Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: soul » 23 kwie 2011, 12:47

m00nster opierając się na wskazaniach tego kalkulatorka co zwą komputerem to można się zawieść srogo.
Podaje on tak bardzo orientacyjne dane, że nie warte uwagi.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kasia_mm » 23 kwie 2011, 12:51

nie sposób się nie zgodzić z Soulem... mi komputer pokazuje ok 0,7 litra mniej niż faktycznie spala auto (mówię o jeździe w mieście, jak pisałam tras ostatnio nie robię:( )

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: jaro » 23 kwie 2011, 20:51

To prawda, mnie zaniża od 0,5l do 1l na 100km.
Kilkakrotnie sprawdzane przy dystrybutorze.


color1 pisze:
jaro pisze:czy ktoś może zanotował sobie namiary na tę firmę, bo aukcja już wygasła... :?:


http://allegro.pl/show_user.php?uid=6876288
ale faktycznie nie można się wiele spodziewać po chiptuningu benzyny 2.0



Dzięki za odświeżenie pamięci [papa] . Właściwie to nie chcę wcale zwiększać osiągów mojej wolnossącej benzyny - bo co mi po przyroście 3% mocy?
Chcę porozmawiać z gościem, czy mogą zmodyfikować mapę wtrysków do mojego benzynowego silnika, by nie było tej "turbodziury" przy ruszaniu. Czekam już pół roku na nowy soft i obawiam się, żę nigdy się nie doczekam, więc może warto zainwestować parę złoty, by jeździć normalnie.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kijaS » 23 kwie 2011, 21:37

A dodatkowo: jak z automatem? Ile dokłada do spalania? Ma już ktoś doświadczenia?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: color1 » 23 kwie 2011, 23:46

a właśnie, czy nasza turbo-dziura wyszłaby na wykresie z hamowni - jako dowód w sprawie... ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: jaro » 24 kwie 2011, 10:20

Wydaje się, że tak. Ale trzeba to sprawdzić na hamowni.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: selva » 07 maja 2011, 15:22

Wczoraj nagrałem przyspieszenia amatorskim sposobem (0-100, 80-120) dla silnika z 4WD.
0-100 pod górkę, więc delikatnie (pewnie z 0,5sek) słabiej niż na płaskim

Nie przeraziłem się nie czasem przyspieszeń, ale zmiażdżyło mnie przyspieszanie dla tego silnika w automacie. 'Zwyczajny' jednosprzęgłowy automat przerzuca biegi 2x szybciej niż manual z 'turbodziurą' na biegach 2 i 3 :chore: (zobaczcie ile trwa z jedynki na dwójkę przejście u mnie i wierzcie mi, szybciej się tego na tym sofcie silnikowym nie da zrobić :zly: )

http://www.youtube.com/watch?v=X4LkZ_knFq8&feature=channel_video_title
http://www.youtube.com/watch?v=27l5sczN-TQ&feature=channel_video_title
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kuzino » 16 maja 2011, 12:40

Witam,
mam chwilę wolnego czasu więc podzielę się wrażeniami po przejechaniu ok.4700 km kijanką.
Silnik : do tej pory użytkowałem diesle, w benzyniaku brakuje mi momentu obrotowego , tego kopa który w dieslu w przedziale 1.2-3.0 tyś. obrotów ciągnie auto, tutaj masa robi swoje i już się przyzwyczaiłem że rakieta to nie jest, i że przy wyprzedzaniu na trasie należy wziąźć sporą poprawkę. Start spod świateł z reguły przegrany. Osławione dławienie silnika zgłosiłem w serwisie przy wymianie oleju z fabrycznego mineralnego na systetyk Castrol. Otrzymałem odpowiedź że znany jest ten problem, i że klienci zgłaszają go, jednak do chwili obecnej nic nie zrobią z tym. Na pytanie o mapę silnika , aktualizację softu, uzyskałem odpowiedź że do innych silników aktualizacja softu się pojawiła, natomiast do wersji 2.0 nie. Wytycznych odnośnie informowania telefonicznego w przypadku pojawienia się takowej aktualizacji również nie mają, więc w sumie muszę samemu co jakiś czas dzwonić i pytać co w tej sprawie :)
Kolejną rzeczą którą stwierdziłem i zgłosiłem jest "syk" dochodzący z podwozia, w okolicach ostatniego wydechu, i tutaj daję słowo że od nowości tego nie było, otrzymałem odpowiedź iż tak głośno pracuje pompa paliwa - syczy sobie w najlepsze, i że póki co tak ma być, oni o tym wiedzą ale nic nie zrobią bo jest ok. Więc i to kazałem wpisać jako zgłoszenie.

Zawieszenie : tutaj jestem bardzo mile zaskoczony. Pracuje jak dla mnie bardzo dobrze. Żadnej mowy o dobijaniu w momencie wjechania w dziurę i przenoszeniu na karoserię, autko bardzo dobrze trzymie się drogi. Zrobiłem trasę Zabrze-Poznań i Zabrze- Łeba full zapakowanym autem i naprawdę jestem tutaj zadowolony. Spalanie wg. wskazań komputera na trasie zszedłem do 8.9l (ale śr.prędkość 44 km/h :) , a tak na co dzień 10.5 l pali i mniej nie chce.
Naczytałem się również na temat eletrycznego wspomagania że jest za mocne i że nie ma czucia na kierownicy. Nie zgadzam się z tą opinią. Jak dla mnie prowadzi się naprawdę fajnie - w mieście kręci się bez problemu, na trasie mam odczucie że troszkę twardziej kierownica chodzi. Nie wiem na ile to złudzenie, na ile spowodowane załadunkiem, ale jest bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o stuki w zawieszeniu - zauważyłem jedynie przy wolnym pokonywaniu zwalniaczy ( czy jak to się zwie ) na drodze przy odrobinie większej prędkości i przejeździe tak jakby stuk, coś jak w momencie najechania na przeszkodę i po pokonaniu jej, amortyzatory nie zdążyły odbić i na czas koła nie dotykają jezdni czy też tracą na moment styk. Takie mam odczucia, nie znam się na mechanice więc co jest tego przyczyną, nie mam pojęcia. Wcześniej się z tym nie spotkałem.

To tyle z moich pierwszych wrażeń , od odbioru minęły praktycznie 2 miesiące i raczej należę do grona zadowolonych klientów, ale to początek, zobaczymy co będzie dalej bo za jakiś czas zamierzam się zacząć upominać o te moje zgłoszenia co z tym zamierzają zrobić. szerokiej drogi !

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: bartdobr » 16 maja 2011, 13:49

selva pisze:Wczoraj nagrałem przyspieszenia amatorskim sposobem (0-100, 80-120) dla silnika z 4WD.
0-100 pod górkę, więc delikatnie (pewnie z 0,5sek) słabiej niż na płaskim

Nie przeraziłem się nie czasem przyspieszeń, ale zmiażdżyło mnie przyspieszanie dla tego silnika w automacie. 'Zwyczajny' jednosprzęgłowy automat przerzuca biegi 2x szybciej niż manual z 'turbodziurą' na biegach 2 i 3 :chore: (zobaczcie ile trwa z jedynki na dwójkę przejście u mnie i wierzcie mi, szybciej się tego na tym sofcie silnikowym nie da zrobić :zly: )

http://www.youtube.com/watch?v=X4LkZ_knFq8&feature=channel_video_title
http://www.youtube.com/watch?v=27l5sczN-TQ&feature=channel_video_title


Ja to bym bardzo chciał zobaczyć takie filmiki dla 1.6gdi
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: mkkrk » 16 maja 2011, 14:57

kuzino pisze:Witam,
Kolejną rzeczą którą stwierdziłem i zgłosiłem jest "syk" dochodzący z podwozia, w okolicach ostatniego wydechu, i tutaj daję słowo że od nowości tego nie było, otrzymałem odpowiedź iż tak głośno pracuje pompa paliwa - syczy sobie w najlepsze, i że póki co tak ma być, oni o tym wiedzą ale nic nie zrobią bo jest ok. Więc i to kazałem wpisać jako zgłoszenie.
pozdrawiam

Mam dokładnie ten sam objaw, byłem przekonany, że to wydech.
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kasia_mm » 16 maja 2011, 15:41

kurcze chyba musze zaczac ciszej sluchac muzyki.... wy to slyszycie jadac czy stojac kolo pracujacego auta??

nemezis
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:53
Czym jeżdzę: opel astra

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: nemezis » 16 maja 2011, 15:55

W KMP jest darmowa hamownia.

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kuzino » 20 maja 2011, 13:43

kasia_mm pisze:kurcze chyba musze zaczac ciszej sluchac muzyki.... wy to slyszycie jadac czy stojac kolo pracujacego auta??



zapal silnik, wyjdź z samochodu, ścisz muzykę i napewno usłyszysz charakterystyczny dźwięk

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kasia_mm » 20 maja 2011, 15:51

wsłuchiwaliśmy się z mężem i sąsiadem z parkingu - nota bene mechanikiem w Fordzie - NIC nie syczy:):)

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: wentyl » 23 cze 2011, 01:04

Hmmm.... jeśli to rzeczywiście pompa to jest to raczej objaw jej rozszczelnienia. Ja też ten dziwny dźwięk usłyszałem po raz pierwszy mniej więcej po 9-10tys. km przejechanych. I na zimnym silniku! Żadnych innych objawów (wycieku płynów, spadku mocy etc.) nie odnotowałem. Wybieram się do ASO w najbliższym czasie, to każę im przedstawić jakąś konkretniejszą diagnozę. Na razie auto jeździ bez zarzutu. Tylko paliiii... uuuuu... właściwie to żłopie i trudno tu tylko obwiniać za to moją ciężką nogę :lol:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: saber » 23 cze 2011, 01:49

wentyl pisze: Tylko paliiii... uuuuu... właściwie to żłopie i trudno tu tylko obwiniać za to moją ciężką nogę :lol:


to na pewno wina teściowej! :hihi:

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: wentyl » 23 cze 2011, 23:06

Hmm... Mam też takie podejrzenie, że to sprawka "sił nieczystych" :twisted: :lol:
Ale spalaniem (oraz syczeniem, skrzypieniem, stukaniem itp.) przestałem się już przejmować. NIe śledzę go na komputerze tylko podjeżdżam pod dystrybutor i tankuję jak w baku pusto. Ostatnio to się nawet ucieszyłem, bo cena benzyny trochę spadła i zatankowałem 95Pb za 5PLN za litr. Oby ten trend utrzymał się przez wakacje (i później też), czego sobie i innym posiadaczom Sportage z 2.0 DOHC serdecznie życzę!
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

walo
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2010, 18:52
Czym jeżdzę: na razie niczym

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: walo » 26 cze 2011, 22:33

Podzielam zdanie, auto w automacie ma mega opóźnienie na reakcję na gaz. Zrobiłem nowym (w piątek odebrałem, po 9 miesiącach czekania!!!) trasę ok.300km i muszę Wam całkowicie odradzić ten silnik z automatem na trasy. Szybkie wyprzedzanie grozi wypadkiem, ratowałem się redukcją ręczną lub wciskaniem gaz do podłogi, po wciśnięciu liczę do trzech :lol: i zaczyna się pomału zbierać odjazd czuć dopiero przy 5tys. obrotów ale już w kabinie robi się głośno. Wcześniej jeździłem z silnikiem 2.0TDi VW z DSG to auto naprawdę jechało, a przy tej konfiguracji to jak bym cofnął się o 10 lat do tyłu. Za to w mieście auto w tym silniku sprawuje się b.dobrze, jestem zadowolony. Ktoś zapyta, dlaczego nie kupiłem Diesla, ponieważ jest droższy o 10tys., bardziej narażony na usterki i na nasze paliwo a przede wszystkim w benzynie na światłach nie słychać w kabinie silnika, lepszy komfort.

Ps. Auto jest mojej żony...więc wybór wspólny. [ura]


selva pisze:Wczoraj nagrałem przyspieszenia amatorskim sposobem (0-100, 80-120) dla silnika z 4WD.
0-100 pod górkę, więc delikatnie (pewnie z 0,5sek) słabiej niż na płaskim

Nie przeraziłem się nie czasem przyspieszeń, ale zmiażdżyło mnie przyspieszanie dla tego silnika w automacie. 'Zwyczajny' jednosprzęgłowy automat przerzuca biegi 2x szybciej niż manual z 'turbodziurą' na biegach 2 i 3 :chore: (zobaczcie ile trwa z jedynki na dwójkę przejście u mnie i wierzcie mi, szybciej się tego na tym sofcie silnikowym nie da zrobić :zly: )

http://www.youtube.com/watch?v=X4LkZ_knFq8&feature=channel_video_title
http://www.youtube.com/watch?v=27l5sczN-TQ&feature=channel_video_title

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: kasia_mm » 14 sie 2011, 20:48

właśnie w week "pyknęło" mi 10 tys km na liczniku
podsumowanie lekkie:
- spalanie trasa poniżej oczekiwań (np ostatnia trasa sob-ndz: W-wa - Kętrzyn,Giżycko- W-wa łącznie 750 km, mega korki na wyjeździe z miasta, szybka trasa, korki w Serocku, Pułtusku, potem słabe drogi Mazur) - srednie z kompa 7,4l/100 z podliczenia po zalaniu baku i dotankowywaniu - 7,7l/100 (oczywiscie caly czas klima plus 4 os, pies i bagaze na pokładzie)
- spalanie miasto - 9,5 z klimą - aczkolwiek jezdze nie za wiele po W-wie bo mam dobry dojazd do pracy (dobry tzn bez korkow),
- wrazenia z jazdy - nadal banan na twarzy!!
- minusy - drzwi ktore sie mialy zaczac domykac - nadal sie nie domykaja (kierowcy i pasazera za kierowcą, pozostale ok)
- zardzewialy mi sruby oslony "czegos" z tylu koło tłumika (to co pokazywaliscie na zdjeciach jakis czas temu)
- czarny pieknie wyglada do godziny po myciu, zasadniczo mozna myc go codziennie
- lakier bardzo podatny na wszelkie zadrapania, slady
- lubie i czuje te 163KM pod nogą, nie podzielam opinii ze ten silnik to muł :( jak sie ma ochote to start spod swiatel taki ze hoho:)
- reasumujac - nadal kocham swoją czarnulę:))))

Awatar użytkownika
ryko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportage XL 2.0 DOHC + automat
Lokalizacja: Poznań

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: ryko » 19 sie 2011, 13:30

To może i ja podzielę się swoimi wrażeniami, na liczniku 3,5 tys. z małym haczykiem, w ostatni weekend zrobiłem nieco ponad 1300 km i tak trasa: ( w tym autostrada Poznań- Stryków)+ ok. 300 km dróg "zwykłych" średnie spalanie 8,3 l/100km (nie należe do osób z lekką nogą ;) ). Miasto jak miasto zawsze jest więcej, u mnie w okolicach 9,0 l. (na pokładzie 4 osoby+ pełen bagażnik)
Jeżeli chodzi o automat to jestem z niego bardzo zadowolony, co mnie trochę irytowało to przy właczonym tempomacie
i lekkim wzniesieniu za każdym razem redukował do 5... co przy równej jeździe według mnie nie musiało być koniecznością.
A co ważne, wszystkie wyniki z włączonym Eco Drive... pozatym silniczek ładnie zbiera... narazie widzę same plusy... oby tak pozostało jak najdłużej.

italiano
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2011, 13:46
Czym jeżdzę: L
biały 2.0 DOHC

Re: Silnik 2.0 DOHC opinie użytkowników

Postautor: italiano » 21 lis 2013, 14:31

Też chciałbym podzielić się moimi wrażeniami na temat spalania - ostatnio przejechałem 1300 km - z Katowic przez Berlin do Szczecina i z powrotem S3 i autostradą A4 od Wrocławia - spaliłem równe 130 litrów benzynki - przez Niemcy jechałem cały czas na tempomacie 160 km/h - wyszło równo 10 l/100 km ( na pokładzie 4 osoby i bagaż )


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap