Gwarancja

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 08 paź 2013, 19:17

Od dzisiaj skonczylem z pseudo gwarancja w mojej KIA chociaz zostalo mi jestcze 6.5 roku. Ale mam dosc nieudacznych mechanikow w ASO!!!. Sam posiadam warsztat samochodowy ale ze mialem gwarancje to postanowilem oddac autko do salonu na przeglad przy okazji wymiana tylnych amorow oraz sprawdzenie geometri kol. I co sie okazuje po pierwsze nie zostal wymieniony filtr oleju na nowy chociaz olej byl wymieniany. Z kad wiem przed oddaniem samochodu sam odkrecilem filtr wyjołem i zrobilem na nim znak specialnym markerem. Po oddaniu samochodu przez ASO filtr dalej mam ten sam. Ale to nic filtr kabinowy tez nie wymieniony. Zbierznosc tak ustawiona ze samochod sciaga na prawo. Jedynie amor zostal wymieniony lecz musialem za niego zaplacic 50% ceny poniewaz uzanli ze to wina uzytkownika ( stwierdzili ze luz poprzeczny nie jest od dziur [angry] ) Wiec mialem ich dosc. Oczywiscie zaraz po powrocei do domu wjechalem na kanal u siebie i wszytsko po sprawdzalem (dlatego wiem co wymienili) Dlatego prosilem o kontakt z menagerem ASO i mam umowiona wizyte na jutro pojade z KIA ze wszystkimi kluczami jakie potrzebuje do wymiany filtra oleju wymiany filtra kabinowego i mu to pokarze. Na kartce wydrukowanej przez ASO ma napisane ze wszystko to co wypisalem mam wymienione. A co do zbierznosci to sam juz ja sobie zrobilem (szkoda opon bo do ASO mam 100km).
Bede sie ubuegal o jakies odszkodowanie to raz a dwa juz nigdy nie zobacza mojej KIA w ASO. Sam se ja bede serwisowal.

Wam tez radze sprwadzac czy was ASO nie robi w CH***

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Postautor: mohicanin » 08 paź 2013, 23:55

Ja oddalem na zrobienie lusterek skladanych razem z zaplonem, mialo byc 1.5godz a 3 dni samochod stal w ASO, i elektryk pytal "panie co mam robc bo takich cudow jeszcze nie widzialem".... upalili 2 BCM

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gwarancja

Postautor: MarekA » 09 paź 2013, 08:14

Marcello1994, nie żebym bronił ASO , bo to akurat każde jest inne i z wymianami filtrów powietrza czy klimatyzacji to różnie bywa- ale akurat filtr oleju to mało prawdopodobne.
Powiedz tylko jak Ty odkręciłeś filtr oleju , oznaczyleś go i wkręciłeś? A co w tym czasie sie działo z olejem?? :o

A odszkodowanie... he he życze powodzenia ;)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja

Postautor: marcinK » 09 paź 2013, 08:42

Nakazał mu "się nie wylewać".
A tak przy okazji to po co odkręcać filtr, żeby go oznaczyć. Nie można coś namazać czy podrapać na wkręconym ....
Odebrana po 178 dniach:)

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 09 paź 2013, 08:49

Nie wiem czy wiecie ale W KIA 1.7 filtr oleju to wklad to raz. Jest on widoczny jak sciagnie sie plastkowa pokrywe slinkia. Widzimy cos takiego Obrazek odkrecamy to i wyciagamy filtr olej nie wycieka bo on jest w misce olejowej jak silnik nie pracuje. A kazdy warsztat posiada markery takie jak w serwisach (ASO) po to aby zaznaczac elementy ktore sie wymienia po to aby nie bylo problemow takich ze pozniej klijent mowi nam ze nie zostalo cos zrobione. Tego markera nie da sie zmyc. Jeszcze jakies pytania jak to zrobilem??

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 09 paź 2013, 08:52

A co do odszkodowania chce tylko zeby wymieniono mi wszystko jeszcze raz no moze jakis gift uda sie wywalczyc. Zawsze mozna im zepsuc opinie np. Turbo Kamera

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gwarancja

Postautor: diselboy » 09 paź 2013, 08:54

Marku nic się nie działo, olej spływa do miski, filtr jest umieszczony z przodu dość wysoko i nie ma w nim oleju do momentu jak zakręci ciśnieniem pompa olejowa, u mnie nie wymienili filtra kabinowego i powietrza choć w wykazie było to wykazane, niestety sprawdziłem dopiero po powrocie do domu (120 km), miałem amortyzatory zakwalifikowane do wymiany po pierwszym przeglądzie , już minęło 2 lata a ASiO się nie odzywa mimo monitów (niestety gwarancja się na to już skończyła). z usług tych "mistszów" zrezygnowałem po pierwszym przeglądzie i ASiO omijam szerokim łukiem ( nauczony doświadczeniem z poprzednimi autami i działaniem ASiO jako ich były i krótkotrwały na szczęście pracownik)
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Gwarancja

Postautor: Edgar » 09 paź 2013, 09:10

Rozumiem, że złożyłeś ustną reklamację. Masz prawo żądać zwrotu kosztów, chociażby ponownej wizyty (paliwo).

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gwarancja

Postautor: MarekA » 09 paź 2013, 10:10

Dla mnie prawie oczywiste było że filtr jest nisko - dziękuję za wyjaśnienie , bo całe życie sie uczymy ;)
Tylko żeby nie wymienić filtra oleju?? przeciez to ani czasochłonne ani nie jest kosztochłonne.
Z filtrami powietrza i przecipyłkowymi w innych samochodach to sam miałem takie przygody ze nie wymieniono, a na wykazie prac oczywiście odznaczone jako wykonane - ale to było w innych samochodach.
Co do rekompensaty to - na podstawie własnych doświadczeń - słabo to widze- ale powodzenia.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Gwarancja

Postautor: ZygJe » 09 paź 2013, 10:21

ASO są takie jak ludzie w nich pracujący - ja dla tego jeżdżę do Siedlec 80km zamiast do Warszawy 20km. Zawsze starają się pomóc i trzymają stronę klienta - a dla pracowników ASO to jest niewygodne i po prostu trzeba chcieć. A najważniejsze że jak czasem coś im nie wyjdzie (jak każdemu przecież) to zawsze sprawa jest załatwiona jak należy. I m.in. dla tego Serwisuję u nich także auta po gwarancji.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 09 paź 2013, 19:40

I stalo sie. Wywalczylem wymiane wszytskiego jeszcze raz widzialem na wlasne oczy bo nie wyszedlem z ich warsztatu. A dwa dostalem siatke do bagaznika oslone sloneczna na przednia szybe i bon na 150zl do wykorzystania w KIA MOTORS. Ale i tak mnie juz tam nie zobacza

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Gwarancja

Postautor: zenek1749 » 09 paź 2013, 22:22

Marcello powiedz czemu amortyzatory z tyłu wymieniałeś ? Miałeś jakieś stuki czy coś innego ? Mi chyba coś stuka z tyłu dlatego daj znać jak to było u ciebie z tymi amortyzatorami :) pozdrawiam i cieszę się że dało radę coś od kia dostać [zlosnik2]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja

Postautor: marcinK » 10 paź 2013, 16:42

Marcello1994 pisze:Nie wiem czy wiecie ale W KIA 1.7 filtr oleju to wklad to raz. Jest on widoczny jak sciagnie sie plastkowa pokrywe slinkia. Widzimy cos takiego [img]
odkrecamy to i wyciagamy filtr olej nie wycieka bo on jest w misce olejowej jak silnik nie pracuje. A kazdy warsztat posiada markery takie jak w serwisach (ASO) po to aby zaznaczac elementy ktore sie wymienia po to aby nie bylo problemow takich ze pozniej klijent mowi nam ze nie zostalo cos zrobione. Tego markera nie da sie zmyc. Jeszcze jakies pytania jak to zrobilem??

No to Cię całkiem zrobili w bambuko. Jeśli filtr oleju w tym typie składa się z obudowy i wkładu, to w instrukcji stoi jak BYK, wymiana "filtra oleju" (a nie samego wkładu) :lol:
Odebrana po 178 dniach:)

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 10 paź 2013, 18:57

Wymienialem amorki z tylu bo mi stukalo jak jechalem szybko przez dziury. Powod to nieszczelosc amortyzatora wyciek olej z niego i amortyzator stal sie pusty nie spelnial swojej roli.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gwarancja

Postautor: diselboy » 10 paź 2013, 19:21

Nie wiem czy miejsce odpowiednie ale tu wypłyneło, najwyżej "Jego Wysokość ADMIN" da [zlolta] i :killer:

Te stuki puki wyglądają na jakąś wadę amortyzatora, ja zauważyłem , że wystarczy podnieść auto na podnośniku żeby koło straciło kontakt z podłożem i stuki zanikają na okres dnia ,dwóch, potem znowu napiernicza. wyeliminowałem inne możliwe przyczyny typu luzy w silenblokach, przeguby, końcówki drążkow, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora (to wszystko jest o.k.) został tylko sam amortyzator i jego budowa.
tak na marginesie mamy amortyzatory gazowo-olejowe czy gazowe.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 10 paź 2013, 19:48

mamy amory olejowo- gazowe. Ja w mojej tez szukalem co tak napiernicza zaczolem od kalpy na test na plasteline, potem od pulki w kole zapasowym. Potem stabilztory wsztkie gumy wachacz wszystko bylo wymonotwane i sprawdzane. No i zostal mi amor wymntowalem ku mojemu zdziwieniu trwa to 5min do amora sa potrzebne 14 nasadka i 19 nasadka oraz 19 plaski. Wyjmujesz i sprawdzasz czy masz luz poprzeczny czy jak wcisniesz amor do konca to czy sam powroci czy nie. Jak nie wraca to znaczy ze olej z niego uciekl.

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Gwarancja

Postautor: zenek1749 » 12 paź 2013, 13:41

Marcello po czym stwierdziłeś że masz zbieżność źle ustawioną ?

Pozdrawiam Paulina

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 12 paź 2013, 16:32

Po tym ze jak hamowalem z duzej predkosci to drzala kierownica pierwsze skojarzenie felge skrzywilem no to raz dwa auto na podnosnik i felgi se wywarzylem i bylo okey. No to grzebiemy dalej. Postanowilem sie przejechac i zobaczyc czy mnie sciaga. Sciagalo mnie na prawo no to kolejny wniosek ze moze w oponie pekly druty i opona walnieta no to znowu na podnosnik i prwa opone z lewa zamienilem kolejna rundka i dalej to samo. Za sciaganie auta moga byc odpowiedzialne opony i zbierznosc. Po tym wszystkim wkurzylem sie i auto znowu na podnosnik zamnienilem opony spowrotem i wziolem sie za przygotwanie stanowiska do gemoteri. Auto wyladowalo na platwormach na felgi zalorzone kamery, chwila konfigurqacji i po chwili na monitorze pojawiaja sie wartosci. I obie storny mialy po za watrosciami dozwolonymi katy pochylenia oraz zbierznosc. Powinno byc 0'00 a zbierznosc byal + 0'45 (tolerancja +- 0'06) pochylenie mialem z prawej 1'03 a z lewje 1'23. (prawidlowe wartosci to 0'30 +- 0'30)

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Gwarancja

Postautor: zenek1749 » 12 paź 2013, 20:26

Dzieki bardzo marcello za odpowiedź :P powiedz mi jeszcze czy to jest normalne że prawie za każdym razem gdy hamuje to piszczą mi hamulce ? nie jestem mechaniczką hehe :) i tak się nie znam na tym dlatego pytam :)
Pozdrawiam

Paulina

Marcello1994
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.7
Lokalizacja: Okolice Kedzierzyna-Kożla

Re: Gwarancja

Postautor: Marcello1994 » 13 paź 2013, 10:37

Hamulce z reguly nie piszcza. Oznaka takiego czegos to przewaznie przegrzanie tarczy badz sapalenie klockow. Jest jeszcze mozliwosc ze jakas nie rownosc na klockach. Najlepiej wez sie rozpedz tak do 80 i za hamuj mocno az zatrzymasz samochod. Jak przestanie to zanczy ze byla nierownosc a takie hamowanie ja wyrownalo. Jak bedzie dalej tak robic to znaczy ze kolcki do wymiany.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja

Postautor: tabazagt » 13 paź 2013, 13:25

jak hamowalem z duzej predkosci to drzala kierownica

Miałem podobny przypadek w koleosie, nawet wymieniłem tarcze na nowe.
Okazało się, że hamulce przy znacznych prędkościach przegrzewały się. Przy normalnej jeździe do 140km/h było wszystko ok.
Wszystkiemu były winne fabryczne klocki JURID
Jeśli chodzi o ściąganie, warto sprawdzić podłączając tester, jaki jest podany parametr dla elektrycznego wspomagania.
Jak robiłeś geometrię, jestem ciekawy jak wyszedł tył?


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap