2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
lodkot
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:31
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE L 2.0 DOHC 4WD

2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: lodkot » 11 maja 2013, 10:46

Przejechałem 3 tysiące km, moje wrażanie jak na silnik 163 KM, to nie chce jechać. Jeździłem różnymi autami o mniejszej pojemności i słabszymi silnikami, ale przyspieszenie miały lepsze. Napęd na cztery koła ma aż taki wpływ na moc? Jestem rozczarowany!! Chyba, że to jakaś usterka. Do serwisu mam trochę kilometrów, więc specjalnie jechać aby usłyszeć że jest "OK" to mi się nie uśmiecha. Jakieś sugestie, czy te auta są takie mułowate?
pozdrawiam

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: marcinK » 11 maja 2013, 11:51

No jeśli jest to tylko wrażenie subiektywne , to nie masz po co jechać do serwisu tylko do salonu (innego) po jakiś inny samochód.
Ale skoro piszesz, że jeździłeś już nie jednym samochodem i masz porównanie, to chyba niewielkie różnice mocy pomiędzy samochodami jesteś w stanie odróżnić od zdecydowanego braku mocy z powodu usterki. W takim przypadku masz jedno wyjście - serwis, my Ci na forum nie naprawimy samochodu.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
skubczyk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2012, 14:05
Czym jeżdzę: KS 2.0 DOHC XL Black Pearl
Lokalizacja: Brzeg Dolny, Lubiąż

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: skubczyk » 11 maja 2013, 13:33

Maksymalny moment obrotowy to tylko, albo aż 194 Nm więc nie dziw się, to że ma 163 koniki o niczym nie świadczy. Jeździłem ostatnio takową testówką i dla mnie jest ok, chyba że, ty kolego masz coś z kierowcy rajdowego, z drugiej strony to nie wyścigówka tylko SUV który, ma jeździć dostojnie :D :D :D
Kia Sportage 2.0 DOHC, 6AT-2WD, Automat, 122 KW (163KM), XL + SLS, Black Pearl :D
...The Power to Surprise...

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: ZygJe » 11 maja 2013, 14:02

Jak pamiętam z jazd testowych to ten silnik ma słaby dół i aby pokazał co potrafi to trzeba go wysoko kręcić. Przesiadka z t. diesla czy t. benzyny będzie powodować wrażenie muła, szczególnie dotkliwe przy AT. Sportage ze względu na choćby masę nie daje wrażenia kopa ale liczby mówią co innego.
Nie testowałeś przed zakupem?!
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: color1 » 11 maja 2013, 14:06

to auto jest takie mułowate (jak na ten silnik) - niestety... kwestia przyzwyczajenia, tylko trochę dziwne że nie doświadczyłeś tego na jazdach próbnych ?

swoją drogą zastanawiam się czy da się jakoś poprawić charakterystykę tego silnika soft tuningiem...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: kasia_mm » 11 maja 2013, 17:27

Skrzynia jest pieciobiegowa wiec aby te kuce wyciagnac trzeba biegi meczyc na maxa. Jak mam gdzie i chce poszalec to czworka wchodzi dopiero po osiagnieciu 100km i wtedy ta moc jest ogromna. Oczywiscie po dzisiejszym szalenstwie w postaci jazdy KS kolegi Gasewo to pojecie MOC jest wzgledne..;) ale juz jazda takze dzis testowym Carensem 2,0benz gti 166KM daje bez cisniecia skrzyni analogiczne do wrazen autora postu odczucia..

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: color1 » 11 maja 2013, 19:45

No właśnie Kasia, jak ten Carens bo póki co tylko bacznie przyglądałem mu się w salonie... napisz parę słów.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: kasia_mm » 11 maja 2013, 20:20

Jezdzilam tym siedmioosobowym wiec moje dzieci od razu zajely miejsca w ostatnim rzedzie tj bagazniku i byly zachwycone. Faktycznie mega duzo schowkow, bajerkow, roletki na tylnych szybach. Silnik nie powala jak pisalam wczesniej . Mase Carens ma wieksza od Sportka wiec do ciagniecia silnik ma wiecej, zupelnie sobie nie wyobrazam tego auta z mniejszym niz dwa litry silnikiem. Wizualnie ok no ale to kwestia gustu oczywiscie. Tak samo jak nowy Ceed tak samoCarens siedzi z tylu okropnie, jak na tyl sie wpakowaly trzy potezne chlopiska to myslalam ze bedzie tarlo asfalt, ale o dziwo nie tarlo. Tak jest skonstruowane to zawieszenie dziwnie... Ogolnie autko super sie prowadzi, mimo ze jest dluuugie i na poczatku czulam sie jak w autobusie to pieknie zbiera zakrety, trzyma sie drogi jak przyspawane. Autko prezentowal nam kolega z AS Motors na Pulawskiej i tu wielki szacun dla tego ASO za zaangazowanie. Carens jest wybitnie rodzinny, szeroki, przestronny. Nie jest to wyscigowa fura ale jak sie ma dzieci, milion bagazy - idealny.
Btw wyprobowalismy system automatycznego parkowania w Ceed i mimo, ze ja nie mam problemow z wciskaniem sie w krotkie miejsca postojowe to pokaz parkowania zrobil na wszystkich wrazenie, zwlaszcza kobitki pialy z zachwytu ze to takie proste:)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: mint » 12 maja 2013, 13:58

Kasia, rudzielec też był fajny :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: kasia_mm » 12 maja 2013, 16:15

Tak byl fajny ale jak wiesz mialam jazde z pania z KMP i z frajdy mi nic nie wyszlo:( pani - czego nie cierpie- mowila mi zeby bieg wrzucic kolejny i jej podpowiedziami sie sugerujac mialabym 70 na liczniku i szosty bieg:(

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: Przemek1472 » 12 maja 2013, 17:17

No powiem ci Kasia, że miałem okazję spędzić upojną godzinę w salonie czekając na Pana handlowca i spędziłem ją na przesiadaniu się z Carens do Sportage i przyglądaniu się każdemu elementowi, jak i ogółowi i ... nabrałem wątpliwości, czy dobrze wybrałem ... ( kierując się praktycznością ). Dopiero żona ( też skorpion ;) ). przypomniała mi, że to ja ją namówiłem na SUV, po naszych nudnych kombi... Chyba dopadł mnie klasyczny "dysonans po zakupowy". A jeszcze to czekanie ...

Silnik najchętniej to bym kupił 1.6 z turbinką, co by ciągnął z małych. Przed kijanką jeździłem VAG, octavia 1.2 i 1.4 tfsi i z tymi samymi silnikami seat altea xl i na pewno daje radę podobnie jak 1.6 i 2.0.

Wracając do wątku głównego to kolega może krzywej momentu i mocy nie widział ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

lodkot
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:31
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE L 2.0 DOHC 4WD

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: lodkot » 13 maja 2013, 11:00

Wracając do wątku głównego to kolega może krzywej momentu i mocy nie widział ?[/quote]

Nie, nie widziałem, bo to i tak mi nic nie mówi. I w cale nie muszę się znać na tym. I liczyłem na się proste odpowiedzi. typu: "tak to auto tak ma", a nie filozofowanie kolegi z warszawki "...my Ci na forum nie naprawimy samochodu" i odsyłaniem nie do innego salonu. Nikt tego od kolegi nie oczekiwał, żebyś mi samochód naprawiał, pewnie i tak nie potrafisz :-) A co do jazdy próbnej, nie jeździłem przed kupnem, ponieważ i tak nie mieli tej pojemności co chciałem z napędem na cztery koła. Mieszkam w małej miejscowości, a nie w stolicy. :-)
Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim, którzy udzielili mi konkretnych odpowiedzi

japan
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:35
Czym jeżdzę: KS 1,6 XL
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: japan » 13 maja 2013, 12:17

Myślę, że odniesienie się do wykresu momentu i mocy jest chęcią odpowiedzi na Twoje pytanie a nie ,,zbyciem". Patrząc na nie dostaniesz odpowiedź jaka jest charakterystyka silnika i przy jakich obrotach przyspieszanie jest najlepsze. W skrócie- zobacz przy jakich obrotach jest największy moment i moc i wówczas będziesz wiedział w jakim zakresie przyśpieszenie będzie najlepsze. Należy również pamiętać, że skuteczne przyśpieszanie i oszczędność w przypadku silników benzynowych w KS rozmijają się.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: ZygJe » 13 maja 2013, 13:59

Szanowny kolego @lodkot, zadajesz tu pytania publicznie więc każdy opowiada jak chce, potrafi i w swoim stylu. Taka jest po prostu forma publicznych wypowiedzi.
Pisząc w ten sposób zniechęcasz do siebie forumowiczów.
Dla wielu jest dziwne, że wydając nie małe pieniądze kupiłeś kota w worku, a teraz dziwisz się że to nie pers tylko dachowiec....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: Przemek1472 » 13 maja 2013, 14:48

amen
Powaga jest zwykle strojem głupców

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: marcinK » 13 maja 2013, 17:09

lodkot pisze:Przejechałem 3 tysiące km, moje wrażanie jak na silnik 163 KM, to nie chce jechać. ......... Chyba, że to jakaś usterka........
pozdrawiam

Kolego, na takie "konkretne" pytanie to co można Ci odpowiedzieć. Przyznaję, że odpowiedziałem mało precyzyjnie, że masz jechać do serwisu - powinno się podpowiedzieć żebyś zadzwonił po lawetę, a nie zawracał gitary. Sorry za brak precyzji.
Odebrana po 178 dniach:)

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: Frugo » 13 maja 2013, 21:27

kolego Przemek1472 a jak nudne jest kombi Lupo 1.4 75km? :)

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: Przemek1472 » 13 maja 2013, 23:29

No Lupacza, tośmy w spadku dostali więc nie liczę bo to nasz wybór nie był ... :) Ale w mieście Lupacz rządzi ! Parkuje wzdłuż i w poprzek i jeszcze poniżany, potrafi pokazać kły na wąskich ulicach [zlosnik2]. Żona twierdzi, że z boku kombi przpominał zanim księgowi mu drzwi nie odjęli :) :) :)
Powaga jest zwykle strojem głupców

lodkot
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:31
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE L 2.0 DOHC 4WD

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: lodkot » 16 maja 2013, 10:04

Kolego marcinK, zazwyczaj zdanie pytające kończy się znakiem zapytania ( tak wygląda "?") W moim poście były dwa takie pytania, jeżeli nie potrafisz na nie odpowiedzieć to po co w ogóle zabierasz głos? Chyba tylko po to aby nabić sobie posty.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: 2 litry Benzyna - Nie ma mocy

Postautor: color1 » 16 maja 2013, 23:19

Człowieku o co tobie biega, odpisaliśmy tobie, ze to auto to nie wyścigówka i subiektywnie może być mułowate zwłaszcza dla kogoś kto oczekuje więcej niż sobie wyobrażał, a ty sobie właśnie tylko wyobrażałeś bo nawet nie pokusiłeś się o jazdę próbną. Napęd 4wd nie ma tu wiele do rzeczy.
Poza tym odpowiedzi na twoje pytania są NIEWYMIERNE bo nie da się zmierzyć na ile auto jest mułowate ani na ile "aż tak" ma wpływ napęd na cztery koła.

Jasne ?

"Jakieś sugestie, czy te auta są takie mułowate?" - TAK/NIE
- wybierz właściwą (pasującą ci) odpowiedź...

A na to że jesteś ROZCZAROWANY to już nic tobie nie poradzimy...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap