moc 1.7 crdi jak sądzicie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: bryndzio » 18 lut 2011, 19:44

ojojojojoj
jak o to chodziło to z butów wypadłem !!!!!
[zlosnik2]


macie rację w każdym serwisie zrobią Wam "czipa" za darmo prawie i z gwarancją [hihihi]


pamietajcie ktoś mądry powiedział "człopem trzeba sie urodzić a nie tego wyuczyć" czy to było o Was??? chyba nie, raczej o mnie [zlosnik2]
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 19:47 przez bryndzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: krzysiek_kpk » 18 lut 2011, 19:46

Przepraszam administracje z OT:
Bryndzio, czy twój post wniósł coś nowego do wątku?
Ismahel - dzięki za radę skorzystam.

Wracając do tematu mocy silnika 1.7 CRDI powiem, że po modyfikacji chipem lub boxem moc będzie wystarczająca.

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: bryndzio » 18 lut 2011, 19:48

krzysiek, wniósł, czytać nie umiesz?

oj przepraszam


krzysiek ma racje dziś tez mi proponowali czpia jak tylko odbiore auto.

nowosc
czip do benzyny

sewis kia twierdzi, że to legalneee



aaaaa chłopaki szkoda słow na was

ja mogę z siebie debila robic, ale wy j....
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: sabb » 18 lut 2011, 20:59

nie bluzgajmy na siebie proszę [hihihi] bryndzio to jak z tym czipem ???? wytłumacz!! mi maluczkiemu [hihihi]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: kijaS » 18 lut 2011, 23:13

Zapewne kolego możesz sobie zawirusować swój motor, ale gdyby (odpukać) coś się z nim stanęło, to może Ci producent gwarancji nie uznać (jeżeli będzie się oczywiście komuś chciało grzebać i wirusika poszukiwać, lub nie daj Boże serwisantowi X coś się "wypsnie") Ot i tyle. Ryzyko. Plusy i minusy gwarancji. :niewiem:
A co do serwisów autoryzowanych, to KIA chyba nigdy nie miała możliwości fabrycznego chipowania, Mitsubishi takowe możliwości posiada, a Toyota chyba kiedyś miała, ale już nie ma. Przynajmniej takie posiadam wiadomości, możliwe, że już nieaktualne
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: krzysiek_kpk » 19 lut 2011, 07:01

Z marek, które oficjalnie modyfikują soft to swego czasu był jeszcze Seat, nie wiem czy nadal stosują takie praktyki.
Pozdrawiam
KPK

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: roman344 » 19 lut 2011, 10:43

Czytając wasze posty postanowiłem napisać słów kilka o chipowaniu. Trzy lata temu odebrałem w aso Bursiak nowego passata 1,9 tdi 105KM. Dynamika jazdy była podobna do Kia 1.7. Po przejechaniu ok 4000km, wylądowałem w Master Tuning Warszawa, Pan Staszewski (doktor chiptuningu) załadował mi wozik na homownię i okazało się, że pasek ma 109 Km a nie deklarowane 105KM(powiedział, że często tak bywa w niemieckich wozach, a w francuskich odwrotnie). Po wyssaniu z kompa fabrycznej mapy zmodyfikował mi ją tak aby w pierwszej fazie odciążyć silnik umieszczająctam turbo dziurę bo nie zamierzałem ścigać sie na światłach. Po modyfikacji hamownia wskazała 141 Km i spory wzrost momentu. Ruszyłem gierkówką do domu... trochę zniesmaczony, że zbytnio nie odczuwam tej mocy. Wszystko się zmieniło gdy na zegarze było 150km/h wcześniej sie po tej prędkości ślamazarnie bujał a teraz dostał drugie życie. Przejechałem tym samochodem ponad 60 tys km, byłem na trzech przeglądach i kilka razy męczyłem serwis wadliwym radiem....i wszystko ok. Samochodzik był trzy razy w Chorwacji tam 160-200km/h non stop w upale 40 C i zawsze ok. Wcześniej dobijał ledwo do 185km/h ale prędkośc nie jest tu ważna...elastycznośc i moment to jest to. Po zakupie Sportage 1.7 wiem, odczuwam to co w passku, brak mocy w wyższych zakresach. Czekam aż przejadę 4000km (mam dopiero 2tys) i wgrywam program. Myślę, że moja kijanka 1.7 będzie jedną z pierwszych w Polsce na wirusie bo dzwoniłem do wszystkich renomowanych firm i jeszcze nie mieli doczynienia z tym wozem (chodzi oczywiście o komputer) ale chipowali 1,6 ceed i mówili wszyscy zgodnie, że silniczki kia ładnie poddają sie chipowaniu. OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED POWERBOXAMI bo to nie ma nic z prawdziwym chipowamiem...wszystkie powerboxy są "oszustami silników" podają im nie prawdziwe dane dot.paliwa, temperatury itp. można szybko zniszczyć silnik. [papa]
1.7 L 1/2"skóra"

kris2742
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:30
Czym jeżdzę: nie wiem co wybrać

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: kris2742 » 20 lut 2011, 21:19

czyli masz na myśli , że servisanci się nie skumają , że jest schipowany silnik ??
ciekawe , jak to by wyglądało przy awarii silnika i gwarancji??
cały czas jestem niezdecydowany jaki silnik wybrać , mam chrapkę na 2.0 benzynkę , ale kumpel namawia mnie cały czas na dieselka 1.7 , co robić :!:
wydaje mi się , że 1.6 benzynka może być pózniej dość awaryjna :?: :czujnik:
nie wiem jaki silnik wybrać 1.7 d czy 2.0 b....

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: sabb » 20 lut 2011, 21:48

jedno pytanko -przy jakich obrotach włacza sie turbina??

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: kijaS » 21 lut 2011, 00:32

:?:
Włącza się? Nie wiem co masz na myśli, ale ogólnie turbinka kręci się czas cały, natomiast zauważalny przyrost momentu generuje, jak dla mnie, w okolicach 2000obr/min (zależy od silnika)

kris: później awaryjna benzynka? Raczej czym większy przebieg tym bardziej rośnie ryzyko poważniejszej awarii w dieslu, no chyba, że myślisz o benzynce turbo? Natomiast w Kii jeszcze takowego silnika nie uświadczysz. Nie wiem natomiast czemu przypuszczasz, że 1.6 ma być bardziej awaryjny niż 2.0? Dlatego, że Mitsubishi miało problemy z pierwszymi benzynami z wtryskiem bezpośrednim (nota bene też nazywały się GDI)? To było baaaardzo dawno, więc raczej nie liczyłbym na to. Bardziej prawdopodobne jest to, że silnik 2.0 to starsza, teoretycznie sprawdzona konstrukcja. Z drugiej strony jest trochę zmodyfikowana, więc też do końca pewności nie ma... Który silnik lepszy, mniej awaryjny, pewnie będzie wiadomo już za jakieś może 3 lata :niewiem: Poczekasz? [zlosnik2]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: roman344 » 21 lut 2011, 10:03

Przy rutynowej kontroli, przeglądzie, jest to niemożliwe .Każda porządna firma chipująca zgrywa dwie kopie orginalnej mapy, jedną dla Ciebie a druga do archiwum, gdyby cos się działo z silnikiem wgrywają za free oryginalny soft . Możesz też założyć chipa zewnętrznego ( nie jest to powerbox): http://www.44tuning.pl/tuning-i-chip-tu ... e-obd.html ale ja preferuję tylko full chip ... i jeszcze dobry chip to wydatek 2tys zł
1.7 L 1/2"skóra"

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: sabb » 21 lut 2011, 12:23

własnie chodziło mi o odczuwalny przyrost momentu obrotowego [hihihi]

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: ismahel » 21 lut 2011, 15:46

ja się właśnie przymierzam do zachipowania mojego auta , w tym tygodniu jestem umówiony na wstępne oględziny sterownika i dowiem się co tak naprawdę ciekawego da się bezpiecznie zrobić z tym silnikiem . Raczej nie będę go próbował "maksować" nastawiam się na jakieś lekkie podkręcenie rzędu 20 koni i ze 40 Nm momentu . Takie są założenia ale co wyjdzie to zobaczymy .

W trakcie będę obszernie relacjonował .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"

kris2742
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:30
Czym jeżdzę: nie wiem co wybrać

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: kris2742 » 21 lut 2011, 20:02

kijAS pisze::?:
Włącza się? Nie wiem co masz na myśli, ale ogólnie turbinka kręci się czas cały, natomiast zauważalny przyrost momentu generuje, jak dla mnie, w okolicach 2000obr/min (zależy od silnika)

kris: później awaryjna benzynka? Raczej czym większy przebieg tym bardziej rośnie ryzyko poważniejszej awarii w dieslu, no chyba, że myślisz o benzynce turbo? Natomiast w Kii jeszcze takowego silnika nie uświadczysz. Nie wiem natomiast czemu przypuszczasz, że 1.6 ma być bardziej awaryjny niż 2.0? Dlatego, że Mitsubishi miało problemy z pierwszymi benzynami z wtryskiem bezpośrednim (nota bene też nazywały się GDI)? To było baaaardzo dawno, więc raczej nie liczyłbym na to. Bardziej prawdopodobne jest to, że silnik 2.0 to starsza, teoretycznie sprawdzona konstrukcja. Z drugiej strony jest trochę zmodyfikowana, więc też do końca pewności nie ma... Który silnik lepszy, mniej awaryjny, pewnie będzie wiadomo już za jakieś może 3 lata :niewiem: Poczekasz? [zlosnik2]


Dzięki bardzo za info , czekać trzy lata napewno nie będę , muszę się w końcu na coś zdecydować , ale czym więcej czytam opini , tym bardziej jestem zakręcony i niezdecydowany , a autko podoba się i to bardzo.... :winner:
nie wiem jaki silnik wybrać 1.7 d czy 2.0 b....

DarekD
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2010, 23:25
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 T-GDI 177 KM 4X4

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: DarekD » 27 lut 2011, 23:56

Od trzech tygodni jeżdżę KS 1,7 i przez ten czas zrobiłem tylko, albo aż, 3000 km.
KS porównuje do wcześniej użytkowanego Ceeda 1,6 CRDI 115 KM (2007r.).
Do 1000 km silnik mulił i nie dawał się wkręcać na obroty, potem już było inaczej (w Ceedzie podobnie).
KS z racji gabarytów i nieznacznie większej masy, mimo takiej samej mocy, jest mniej dynamiczny. Tego zresztą się spodziewałem. Sądzę, że winę za to ponosi nie tyle silnik co skrzynia biegów. W Ceedzie była 5 tutaj mamy 6 i bardzo krótkie przełożenia, które raczej nie pozwalają na przeciąganie. Takie zestopniowanie ogranicza możliwości dynamicznego wyprzedzania powyżej 80 km/h. Chyba że ja jeszcze nie umiem wykonywać tego manewru, tym autem (?) !
Nie ukrywam, że cały czas uczę się jazdy tym autem i daje mi to wielką satysfakcję.
Podsumowując, uważam że jest to niezły kompromis. Wybrałem 1,7 zamiast 1,6 GDi, bo uważałem że ta benzyna będzie za słaba. Teraz jestem przekonany, że dokonałem dobrego wyboru.

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: sabb » 28 lut 2011, 13:34

darku popieram ja do wyprzedzania podchodze na 5 biegu wtedy wydaje mi sie ze jest lep [hihihi] jej

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: patryk102 » 06 mar 2011, 12:14


krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: krzysiek_kpk » 06 mar 2011, 15:50

Jeśli to faktycznie 1.7CRDI beż żadnych modyfikacji, to jestem pod wrażeniem, że tak sprawnie przyśpiesza.
Pozdrawiam
KPK

stefex
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:45
Czym jeżdzę: 1.7XL navi półskóra
Lokalizacja: KRK

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: stefex » 07 mar 2011, 17:35

Ja chyba nie mam VTG ISG , na 6-ym biegu żeby tak przyśpieszał to musiałby chyba spadać ze stromej górki .
1.7 XL

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: kijaS » 07 mar 2011, 19:11

Bo to z górki było, dlatego tylko licznik pokazują :mrgreen:
VTG to raczej masz, bo to turbina ze zmienną geometrią jest, a ISG to system start/stop ale on tu z kolei dużej roli nie odgrywa

Edytka: znalazłem nawet prawidłowe tłumaczenie skrótu VTG - Variabilná Geometria lopatiek Turbodúchadla [hihihi]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: ismahel » 31 mar 2011, 21:09

Dane producenta z najnowszego cennika :

przyspieszenia 60-100 km/h:

1,6GDi - 12,1s
1,7CRDi - 8,1s

przyspieszenia 80-120 km/h:

1,6GDi - 17,3s
1,7CRDi - 11,6s

To właściwie kończy dyskusję na temat jak to odpowiednie redukowanie biegu w benzynie powoduje podobne bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu . To są gigantyczne 50% różnice w czasach które tylko potwierdzają odczucia z jazd próbnych - benzyna dysponuje przyspieszniem tam gdzie najmniej go potrzeba - w zakresie 0-40 km/h .... czyli pod światłami . [zlolta]
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap