Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
common
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2013, 15:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi XL

Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju

Postautor: common » 03 cze 2013, 15:54

Witam, zapaliła mnie się wczoraj kontrolka o małym poziomie oleju. Dolałem litr bo tyle miałem i było lekko pod minimum, kontrolka nie zgasła, to jeszcze mnie nie zdziwiło bo nie było optymalnego stanu. Ale dzisiaj dolałem do odpowiedniego poziomu ale kontrolka mimo to nie gaśnie. Jest ona resetowana w serwisie czy może z czujnikiem coś jest nie tak?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
skubczyk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2012, 14:05
Czym jeżdzę: KS 2.0 DOHC XL Black Pearl
Lokalizacja: Brzeg Dolny, Lubiąż

Re: Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju

Postautor: skubczyk » 03 cze 2013, 16:06

Ja stawiałbym na czujnik, w szmelcwagench jest tak że 3 razy się zapali i czujnik do wymiany proponuje bujnąć się do serwisu albo odłącz akumulator na 5 minutek...poczekaj.... i sprawdź, a nóż się skasuje.
Kia Sportage 2.0 DOHC, 6AT-2WD, Automat, 122 KW (163KM), XL + SLS, Black Pearl :D
...The Power to Surprise...

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju

Postautor: Zibi70 » 04 cze 2013, 13:58

Ops! :shock:
A gdzie ten cały olej poszedł?
Po jakim przebiegu (od ostatniej wymiany) wyparowało Ci tyle oleju? Jaki masz przebieg ogółem?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

common
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2013, 15:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi XL

Re: Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju

Postautor: common » 07 cze 2013, 16:24

Powiem, że dziwna rzecz bo pojeździłem i zgasło. Możliwe, że jednak czujnik się zablokował.

Zibi70 pisze:Ops! :shock:
A gdzie ten cały olej poszedł?
Po jakim przebiegu (od ostatniej wymiany) wyparowało Ci tyle oleju? Jaki masz przebieg ogółem?


Wiesz co, on jest po warsztacie i tak na prawdę nie wiem ile dokładnie oleju wlali, niby mówili, że odpowiednią ilość ale śmiem wątpić, myślę że to raczej na minimum wlali a nie pamiętam nawet czy sprawdzałem poziom. Ogólnie minęło od tamtego czasu...hmm...we wrześniu lub październiku to było. Przebieg ma 14tyś. Kupiony przy 4tyś.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap