sprostowanie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
mayowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2013, 19:12
Czym jeżdzę: 2.0 sense+

sprostowanie

Postautor: mayowy » 26 cze 2013, 21:00

wow to sie troszke zrobilo nie przyjemnie tez jestem na kilku forach ale pierwszym kii z wiadomych przyczyn zakup auta i jedno male pytanko a pan moderator i administrator zamiast pomoc w odpowiedzi to o jakiejs polszczyznie? to forum o polonistyce?pierwszy post i zamiast odpowiedzi jakies nauczania ok regulami regulaminem ale trzeba wziac pod uwage ogol sytuacji jestem w delikatnym szoku ale przynajmniej forumowicze pomogli dzieki i postaram udzielac sie jak najmniej z taka polszczyzna pozdrawiam administratora i moderatora

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: sprostowanie

Postautor: puder12 » 26 cze 2013, 21:24

Dziękujemy za pozdrowienia.
Mimo wszystko zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń odnośnie nie stosowania polskich literek oraz o aktywny udział w życiu forum.

Co do wysokiego spalania - może warto wykasować wskazania komputera i po kilku dniach dokonać kolejnego odczytu. Jeśli i ten będzie tak duży to proponuję wykonanie obliczeń po zatankowaniu pełnego zbiornika i podzieleniu ilości wlanych litrów paliwa przez dystans przejechany od poprzedniego tankowania. Może się okazać, że komputer zwariował i należy udać się do ASO w celu naprawy.

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: sprostowanie

Postautor: OxBown » 26 cze 2013, 21:34

No wlasnie a co jesli ktos nie ma polskich znakow w telefonie ani w kompie bo soft nie ma tego wgranego. Bardzo prosze admina o odpowiedz. Czy to znaczy ze nie moze byc uzytkownikiem forum???

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: sprostowanie

Postautor: ZygJe » 26 cze 2013, 21:39

Ja chciałbym poprzeć działania modów w temacie przestrzegania regulaminów. Na ściśle branżowym forum na którym sam jestem modem, za "pyskówki" z modem/adminem od razu jest ban na 7 dni, a jak nie pomoże to na 30.
Odnośnie polskich znaków. Jeśli ktoś przeprosi, że nie używa polskich znaków bo ich nie ma to OK. Natomiast jak ktoś pisze, ze nie używa bo mu się nie chce bo ma takie przyzwyczajenia - IMO oznacza to ze ma w "poważaniu" innych użytkowników.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 21:43 przez ZygJe, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: sprostowanie

Postautor: puder12 » 26 cze 2013, 21:43

OxBown pisze:No wlasnie a co jesli ktos nie ma polskich znakow w telefonie ani w kompie bo soft nie ma tego wgranego.

Wgranie polskich czcionek do komputera jest niezwykle proste. Gdybyś nie wiedział jak to zrobić poszukaj np. w googlach frazy:
"Jak zainstalować czcionkę w systemie"
Podobnie jest z telefonami.
Jako obyty uczestnik elektronicznej wymiany myśli na wielu forach z pewnością potrafisz uporać się z drobnym niedopatrzeniem wytwórcy telefonu i komputera.
Nie od dziś wiadomo, że "Chcieć znaczy móc"

ZygJe pisze: za "pyskówki" z modem/adminem od razu jest ban na 7 dni, a jak nie pomoże to na 30.

Tę kwestię pozostawiam do decyzji naszego admina.

Mimo wszystko mam nadzieję, że nasze prośby kierowane do kolegów OxBown i mayowy skruszą ich zatwardziałe serca i zaczną oni pisać stosują polskie literki.

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: sprostowanie

Postautor: OxBown » 26 cze 2013, 22:02

Jako obyty uczestnik forum hondy hornet, kawasaki, vw i kitcarforum stwierdzam ze jest to jedyne forum na ktorym zwracaja na to uwage i sie ludzi czepiaja (opla juz nie mam to tam nie siedze ale tez nikt na to nie zracal uwagi).

Ogolnie myslisz ze ktos specjalnie bedzie sobie instalowal polskie znaki zeby tylko udzielac sie na forum bo mi sie wydaje ze raczej nie.

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: sprostowanie

Postautor: OxBown » 26 cze 2013, 22:08

Ja Cie przepraszam ale bede musia rozczarowac Ciebie;)

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: sprostowanie

Postautor: Przemek1472 » 26 cze 2013, 22:14

Nie jestem formalistą, ale skoro się na coś umawiamy, to się tego trzymajmy co do zasady. Mi też nie jest łatwo edytować posty i poprawiać literówki, ale przynajmniej staram się zachować należytą staranność.

Cisco ma absolutną rację z translatorem gogle. Bądźmy użyteczni skoro sami tego oczekujemy.

Pozdrawiam bez krztyny złośliwości.
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: sprostowanie

Postautor: puder12 » 26 cze 2013, 22:15

OxBown pisze:Ogolnie myslisz ze ktos specjalnie bedzie sobie instalowal polskie znaki zeby tylko udzielac sie na forum bo mi sie wydaje ze raczej nie.

Tak jak napisałem wcześniej - gdybyś chciał to byś to zrobił i byłoby po temacie. Ale odnoszę wrażenie że się po prostu uparłeś żeby postawić na swoim - tak po POLSKU - jak w bajce - "na złość mamie się przeziębię".

PS.
Obecnie w komputerach stosuje się znaki UNICODE i nie trzeba niczego dodatkowo instalować by pisać w dowolnym języku - nawet po arabsku.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: sprostowanie

Postautor: ZygJe » 26 cze 2013, 22:25

I tu łamiesz kolejny pkt. regulaminu mówiący o nie pisaniu nowego postu pod swoim postem. Użyj funcji edycji.
Nie chciałbym aby to forum wyglądało jak np. autokącik gdzie ch.. k... i inne są normą. A właśnie od drobnych naruszeń regulaminu się zaczyna.
Uważam, że to nowy użytkownik powinien się dostosować do zasad obowiązujących na forum a nie na odwrót.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Qbass
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 01 sty 2011, 09:51
Czym jeżdzę: Sportage 3, 2.0 DOHC XL, Techno Orange

Re: sprostowanie

Postautor: Qbass » 27 cze 2013, 08:36

Panowie zgadzam się, że regulaminu trzeba przestrzegać.
Jeśli natomiast chodzi o pisanie bez PL liter to wg mnie przesadzacie, jeśli ktoś nie popełnia błędów ortograficznych, składniowych itp. to nie czepiajmy się o PL znaki.
Poza tym wiele osób mieszka poza naszym krajem i weźcie pod uwagę to, że mogą nie mieć PL czcionek.
Trzymajmy poziom i przestrzegajmy regulaminu, ale nie popadajmy w paranoje.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: sprostowanie

Postautor: kasia_mm » 27 cze 2013, 10:53

w moim odczuciu chodzi bardziej o stosowanie znaków interpunkcyjnych, bo taki mega ciąg jednym tchem jaki kolega mayowy zafundował w swoim pierwszym poście, plus byki ortograficzne - to faktycznie o pomstę do nieba woła... sama często piszę z iPhona bez polskich znaków, ale jak się zachowuje składnię zdania i nie wali błędów orto to da się to przeczytać:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: sprostowanie

Postautor: marcinK » 27 cze 2013, 15:26

Jeśli mogę poprzeć poprzedni post Kasi to to robię. Trochę można się sprężyć.
Odebrana po 178 dniach:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: sprostowanie

Postautor: mint » 27 cze 2013, 17:41

Kolega pojechał jednym tchem, bo go spalanie autka zatkało ;)
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

wiolonczelista
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2013, 22:56
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, M

Re: sprostowanie

Postautor: wiolonczelista » 27 cze 2013, 18:26

... a cóż to , do , nędzy za dialogi... Wersal wam się marzy ?????????????

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: sprostowanie

Postautor: Przemek1472 » 27 cze 2013, 18:50

Tu już go nie będzie...

Jak powiedział klasyk.
Powaga jest zwykle strojem głupców

mayowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2013, 19:12
Czym jeżdzę: 2.0 sense+

Re: sprostowanie

Postautor: mayowy » 27 cze 2013, 21:43

Witam ponownie widze ze temat spodobal sie teraz jeszcze od pani Kasi za jakies bledy ortograficzne no coraz lepiej jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i powiem szczerze strach sie tu odzywac widze.Postawilem kropke zeby nie bylo.Mieszkam w Belgii klawiatura francuska i nie ma czasu na jakies translatory do jednego forum,zreszta ok koniec tematu ortografii.odnosnie spalanie komputer kasuje dosc czesto chodzilo mi o to czy nowe auto powinno mic wieksze spalanie? pozdrawiam administratora i moderatorow.kropka.

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: sprostowanie

Postautor: wierzbusie » 27 cze 2013, 22:31

OxBown pisze:No wlasnie a co jesli ktos nie ma polskich znakow w telefonie ani w kompie bo soft nie ma tego wgranego. Bardzo prosze admina o odpowiedz. Czy to znaczy ze nie moze byc uzytkownikiem forum???


....a co mają do tego polskie znaki lub ich brak w telefonie dla swieRZego forumowicza. Szanujmy i pielęgnujmy nasz polski język. Czytanie różnych forum na różnych portalach mnie osobiście przeraża. Było i jest takie powiedzenie: jak Cię widzą tak Cię piszą. Ale nabrało obecnie nowego wydźwięku : jak piszesz tak Cię widzą. Postrfjam.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: sprostowanie

Postautor: OxBown » 27 cze 2013, 23:50

Widzisz obdartusa wydziaranego w podartych ciuchach okazuje sie doktor medycyny i wysoka kultura. Koles w garniaku w polski rzadzie idota, gbur i debil albo cwaniak i [wyedytowano]. I jak sie ma to powiedzenie. Jeszcze 30 lat temu by sie zgadzalo ale nie dzisiaj.

Dlaczego o.s.z.u.s.t jest wyedytowane czy to jest brzydkie slowo??? Dziwne

mayowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2013, 19:12
Czym jeżdzę: 2.0 sense+

Re: sprostowanie

Postautor: mayowy » 28 cze 2013, 22:37

OxBown pozdrawiam i zamykam temat bo odpowiedzi nadal zero,moze to rzeczywiscie forum polonistyczne


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap