tłumik - czy ktoś wymieniał?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: excile » 01 mar 2013, 13:16

Coś głośniej zaczął działać silnik i obawiam się, że przyszedł czas na tłumik. Macie jakieś doświadczenia?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: puder12 » 02 mar 2013, 10:03

Chyba żartujesz?! Po 2 latach popsuty tłumik? Biodegradowalny jest czy co? [hihihi]

japan
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:35
Czym jeżdzę: KS 1,6 XL
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: japan » 03 mar 2013, 18:31

Nie ma co się śmiać, we Fiacie Brawo wymieniałem po 60 tyś. na drugim biegunie aktualnie Audi 80 500 tyś. przebiegu wydech oryginalny. Teraz nie robi się trwałych podzespołów, bo producenci zarabiają głównie na częściach a nie na sprzedaży samochodów.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: cisco » 03 mar 2013, 20:22

Dzisiaj czyściłem plastiki i zajrzałem trochę pod spód.
U mnie ogólnie wszytko ok. Mam tylko jakie dwa rude przebarwienia na płaskiej powierzchni tłumika.
Na razie się tym nie martwię :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: excile » 04 mar 2013, 10:18

puder12 pisze:Chyba żartujesz?! Po 2 latach popsuty tłumik? Biodegradowalny jest czy co? [hihihi]


Mam samochód jest jeszcze z 2010 roku, więc kto wie jakie ma choroby wieku dziecięcego. Dziennie potrafię zrobić nawet około 80 km po obwodnicy Trójmiasta.
W końcu nie musi być to tłumik, może być wydmuchana uszczelka od kolektora czy coś podobnego stąd pytanie. Sama KIA daje 1 rok gwarancji na wydech wiec nie oczekujmy szału
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: soul » 04 mar 2013, 10:36

Zrób jakąś fotkę jeśli rzeczywiście masz dziurę albo zdiagnozuj to porządnie bo wprowadzasz zamęt na forum i teraz każdy będzie myślał, że ma przerdzewiały układ wydechowy.
Ja mam naklepane 100 000 km i wszystko wygląda jak nowe.
Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: excile » 05 mar 2013, 09:50

Panie Administratorze ależ ja się grzecznie pytam bo chciałem delikatnie zauważyć iż od tego służy forum. Aby zamętu nie było to niniejszym oświadczam iż powyższy wątek to jedynie moje przypuszczenia niepoparte żadną profesjonalną diagnozą a zamiarem moim nie było sianie niczeogo ani prosa ani pszenicy ani tym bardziej zamętu. Jeśli tu się pytać nie można to niby gdzie?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

pikrz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2014, 23:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 DOHC 163 KM

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: pikrz » 30 lip 2014, 10:36

Witam
Moja Kia SPortage 2.0 jest z 2010 roku po 46 tys tłumik końcowy padł coś w środku prawdopodobnie jest "odlutowane" urwało się :evil: .
Pytałem w serwisie koszt wymiany tłumika końcowego 3000 zł. :shock: Gwarancji oczywiście na tłumik już nie ma, pisałem do Kia Polska ale wysłali mnie na drzewo.
Czy ktoś już wymieniał tłumik ? Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: czyzyk64 » 02 sie 2014, 07:21

Z wymiana to raczej nie powinno być problemu. Odkręcasz dwie śruby na rurze i na bok z tłumikiem. Myślę , że jeżeli nie nowy to może jakieś używki . Na alledrogo kilka widziałem, może z jakiś rozbitków. Chyba , że jakiś robiony na zamówienie, ale cena będzie też pewnie wysoka.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: mint » 04 sie 2014, 13:15

Pytał kolega w jakiejś firmie co wymieniają tlumiki?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

japan
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:35
Czym jeżdzę: KS 1,6 XL
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: japan » 05 sie 2014, 12:23

Kolega dobrze napisał, jechać do warsztatu specjalizującego się w tłumikach i dobiorą końcówkę. W paru stówkach się zmieścisz. To paranoja płacić tyle za oryginał.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: mint » 06 sie 2014, 15:41

Do fiata marea aso życzyło sobie za tłumik 1600zł, a prywatny warsztat za ten sam tłumik wziął ode mnie 300zł.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

drewnik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2013, 21:01
Czym jeżdzę: kia sportage
2.0 DOHC 163 km

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: drewnik » 14 sie 2014, 23:28

witam
mam to samo - końcowy tłumik do wymiany (teoretycznie) - strasznie rzęzi na wolnych obrotach i po odjęciu gazu (myślałem że to osłona końcowego tłumika wpada w rezonans) - mechanik powiedział, że rozleciał się środek - obudowa (puszka) jest ok. przejechane mam 65tyś km, w serwisie powiedzieli mi cenę 3450zł, a ostatecznie po rabacie 2880zł (jakaś masakra) - myślę że naprawię to tanim garażowym kosztem

drewnik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2013, 21:01
Czym jeżdzę: kia sportage
2.0 DOHC 163 km

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: drewnik » 24 paź 2014, 12:49

niestety moje uszy już nie wytrzymały tego hałasu i przyszedł czas na działanie
1. na alledrogo są tłumiki, ale po pierwsze większość do silników diesla (różnią się wygłuszeniem), po drugie używany tłumik kupić to niezbyt dobry pomysł...
2. przypomniało mi się, że już kiedyś dorabiałem tłumik do innego auta i tak dotarłem do firmy polmostrów , gdzie dogadałem się na wymianę/dorobienie wraz z montażem tłumika końcowego do sportka w cenie 200-250 zł. na miejsce musiałem przyjechać sportkiem aby mogli wszystko pomierzyć, posprawdzać - cała czynność miała trwać około 5 godz. po przyjechaniu na miejsce i oględzinach wstępnych okazało się, że przyczyną hałasu jest klapka (wraz ze sprężyną), która na wolnych obrotach pozostaje zamknięta aby auto chodziło ciszej, a na wyższych obrotach się otwiera - przyczyną była prawdopodobnie uszkodzona sprężyna, która powodowała iż klapka wpadała w drgania. po krótkich negocjacjach wyszło tak, że firma wymieniła mi wszystkie części układu wydechowego po tzw. kosztach czyli za 0 zł (zero zł). firma zadowolona, bo jeszcze nikt tego nie produkuje w zamienniku - będą pierwsi i ja również jestem zadowolony - chyba wiadomo dlaczego... :D
pozdrawiam szefostwo firmy polmostrów i pana marka z wymiany tłumików - naprawdę polecam (profesjonaliści)

tadkuj1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2012, 00:25
Czym jeżdzę: 1,6 T-GDI 230 km 6AT FWD

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: tadkuj1 » 18 paź 2015, 21:00

W czasie jazdy nastąpił głośny huk, jakby pękła opona. Po pewnym czasie zajrzałem pod samochód i stwierdziłem że końcowy tłumik jest zasmolony. Po dokładniejszej ocenie zauważyłem że blacha tłumika oderwała się od trzech zgrzewów i powstały trzy dziury. Samochód ma przejechane 40 tys. km. Myślę, że jest to wada w wykonaniu tłumika. Przeglądałem inne opinie i okazuje się że więcej osób ma taki sam problem.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: Edgar » 19 paź 2015, 08:38

tadkuj1 pisze: Przeglądałem inne opinie i okazuje się że więcej osób ma taki sam problem.

Gdzie takie opinie przeglądałeś,

Awatar użytkownika
chil1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2015, 12:28
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III 2010 2.0 DOHC 163 KM

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: chil1 » 27 gru 2015, 15:58

Odgrzeję trochę kotleta. Mam problem z końcowym tłumikiem. Z zewnątrz wygląda super a w środku grzechotka. Na wolnych obrotach jest cichutko ale po dodaniu gazu grzechocze jak diabli [angry] . Po oględzinach zewnętrznych ewidentnie widać że puściły zgrzewy łączące obudowę zewnętrzną z tym co jest w środku. Czy ten tłumik jest do uratowania ? Byłem u dwóch tłumikarzy i stwierdzili że wymiana, ale oczywiście zamiennika nie mogli znaleźć (serwis 3tys [rotfl1] ), na allegro znalazłem tylko do dizelków (LMM20 SEJONG E91X E) a ja ma benzynę 2.0 DOHC... oznaczenie na moim tłumiku to: "LMM00 SEJONG E91X E". Jeden z kolegów poleca firmę POLMOSTRÓW niestety do Ostrowa Wlkp. mam z Gdańska 365 km...Czy może po 5 latach obecności Kia Sportage III na rynku coś się zmieniło w tym temacie i czy ktoś z szanownych Forumowiczów może podać jakiś namiar na ten tłumik lub kogoś kto potrafi zregenerować stary? Idealnie byłoby gdzieś w Trójmieście lub okolicach.

lauek
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 23:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC, XL, Sirius Silver

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: lauek » 01 sie 2016, 16:19

No to odgrzewam kotleta raz jeszcze ;)

Po paru latach nie zaglądania na forum musiałem wreszcie tutaj zerknąć.
Mam podobny problem z tłumikiem jak Panowie co pisali wcześniej.
Tłumik rzęzi na wolnych obrotach.
Po dzisiejszej wizycie w ASO okazało się, że końcowy tłumik jest do wymiany.
Tak jak było pisane - koszt 3000 zł + robocizna.

Podobnie jak Panowie wcześniej mam pytanie czy są jakieś tańsze i sprawdzone sposoby działania w takiej sytuacji?

Dodam, że mam przejechane 100 tyś km, auto ma już ponad 5 lat.
Gwarancja nie obejmuje naprawy tego tłumika.
Mieszkam we Wrocławiu.

Czy mogę go naprawić na własną rękę i nie utracę przy tym gwarancji na inne części? (silnik itp)

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: eng » 01 sie 2016, 16:23

Na Twoim miejscu naprawiałbym ten tłumik i pierwszego lepszego tłumikarza zwracając mu uwagę na to by wybrał/dorobił w miarę podobny do tego, co jest w oryginale. Taka usługa będzie kosztować może z 300 zł, a te mośki w ASO nawet się nie kapną przy serwisie, że coś było robione.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: Thomaster » 01 sie 2016, 16:50

Przerabiałem temat już kilkukrotnie przy innych markach więc przy Sportage'u też powinno zadziałać: Znaleźć sensowny warsztat zajmujący się tłumikami i dobrac zamiennik kierując się pojemością silnika, mocą i mniej/więcej rozmiarami. Dospawanie mocowań czy wyprowadzeń rur to już dla nich żadna filozofia - trzeba pilnować tylko tego, żeby nie robić zbędnych zawijasów na rurach.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: tłumik - czy ktoś wymieniał?

Postautor: mint » 01 sie 2016, 19:58

Każdy ogarnięty Tochman bez problemu dorobi taki tłumik. Wymiana tłumika nie może mieć wpływu na gwarancję na przykład na silnik. Bo równie dobrze wymieniając końcówki drążków można by stracić gwarancję na skrzynię biegów. Bezsens. Kiedyś w fiacie marea aso za wymianę tłumika chciało 1600zł, wymieniłem w zwykłym warsztacie za 300zł.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap