy 10-10.5 : :( (
Musiałbym chyba jeździć zawsze na ciepło ale ten zakichany diesel niestety stygnie.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: listomek2014 » 07 gru 2015, 22:49

Przerabiałem to kolego jak miałem diesla wiecznie nie dogrzany krótkie odcinki przejazdu większe spalanie jakieś kontrolki dpf itp .dlatego od 5 lat tylko benzyna 8 litrów na 100, reasumując tańsze koszty serwisu i część itp ale to jest moje spostrzeżenia
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: Lukasz sport » 08 gru 2015, 08:25

Tylko nie w kazdym przypadku jest spalanie 8 litrow benzyny tym bardziej w suwie. Moj znajomy w moim miescie ix35 ma spalanie 12-13 litrow benzyny jezdzac po miescie. Jezdzi normalnie, a samochod ma od nowosci. Niektorzy jezdza codziennie do pracy po 20 km do miasta i porownuja spalanie z tymi co maja 3 km do pracy. Benzyna na krotkich odcinkach tez duzo pali i nijak porownac jazde 2.0 crdi i 1.6 Pb.

choinkar
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:48
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 GDI 166KM Sand Track M +
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: choinkar » 08 gru 2015, 08:58

Oczywiście, że nie w każdym przypadku, mi na 8l nie udało się zejść w mieście i nawet nie próbowałem, bo jak piszesz w 2.0GDI raczej się nie da, chyba że na holu. Co do znajomego to może ma ciężką nogę i ściga się z pod świateł do świateł ("technika" jazdy ma tu też duży wpływ). Ja jeżdżę do pracy w jedną stronę ok 16km po Warszawie w typowych godzinach szczytu, zarówno do, jak i z pracy i spalanie po mieście mam w granicach jak pisałem wcześniej. Różnicę w kierowcy widać, jak żona wejdzie do auta (też pisałem wcześniej). Miast też nie ma co porównywać, bo każde ma inne natężenie ruchu.
Ale zgadzam się, że niektórzy porównują nie do końca same odcinki miejskie, a łączą je z trasą.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kjs62 » 08 gru 2015, 10:07

listomek2014 pisze:Przerabiałem to kolego jak miałem diesla wiecznie nie dogrzany krótkie odcinki przejazdu większe spalanie jakieś kontrolki dpf itp .dlatego od 5 lat tylko benzyna 8 litrów na 100, reasumując tańsze koszty serwisu i część itp ale to jest moje spostrzeżenia


"Kolego" ja przrabiałem do tej pory same silniki benzynowe od 650 cm3 do 2000 cm3
8 litów w mieście tak w przybliżeniu to uzyskuje autko lekkie z silnikiem 1,4 o mocy około 70 KM.
Na 2 litrowej benzynie o mocy 140 KM zawsze miałem powyżej 10 litrów w aucie przednionapedowym ważącym 1300 kg a miało ono silnik, który spalał prawie litr mniej od konkurencji z uwagi na obniżone tarcie wewnętrzene - (rozrząd w pełni na łozyskach nawet dźwigienki zaworów w połączeniu z krzywkami wałków były łożyskowane).
Dlatego swego czasu montowałem do niego gaz ale ten daje oszczędności od momentu kiedy silnik uzyska odpowiednią temperature Dopóki silnik jest zimny spalanie gazu jest olbrzymie można rzec że bezsensownie jest używac gaz na zimnym silniku - dlatego soft instalacji załącza gaz od temperatury 30-40 stopni C a to na dużym mrozie często 5 km jazdy.
Prawidłowo wyregulowana instalacja połyka 20-30% więcej lpg niż benzyny ( wyregulowana oszczędnie grozi uszkodzeniem silnika) tak, że na krótkich dystansach silnik PB nie daje wiele oszczędności
Jeżeli mi ktoś twierdzi, że SUV ważący 1500-1600 kg na 2 x szerszych oponach I 2x wyższy o ponad 2x większej mocy i to często z napędem 4WD spala tyle samo to dla mnie jest fantastą albo nie wie co to znaczy "miasto".
Skoro Sportage spala 8/100 to taki ceed powienien spalać max 5-6 - czyż nie? Mojemu koledze Seicento spala 6/100.
Dlatego gratuluję miasta. W mojej wsi to jest jednak niemożliwe.

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: Lukasz sport » 08 gru 2015, 10:55

Popieram w 100% Twoją wypowiedź. Niektórzy lubią się chwalić 'niskim' spalaniem, które mało się odnosi do rzeczywistości.

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kjs62 » 08 gru 2015, 12:38

Dokładnie - niektórym to nawet auta paliwo oddają:)
A do tego w samych salonach robi się ludziom wodę z mózgu.
Niedawno odwiedziłęm salon Renault i czy to małe Twingo czy wielki Espace (teraz to nie van tylko SUV!!!) wszystkie spalały około 6/100 - no cuda Panie cuda:)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: listomek2014 » 08 gru 2015, 23:17

Lukasz sport pisze:Popieram w 100% Twoją wypowiedź. Niektórzy lubią się chwalić 'niskim' spalaniem, które mało się odnosi do rzeczywistości.

Nie mam czym kolego się chwalić ja mam 1.6 i u mnie do 8
Załączniki
Zdjcie0202(1).jpg
Zdjcie0202(1).jpg (50.74 KiB) Przejrzano 12585 razy
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: Kwarcu » 09 gru 2015, 00:38

Wszystko fajnie, ale z jakiego dystansu jest to średnie spalanie na komputerze? To raz.
Dwa - komputer pokładowy potrafi sporo zaniżyć, ja największe przekłamanie jakie odnotowałem kiedyś to było 0,8 litra na setkę chociaż zdarzyło mu się raz czy dwa pokazać w zasadzie "prawdę". :D
Trzy - jak użytkujesz auto, na jakich odcinkach i w jakim mieście, itd.

Także spalanie u każdego i tak będzie inne.

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: Lukasz sport » 09 gru 2015, 09:14

Jeżdżę ceedem z z silnikiem 1.6 i spalanie przy dynamicznej jeździe dochodzi do 11, zaś przy zwykłej około 9 litrów. Miasto 50 tysięczne. Toyot yaris 1.3 obecnie pali 7.5, a Twoja Sportage dużo cięższa i wyższa pali tyle co Toyota. Mówisz jak pracownik salonu Kia. Takie spalanie jest możliwe ale jadąc w trasie zgodnie z przepisami.
Jak chcesz to mogę zrobić ci średnie spalanie 4 litry, bo to żaden kłopot.
Ale temat dotyczy spalania 2.0, także bez sensu dalsze spieranie się.
Tylko bez sensu wprowadzać ludzi w błąd, a później są zdziwieni spalaniem.

poek
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:33
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDi
Gadu Gadu: 983713

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: poek » 09 gru 2015, 13:58

Ja powiem tyle... Moje auto spali tyle ile mu do baku wleję ;) Nie patrzę na średnie spalanie. Wystarczy mi informacja, że +/- tyle samo mogę przejechać od tankowania do tankowania. Jeśli mam więcej jazdy w trasie, to mogę przejechać więcej na jednym baku. Jeśli więcej miasta...wiadomo że mniej km przejadę.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: listomek2014 » 09 gru 2015, 14:31

Tak trzeba to zakończyć bo piszemy o innym silniku.A co do tej toyoty spotkajmy się na forum tejże toyoty bo mam takie samo wozidło od 10lat i tu też jest ale Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kjs62 » 18 gru 2015, 11:25

Lukasz sport pisze:Tylko bez sensu wprowadzać ludzi w błąd, a później są zdziwieni spalaniem.



Dokładnie o to chodzi bo przechwalać to się można wszystkim niczym dzieci w przedszkolu ale ktoś to weźmie serio i będzie mocno zdziwiony , że go na paliwo nie stać.
Moc silnika nie bierze się znikąd energia spalania zależy od składu mieszanki paliwowo powietrznej i to ona decyduje o mocy silnika. Mocny silnik wypije więcej podobnie jak 2 konie zjedzą więcej owsa niż 1 koń a wóz pociągną zarówno te 2 jak i ten 1 tyle, że tym dwóm będzie łatwiej.

Taka ciekawostka - zmieniłem niedawno opony na 1 rozmiar większe więc średnica koła wzrosła - komputer to uwzględnia i pokazuje jeszcze większe zużycie niż było.
Pamiętam, że w Sceniku miałem zimówki i letnie - niby tego samego rozmiaru ale jednak letnie (Nokian) były o 3 cm mniejsze na średnicy czego nie rozumiem bo rozmiar to ma być rozmiar no ale widocznie firmy oponiarskie też mają swoje sposoby na poprawę ekonomii...
Mniejsze koło wykona więcej obrotów to daje więcej kilometrów i mniejsze zużycie wg komputera ale nie faktyczne tyle, że nijak zmierzyć dokładnie ile kilometrów faktycznie się przejechało więc nijak wyznaczyć dokładne zużycie paliwa.
Do tego dochodzi kwestia jako odcinek był pod górkę a jaki z górki i jakie były kąty nachylenia wzniesień
Pamiętam jak kiedyś wracałem z Wiednia do Polski maluch spalił mi około 4/100 ale w przeciwną stronę nijak takiego wyniku nie uzyskiwałem.
Tłumaczyłem to lepszą jakością paliwa austriackiego a druga przyczyna to ukształtowanie terenu - większość drogi z Austrii do Polski jest lekko z góry - do tego były idealne warunki atmosferyczne ciepło i wiaterek w plecy.
Czasem więc są sprzyjające warunki i spalimy mniej niż zwykle ale nijak to porównać do innych.
To wykazuje, że te przechwałki sensu nie mają - przy wszelakich porównaniach/testach zawsze muszą być identyczne warunki.
Jakie są te warunki jeżeli ktoś jeździ po Warszawie a ktoś po Pcimiu Dolnym? Jedne i drugi powie, że jeździ po mieście, X po płaskim Y po górkach X w temperaturze średnie 10C Y w temp. 15C X na oponach 195, Y na 255, X średnio 35 km/h a Y 45 km/h, X.
X przestoi na swiatłach 30 godzin a Y 1 godzinę. Zapewne ich samochody nie są identyczne mogą być inaczej wyregulowane a jeden z nich może mieć większe opory od hamulców itp.
Jak sobie wyobrażacie takie porównanie spalania?

Awatar użytkownika
CierpliwyBadacz
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 18 sty 2014, 14:22
Czym jeżdzę: Sorento
Lokalizacja: DW

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: CierpliwyBadacz » 25 sty 2016, 16:10

Zsumowałem wszystkie kwity po 40 kkm.
Spalanie z tankowań to 9.6 l/100 km. Ani mniej, ani więcej :aha:
był Sportage 2.0_GDI_AWD_AUT / jest Sorento :smirk:

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: norbert_p1 » 04 maja 2017, 07:32

Witam. Wczoraj podczas powrotu z "majówki" na A4 (Kraków - Wrocław) spalanie wyniosło mi 10,2 - 10,4 l. Prędkość 140-150 km/h. Dystans to ok 300 km autostradą. Dwójka dorosłych, jedno dziecko i bagażnik zapakowany po roletę. Ruch na A4-ce normalny (niewzmożony), gdyż wracałem w miarę wcześnie. Przed wszystkimi :lol: Jazda była więc płynna (bez szarpnięć - hamowania, przyspieszania i korków).
Spalanie dla mnie do zaakceptowania.

kiaga
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:29
Czym jeżdzę: kia sportage 2,0 gdi

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kiaga » 19 lis 2018, 13:33

posiadam 2,0 gdi 3lata i niestety pali 12L zastanawiam sie nad gazem poczyam pierwsze kroki ku temu .....ale widze ze nikt jescze w tym modelu nie zamontował czyli mało wiemy szkoda

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: Trnc » 19 lis 2018, 13:49

silniki GDI sie specjalnie nadają sie pod gaz. Oczywiście da sie przerobić tyle ze wydaje mi sie nie opłacalne. Instalacja jak pytalem kosztuje 4500zl no i po za gazem auto jeszcze dodatkowo bierze ileś procent benzyny na smarowanie zaworów czy jakoś tak żeby nie zarżnąć silnika. ;) No chyba że robisz dużo km to może sie opłaci.
Dlatego ja szukalem kijanki z silnikiem DOHC bo one sie jeszcze pod gaz nadawały. Mnie teraz ostatnio na trasie przy 160 spalanie wyszło 13L a przy 130 10-11. Jak jeżdze do pracy przez lasy miec 70 a 90 km/h to spalanie jest ok 9L
Przedzwoń do jakiegoś dobrego polecanego gazownika i sie dopytaj moze sie cos zmieniło w tym temacie.

kiaga
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:29
Czym jeżdzę: kia sportage 2,0 gdi

Re: 2.0 GDI po FL - spalanie, opinie

Postautor: kiaga » 22 lis 2018, 23:53

Zdecydowałam że poprostu zmieniam na nowszą...biorę diesla zobaczymy jaki będzie efekt za 3m


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap