Tryb ECO

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
andonikos
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 09:21
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 GDI L Techno Orange + CP1
Lokalizacja: Cieszyn

Tryb ECO

Postautor: andonikos » 08 paź 2012, 10:17

Witam forumowiczów.
Nurtuje mnie następująca kwestia.
Czy w Sportage III z silnikiem 1,6 GDi występuje tryb ECO czy wyświetlane zalecane numery biegów są powiązane tylko i wyłącznie z wartością obrotów silnika i nie mają nic wspólnego z jakimś ekonomicznym trybem pracy silnika? :?:
Jeśli ten tryb występuje, to jak go można wyłączyć, albo czy przynajmniej da się wyłączyć ten wyświetlacz zalecanej zmiany biegów, bo numer na wyświetlaczu zmiania się zawsze automatycznie przy 2000 obrotów, niezależnie od aktualnych warunków jazdy, niezależnie od tego czy jedziemy pod górę czy z góry, więc jest, delikatnie mówiąc, bez sensu :strzelac:
Pozdrawiam
Zamówiona 14.02.2012r., odebrana 29.06.2012r. 1,6 GDI "L" Techno Orange + orange premium

Kudec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2012, 19:37
Czym jeżdzę: CRDI 184KM, Awd, A/T, Sand Track
Gadu Gadu: 71407
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Tryb ECO

Postautor: Kudec » 08 paź 2012, 11:16

U mnie jest trochę inaczej bo jest osobny guzik. Z tego co pamiętam z instrukcji to u Ciebie powinno się dać włączyć/wyłączyć tryb ECO kombinacją guziczków Trip i Reset lub jednym z nich. Nie wiem czy to wpłynie na podpowiadacza zmiany biegów.
Pozdr.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Tryb ECO

Postautor: marcin_open » 09 maja 2014, 22:43

zgodnie z tym co wyczytałem w książce, naciśnięcie i dłuższe przytrzymanie trip daje on/off
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap