Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
pawelplo
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:31
Czym jeżdzę: 2.0DOHC XL,AWD,AT,SLS,NAVI,18'',SAND TRACK

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: pawelplo » 15 sie 2014, 20:05

nie obraźcie się, ale nie chce słuchać tych co opowiadają, żę mają średnie spalanie 7-9,5/100 km,
delkiatnie mówiąc bzduuuura [zlolta] albo jeżdzą po 60km/h albo powinni co jakiś czas zresetować "bydlaka" tj. komputer
2.0 DOHC, AT, AWD, koła 18, 2012r., klima działa nonstop - 17tyś średnie spalanie nie spada poniżej 12,5L/100km raczej zawsze wyżej koło 13-13,5
jeżdźę normalnie spalanie średnie miasto (trójmiasto) plus obwidnica (max 120km/h)
Ogólnie udany zakup
plusy:
- dalej mi się podoba :mrgreen:
- nic się nie dzieje
- automat (jeżeli chodzi o normalną jazdę - a na sportową kup sobie sportowy samochód, bo ten nim nie jest)
- mega napęd 4x4 (pomimo narzekań niektórych "redaktorków") pracuję przy odśnieżaniu, więc jeżdżę przed pługami i wjeżdżałem w skarpy, zaspy i zasypane po kolana drogi i... i po prostu jechałem zero problemów i nawet raz nie załączyłem napędu na sztywno
minusy:
- plastiki
- osiągi
- lakier grubości lakieru na paznokciach kobiet - ogólnie masakra, na parkingach koło galerii, parkingu itp. polecam stawać na samym końcu parkingu - wystarczy że ktoś oprze drzwi i ślad tj. biały kolor podkładu (kolor sand track)
- niedomykające się drzwi
- coś zaczęło się "rozprężać" jakaś blacha, po trasie, klika chwil po wył. silnika, coś sobie strzeli
- mega twarde zawieszenie, ale to może moja wina bo uparłem się na 18 cali
- trochę słaba wydajność klimy przy wysokich temp. zew. (35+), ale znowu może mój błąd - szklany dach

ogólnie polecam autko

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kasia_mm » 17 sie 2014, 19:48

kolego masz automat i 4x4 - a tu spalanie jest większe niż w "zwyklej" 2.0 DOHC
zapewniam Cię, ze nikt tutaj nie podaje spalania z komputera, tylko przeliczane rzetelnie po "przejechaniu" baku...
zrobilam swoją KS 60 tys km i spalanie na poziomie o którym piszesz - a nawet ciut większe - miałam przy wyprawach na niemieckich autostradach (tempomat i 160-170 km/h)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: marcinK » 18 sie 2014, 08:25

pawelplo pisze:minusy:
- lakier grubości lakieru na paznokciach kobiet

Z tym bym dyskutował :D Takie warstwy, jakie widziałem przy nakładaniu na paznokcie, to chciałbym miec na samochodzie. Nie wspomnę o precyzji nakładania... [zdziwiony]
Odebrana po 178 dniach:)

Blayders
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 02:49
Czym jeżdzę: 2.0 163 KM XL AWD NAVI
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: Blayders » 15 gru 2014, 17:26

Ja mam wersje 2.0 dohc MT 4x4 wersja XL z navi .
Dynamika do 2,5 tys. obrotów mul powyżej dużo lepiej ,a powyżej 4 tys. wariat ale to normalne przy podwójnych zmiennych fazach rozrządu .
Spalanie :
a) średniej wielkości miasto 9 litrów i poniżej tej wartości nie da się zejść .
b) trasa :
- felgi stalowe opony 214/70/16 - prędkość do 90 km/h obroty max 2,5 tys. - 6,9 litra lato - zima 7,5
- felgi stalowe opony 214/70/16 - prędkość do 140 km/h obroty max 6,5 tys. - 10 litrów
- felgi aluminiowe opony 235/55/18 - prędkość do 90 km/h obroty max 2,5 tys. - 7,6 litra lato - zima 8,1
- felgi aluminiowe opony 235/55/18 - prędkość do 140 km/h obroty max 6,5 tys. - 12 litrów
Wady :
- na upartego spalanie ale ciężko się spodziewać niskiego spalania po kiosku na kolach
- brak skrętnych lamp
- brak przedniej kamery
Zalety :
- poł skórzane fotele są rewelacyjne , a mam bardzo spore porównanie .
- nagłośnienie infinity
Naprawa elektryki,i elektroniki , diagnostyka komputerowa .


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap