wskaznik usterek silnika

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

wskaznik usterek silnika

Postautor: michal » 27 sie 2012, 13:20

witam wczoraj odpalajac swoja Kijanke pojawiła mi sie konttrolka wskaznika usterek silnika , czy ktos z was mial juz z tym jakas przygode? wizyte w serwisie juz mam co prawda umowiona ale tak dla samego siebie rowniez chcialbym wiedziec z czym to sie je?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: kasia_mm » 27 sie 2012, 14:04

A mi dzisiaj podczas dosc wolnej jazdy w korku (sucho bylo, nie padalo, nie hamowalam gwaltownie i nie bylo spadku ani pod gorkę) - zapaliła się jednocześnie na czerwono lampka tego systemu kontroli zjazdu oraz lampka "poślizgu" - nie wiem jak ja okreslic - ta z samochodzikiem i zawijanymi sladami za nim.... Stojąc na długich w-wskich swiatłach wyłączyłam silnik i włączyłam - nic to nie dało; także wyłączanie i włączanie od nowa systemu kontroli zjazdu tez nic ... dłuzszy 2 godzinny postój też tego nie zmienił, dopiero potem w trakcie jazdy samo się wyłączyło... Czary jakieś? Co prawda byłam na przeglądzie 2 tyg temu i jest opcja że coś włączyli/wyłączyli i źle działa aczkolwiek trochę mnie to niepokoi = samo bez poślizgu, bez spadku włącza się? I tak muszę KS odstawić na dzień do serwisu na obserwacje tego oleju więc od razu to zgłoszę - ale co to może byc chłopaki z tymi moimi kontrolkami? Chyba ją przechwaliłam cholera....

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

wskaznik usterek silnika

Postautor: gasewo » 27 sie 2012, 14:28

Ta lampka z samochodzikiem i śladami za nim to ESP :-) jeżeli chodzi o mnie to uważam że komputer w kijance albo zgłupiał przez stanie w korku, albo przez jakiś czas były problemy z układem hamulcowym albo to o czym wspomniałaś, czyli w serwisie mogli coś źle zrobić. Z doświadczenia zdobytego z mojego drugiego samochodu wiem, że taka kontrolka może oznaczać wiele rzeczy ale w serwisie jak podłączą pod komputer bedą wiedzieli jaki to błąd i prawdopodobnie bedą mogli określić jego przyczynę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: kasia_mm » 27 sie 2012, 16:26

z ESP było dużo problemów w Ceedzie... nie pociesza mnie ta informacja więc....
czemu za to system kontroli zjazdów się zapalał na czerwono i nie gasł wyłączanym przeze mnie przyciskiem - nie mam pojęcia... będzie miał serwis zagwostkę jutro :)

Awatar użytkownika
Crion
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 02:12
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Techno Orange
Lokalizacja: Gliwice

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: Crion » 27 sie 2012, 17:51

Mnie również zapalała się czerwona kontrolka ESP i wspomagania zjazdu ze wzniesienia ale to zimą gdy temperatura spadała poniżej -16st C. Gdy było cieplej problem ten nie występował...

Niestety nie byłem z tym w serwisie a i zima skończyła się tak jakoś... ;)

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: oovoo » 27 sie 2012, 18:56

kasia_mm ja miałem to samo pojechałem na serwis załączyli kroplówkę do mojej kii i powiedzieli że owszem był błąd ale teraz jest ok (mi zgasło dopiero na drugi dzień przed wizytą w serwisie) i nic nie widzą żadnych błędnych odczytów. Komputer zgłupiał bo pomyślał że zjeżdżam z Giewontu :lol: i za stromo dla naszej Kijanki. Po za tym do tej pory nic się nie dzieje więc jeżdżę dalej

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: wskaznik usterek silnika

Postautor: Lorkovsky » 27 sie 2012, 21:44

Sprawa jest taka informacje z Serwisu to błąd czujnika esp mają mi go wymienić. Czekam już miesiąc bo tyle tych czujników wymieniają że aż tak długo trzeba czekać. Podobnie jest w ceed. Konsekwencją błędu może być to że nie zadziała światło STOP a jak łatwo wydedukować można dostać w kuper od kogoś kto jedzie za nami i nie zauważy że zwolniłem. Jak dla mnie i mojego aso to poważna usterka i podlega wymianie na nowy czujnik bez wady.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: michal » 27 sie 2012, 22:43

a u mnie po dzisiejszej wizycie w serwisie stwierdzili ze jakis gryzon przegryl mi przewody od sondy lambdy (rzeczywiscie wygladaja jakby jakas mala mysz sie dorwala) i dlatego wlasnie pokazuje blad usterek silnika. przez jakiegos gryzonia prawie 600 zl w plecy

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: kasia_mm » 28 sie 2012, 12:40

dziś oddając auto powiedziałam o tej "choince" która mi się wczoraj zapaliła - panowie stwierdzili, ze to zapewne czujnik ABS i sprawdzą, wymienią jeśli to poszło

auto odbieram po 16 więc wieczorkiem napiszę co to było :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: kasia_mm » 28 sie 2012, 16:31

wymieniony jeden czujnik przy pedale hamulca, ktory faktycznie szwankował, co czasem faktycznie moze prowadzic do braku swiatla stopu
miska olejowa wyczyszczona, odtłuszczona, zasilikonowane i ma nic się nie pocic

nie zaplacilam nic bo wszystko w ramach gwarancji
no i jak zwykle jestem bardzo zadowolona z obslugi na Wysockiego:)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: gasewo » 29 sie 2012, 02:46

To dobrze, że te kontrolki nie oznaczały czegoś poważniejszego :) A co do tego serwisu to czytając jaka jesteś z nich zadowolona chyba zacznę tam serwisować i swoja kijanke jak wrócę :D A pisałaś też kiedyś, że "serwisowałaś się" w Płocku wcześniej. Mogłabyś coś o nich napisać? Z racji tego, że pochodzę z Płocka i tam też mieszkają moi rodzice dość często u nich bywam, więc mógłbym połączyć przyjemne z pożytecznym. No i pewnie też taniej niż w stolnicy :D Swój poprzedni samochód również serwisowałem w Płocku z racji tego, że właścicielem salonu jest znajomy mojego taty [zlosnik2]
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: kasia_mm » 29 sie 2012, 07:31

jezdzilam do Plocka do K.K Bielickie bo robiac wizyte u rodziny przy okazji wydawalam na przeglad mniej o 200-400 zł (Ceed); nie mam do nich zastrzezen, samochod zawsze byl umyty (co nie bylo wtedy standardem), mozna bylo przywiezc swoje czesci, nie wciskali oryginalow tylko pytali czy tanszy zamiennik sie chce (gdzie mozna bylo); mam do nich sentyment bo to oni zobaczyli ze nie mam wbitego lakierniczego przegladu i oni wojowali dla mnie w KMP wysylajac zdjecia usterki, probujac walczyc o gwarancje na lakier.. Bardzo mila obsluga, nie bylo opcji zebysmy musieli taksowka jechac do miasta do ciotki tylko zawsze nas kierownik czy ktorys z pracownikow po drodze podrzucal
teraz nie jezdze bo kontakty z rodzina zdechly, znalazlam w koncu dobry serwis w W-wie a karta rabatowa plus serwisowanie rownoczesne dwoch aut daje mi taka sama cene za uslugi jak w Plocku - ale Plock polecam

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: gasewo » 29 sie 2012, 08:18

dzieki za info :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

bajm11
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2011, 18:05
Czym jeżdzę: 1,7 Crdi
wersja L
Sand track

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: bajm11 » 22 kwie 2013, 22:16

witam
Zapalając pewnego ranka Kijankę pojawiła się migająca kontrolka wskaźnika usterek silnika.
Pomyślałem, że to pewnie dpf. Spróbowałem przegonić auto na autostradzie jak zalecają w instrukcji i
dalej miga. Po zajrzeniu do silnika okazało się, że jeden przewód (dwużyłowy kabelek) w okolicy sondy lambda jest przerwany.
Znajomy elektryk powiedział, że raczej jest to uszkodzenie mechaniczne a nie żaden gryzoń i że nie jest to przewód do sondy.
Uszkodzony przewód wydawał się mocno naprężony i pewnie stąd nastąpiło przerwanie.
Moje pytanie z tym związane, czy serwis zrobi wymianę kabelka na gwarancji, czy zwali winę na jakiegoś gryzonia jak u kolegi "michal". Czy miał ktoś podobny problem.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: puder12 » 22 kwie 2013, 22:37

Miałem podobny problem - migała kontrolka Check Engine. W serwisie panowie powiedzieli że urwał się kabelek od czujnika temperatury (ciekawe bo wskaźnik temperatury silnika działał) ale mimo, że jak powiedzieli powinni mnie skasować to usterkę naprawili w ramach gwarancji. Widocznie tak mnie lubią [hihihi]. Ja bardziej skłaniam się do wersji, że w rzeczywistości jest to jakaś wada Kijanki, którą usuwają nieodpłatnie. :lol:

bajm11
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2011, 18:05
Czym jeżdzę: 1,7 Crdi
wersja L
Sand track

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: bajm11 » 22 kwie 2013, 22:47

Dzięki, puder12, przyda mi się ta informacja, widocznie taka uroda tego kabelka.
Niedługo wybieram się do serwisu i zobaczymy czy też jestem lubiany :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: puder12 » 23 kwie 2013, 08:16

OT
bajm11 - może dołączysz do rankingu posiadaczy Kijanki - przybył by jeden więcej silniczek 1.7 CRDI :D - dogonilibyśmy 2.0 DOHC

RobRoy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:49
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: RobRoy » 09 maja 2014, 13:25

Crion pisze:Mnie również zapalała się czerwona kontrolka ESP i wspomagania zjazdu ze wzniesienia a

Jest to niesprawność włącznika świateł stopu. Opisane lampki są informacją że nie zadziałały światła stopu.
Czujnik nad pedałem hamulca - do wymiany. :|

longlemur
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 04 wrz 2015, 07:26
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Lubuskie

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: longlemur » 18 wrz 2015, 08:16

Ja u siebie wymieniłem czujnik nad pedałem hamulca i kontrolki esp i zjazdu nie zgasły - co jest nie tak?

aktualizacja:
Po przejechaniu paru kilometrów kontrolki zgasły :)

Awatar użytkownika
XV 1900
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2,4 benzyna
Gadu Gadu: 8000250
Lokalizacja: Milcz

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: XV 1900 » 23 wrz 2015, 00:19

Zapaliła mi się kontrolka pomarańczowa Check Engine :shock: nic się nie działo nie przerywało. Po pracy myślałem że kontrolka zgaśnie ale niestety pali się nadal :o Jestem teraz w Niemczech i w czwartek wracam do Polski i moje pytanie czy mogę jechać w trasę 600km. i w Polsce jechać do serwisu czy raczej nie bardzo :?:

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: wskaznik usterek silnika

Postautor: ZygJe » 23 wrz 2015, 07:04

W Twoim przypadku na 90% kontrolka zapaliła się z powodu LPG. Może to być drobiazg, a może powsżny problem. Spróbuj pojeździć na benzynie i kontrolka powinna zgssnąć. Dobrze byłoby odczytać błąd, byłoby wiadomo o co kaman. Teraz to jest wróżenie z fusów.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap