Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: Owca007 » 29 mar 2016, 07:01

Troszkę drogo, bo iskrowe, a droższe od świecy żarowej ale cóż są nowe i jak silnik lepiej pewnie nawet jak nie czujesz. Jak możesz to daj fotki oznaczenia świec jakie miałeś założone. I co było napisane na nowych? Tak dla potomnych i bom ciekaw :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

TomasXRV
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2021, 23:43
Czym jeżdzę: 2011 XL 2.0Pb

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: TomasXRV » 27 sie 2021, 09:32

Zabieram się za wymianę świec. Czy przy nowych trzeba korygować szczelinę? I jakim momentem dokręcamy?

TexRan
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: TexRan » 18 wrz 2023, 23:10

Nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę w tym.
Niedawno stałem się posiadaczem KS. Z tego co pamiętam z przeglądania faktur poprzedniego właściciela to jakoś nie tak dawno miał je wymienione. Muszę jeszcze raz to zobaczyć i może będzie tam podany stan licznika. Jak na razie nie mam jakiś problemów z działaniem silnika ale trzeba się przygotować do wymiany świec. Na marginesie dodam że muszę zacząć od zakupu klucza do świec bo takowego nie mam, ostatnie samochody to diesle więc nic takiego nie było mi potrzebne.
Jakie świece polecacie dla silnika 2.0 CVVT ? Jak patrzyłem to jest niezły rozstrzał. O ile się nie mylę to powinno się je chyba wymieniać co 60kkm?

tomandson
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:34
Czym jeżdzę: KS3 2.0+LPG 163 '11 2WD XL
FABIA I 01' 1.4MPi

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: tomandson » 25 wrz 2023, 15:54

Ja wymieniałem w czerwcu świece na DENSO IKH16TT LPG Irydowa 50pln/szt. Ponieważ kia zaczęła mi szarpać podczas ruszania i czasami na 2 biegu, najgorzej jest po przejechaniu po progu zwalniającym. Po wymianie świec "kangurowanie" było mniej odczuwalne ale dalej występuje, będę w tygodniu wymieniał jeszcze cewki i przewody zapłonowe. Może to coś pomoże.

Czy ktoś miał podobny problem z "kangurowaniem" ? W listopadzie '22 założyłem LPG i od tamtej pory efekt "kanguowania" narastał.

TexRan
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: TexRan » 25 wrz 2023, 21:22

Ja nie mam LPG i też czasami mam taki efekt choć głównie na pierwszym biegu i jak jest zimny silnik. Ja mam jeszcze tak że przez kilka kilkanaście sekund po odpaleniu silnik prawie nie ma mocy. Po tym już to mija i jest ok.
KS to mój pierwszy samochód z silnikiem benzynowym od kilkunastu lat. Trzeba trochę zmienić swoje nawyki. Jeszcze do końca się nie przestawiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TexRan
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Świece zapłonowe w 2.0 DOHC

Postautor: TexRan » 12 kwie 2024, 23:45

Są cieplejsze dni więc w planach mam obejrzenie świec i może wymiana. Bardziej skłaniam się ku zwykłym , nie irydowym ale to jeszcze zobaczę. Nie mam LPG to zwykłe powinny dać radę jakiś czas.

Jeśli chodzi o kangurowanie to u mnie na razie jest spokój bo małej przygodzie z rozładowanym aku. Została włączona lampka w środku i aku zdechł. Po odpaleniu na kable nie pamiętam czy od razu pokazał się check i pokazało błąd sugerujący problemy z czujnikiem ciśnienia powietrza. W związku z tym, że wcześniej nie miałem nigdy żadnego check'a podłączyłem ELM'a i skasowałem błędy. Po skasowaniu silnik zaczął normalnie jeździć i jakoś więcej nie miałem problemu z kangurkiem który wcześniej bardzo mnie wkurzał. Piszę o tym bo może komuś to się może przydać.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot]

Sitemap