moc 1.7 crdi jak sądzicie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
soren
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2010, 22:51
Czym jeżdzę: x

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: soren » 05 kwie 2011, 11:40

ismahel pisze:Dane producenta z najnowszego cennika :

przyspieszenia 60-100 km/h:

1,6GDi - 12,1s
1,7CRDi - 8,1s

przyspieszenia 80-120 km/h:

1,6GDi - 17,3s
1,7CRDi - 11,6s

To właściwie kończy dyskusję na temat jak to odpowiednie redukowanie biegu w benzynie powoduje podobne bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu .


A jak to możliwe, że 0-100 km/h benzyna osiąga w 11,1 sek, a 60-100 km/h w 12,1 sek ??? Te pomiary nic nie mówią o faktycznych osiągach silników. Prawdopodobnie włączyli silnik, wrzucili 6-tkę, wcisnęli gaz do dechy i ze stoperem w ręku czekali co się stanie. W takich warunkach bardzo możliwe, że diesel jest lepszy, wszak moment obrotowy ma bardzo nisko. Tylko kto w rzeczywistych warunkach drogowych tak jeździ???

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: selva » 05 kwie 2011, 13:34

ismahel pisze:To właściwie kończy dyskusję na temat jak to odpowiednie redukowanie biegu w benzynie powoduje podobne bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu [zlolta]


Niezupełnie kończy.

To są dane przyspieszeń na ostatnich biegach (IV / V). Każdy diesel by zwyciężył, nawet taki 70 konny.
Zarówno 60-80 jaki i 80-120 Kią benzynową się robi co najwyżej na 3 biegu (u mnie na 3 dolatuje do 150km/h).

Wiem, że takie dane są podawane we wszelkich materiałach promocyjnych, ale nie mają one żadnego powiązania z wyprzedzaniem.
Może od razu na 6tym biegu porównać GDI i CRDI w zakresie 40-80 i to już w ogóle diesel będzie miażdżył ;)

1.6 Benzynka 2WD:
60-100 km/h (s): 5.8
80-120 km/h (s): 7.9

To są dane testowe maksymalnych możliwości 1.6

Niestety Panowie (Panie), gazety trochę naciągają na korzyść diesli w kwiestii wyprzedzania. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że wasze Sportki 1.7d są na podobnym poziomie Subaru Forester 2.5 230KM (320nm) benzyna:

Dane Auto Motor i Sport (5bieg):
60-100 km/h na 10,6 s
80-120 km/h na 9,2


Popatrzyłem na ten cennik i jedno mi się nasuwa - ci ludzie co to testują po prostu nie umieją jeździć autem [rotfl1]
Jak inaczej wytłumaczyć, że wersja 2.0 DOHC z manualem ma 80-120 w 18 sek a z automatem w 8 sek :?:

Chyba że do A/T dodawana jest gratis butla nitro [zlosnik2]
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: oovoo » 05 kwie 2011, 19:09

Dzisiaj byłem na trasie i tak z ciekawości spróbowałem wyprzedzić kolumnę autek jadących 80 km/h Start z 80 do 120 aż miło było zobaczyć jak wskazówka zasuwa do 130 na 6 biegu a samochód jeszcze chce. Tak że spokojnie łyknąłem 5 samochodów na raz. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie ale bardzo pozytywne. Spalanie jak na razie 7.2 km przejechanych 700 km [ura]

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 06 kwie 2011, 19:28

Dla wszystkich zainteresowanych robieniem programu w nowym KS informuję że się da i bardzo fajnie to wychodzi :-) Ostatnio miałem okazji coś takiego testować, dokładnie wersja z silnikiem 1.7 CRDi Na fabrycznym programie to auto dla mnie jakoś nie jedzie, czuć że by chciało bardziej jechać, ale jakoś nie może. Po programie zbiera się znacznie lepiej, przyrost czuć w całym zakresie i to wyraźnie. Przejechałem na nim ponad 1500 km i wszystko bez problemów.
Bardzo ważne jest to, że w nowych Sportagach są najnowsze sterowniki EDC17. Przez to byle warsztat sobie z tym nie poradzi, co i tak odradzam gdyż komputery te posiadają zabezpieczenia "antytuningowe".
Co do serwisu, to tak jak było to już wspominane, na normalnych przeglądach nie sprawdzają oprogramowania, a jak by się coś działo, zawsze można wgrać program fabryczny.
Poniżej przykładowe efekty po chiptuningu:

http://strefatuningu.pl/wp-content/uploads/2011/03/Kia-Sportage-1.7-CRDi-116-km.jpg

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: roman344 » 07 kwie 2011, 20:00

Kolego we wtorek byłem w firmie Dynosoft Katowice, gość tuner znany w całym kraju pod ksywą Aligator obejrzał to nasze 1.7 i stwierdził: komputer jest firmy bosh (niestety bez oznaczeń) i na dzień dzisiejszy NIKT W KRAJU NIE ROBI CHIPA do 1.7 KIA/Hundai . A stosowanie urządzeń typu POWERBOX w naszym silniku z filtrem cząstek to WIELKA POMYŁKA. Również tuner z Mastertuning Warszawa potwierdził te informacje. KAŻDY ZEWNĘTRZNY BOX obojętnie jakiej generacji i wymyślnej nazwy to tylko zwykły oszukiwacz czujników paliwa itp. i mało ma wspólnego z prawdziwym chiptuningiem. Załatwi silnik raz dwa. Wiele firm ogłasza się na polskich stronach www , że robią chiptuning 1.7 ale jak dochodzi co do czego to wymiękają i wciskają jakiegoś powerboxa. Możecie sprawdzić te informacje dzwoniąc do nich. Ja od dwóch miesięcy staram się zrobić chipa i nic. [papa]
1.7 L 1/2"skóra"

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 07 kwie 2011, 20:58

roman344 pisze:Kolego we wtorek byłem w firmie Dynosoft Katowice, gość tuner znany w całym kraju pod ksywą Aligator obejrzał to nasze 1.7 i stwierdził: komputer jest firmy bosh (niestety bez oznaczeń) i na dzień dzisiejszy NIKT W KRAJU NIE ROBI CHIPA do 1.7 KIA/Hundai . A stosowanie urządzeń typu POWERBOX w naszym silniku z filtrem cząstek to WIELKA POMYŁKA. Również tuner z Mastertuning Warszawa potwierdził te informacje. KAŻDY ZEWNĘTRZNY BOX obojętnie jakiej generacji i wymyślnej nazwy to tylko zwykły oszukiwacz czujników paliwa itp. i mało ma wspólnego z prawdziwym chiptuningiem. Załatwi silnik raz dwa. Wiele firm ogłasza się na polskich stronach www , że robią chiptuning 1.7 ale jak dochodzi co do czego to wymiękają i wciskają jakiegoś powerboxa. Możecie sprawdzić te informacje dzwoniąc do nich. Ja od dwóch miesięcy staram się zrobić chipa i nic. [papa]


Bardzo ciekawe stwierdzenie, że się nie da zrobić programu. Pisząc wcześniejszy post, nie miałem na myśli żadnego box'a a chiptuning. Jeśli mowa o konkretach, to sterownik w Kii Sportage z silnikiem 1.7 jak i 2.0 CRDi to Bosch EDC17C08 z procesorem TC1796. Oglądałem i programowałem sterowniki w obu jednostkach i JEST TO MOŻLIWE. Tym bardziej dziwi mnie zdanie Aligatora i Mastera, że się nie da zrobić programu. Tak więc jeśli kolega chce bardzo program, zapraszam do Gdynii i gwarantuję Ci że nie wciskam żadnego Power Box'a itp, jest to czyste przeprogramowanie. Jeśli nie wierzysz, tym bardziej zapraszam abyś się przekonał.

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: desto » 07 kwie 2011, 23:38

1.7 crdi. Bierz. Mam takiego. Przez pierwsze 2 tys. kilometrów docieraj (nie przeginaj z obrotami i gazem), wbrew temu co powiedzą w salonie i wymień olej po 2,5 tys.
Silnik jest super. Niby tylko 116 koni, ale odstaje na plus od mojej Laguny 1.6 co ma 110 koni. Moment obrotowy rządzi. Powyżej 2.tys obrotów kręci super.
Zastanawiam się, co potrafi silnik 2.0 (135) i boję się silnika 185 KM.
Pozdrawiam
Desto
Techno Orange 1.7 crdi

cosmodzik
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:35
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 xl

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: cosmodzik » 08 kwie 2011, 10:44

Popieram, silnik 1.7 naprawdę jest dobry. Wcześniej byłem przekonany do 1.6 (naprawdę sympatyczny silnik do jazdy po mieście), ale teraz uważam że 1.7 jest lepszy. Koni ma co prawda mniej ale ma zdecydowanie większy ciąg, jeśli mogę się tak wyrazić. Oczywiście nie jest to demon prędkości, ale do codziennej jazdy po mieście i na ewentualne weekendowe wypady za miasto wprost idealny. Już się nie mogę doczekać odbioru
Jeśli chodzi o filtr cząstek to powiedzieli żeby sie nim nie przejmować. Silnik jest tak skonstruowany, że nie schodzi poniżej 1100 obr. Powoduje to że sadza się nie osadza (czy coś w ten deseń). Tak powiedzieli na serwisie. Jak będzie? Zobaczymy.

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 08 kwie 2011, 10:56

Wszystko zależy do czego porównamy ten silnik. Ja wcześniej jeździłem 2.0 136KM z programem, miało to 180 KM. Po pierwszej jeździe 1.7 tez stwierdziłem "nawet spoko silnik i jakoś się to zbiera" , ale gdy troszkę dłużej pojeździłem moje zdanie się zmieniło na "boszzzzzz co za muł" ;) Jestem przyzwyczajony po prostu do większych mocy i stąd takie moje zdanie. Teraz bardzo mnie ciekawi 2.0 184KM, zapowiada się nieźle :eviladmin:
Co do filtrów cząstek stałych to tak na prawdę dużo zależy od stylu jazdy. Miewałem klientów z nowymi autami, przebieg 40-80 tyś km z zapchanym filtrem. Styl jazdy - rusz, stań, większość jazdy w korkach, krótkie trasy. To wszystko negatywnie wpływa na filtr niestety. Natomiast trzeba pamiętać, że każdy diesel lubi raz na jakiś czas dostać wycisk. Wbrew opiniom i pozorom działa to bardzo pozytywnie na motor. Większa prędkość, większe obroty ładnie oczyszczają układ wydechowy i turbo z osadzającej się sadzy, a podwyższona temp. spalin + większe ciśnienie gazów wylotowych czyści filtr cząstek stałych. Oczywiście należy do tego podejść z głową :idea:

cosmodzik
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 lis 2010, 23:35
Czym jeżdzę: kia sportage 1.7 xl

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: cosmodzik » 08 kwie 2011, 12:53

Jasna sprawa, jak ktoś się wcześniej poruszał samochodem z silnikiem 200 koni i w górę to moc takie diselka może się okazać żałosna. Pewnie i sam bym pośmigał czymś mocniejszym.
Z drugiej strony, biorąc pod uwagę swój styl jazdy (czytaj umiarkowany, nie zawali droga) i fakt, że głównie przemieszczam się po mieście od świateł do świateł gdzie nie ma za wiele możliwości wykorzystania 200 koni. Sam fakt, że udało mi się kogoś wyprzedzić w korku o dwa samochody bo wystartowałem na światłach szybciej - jaki to ma sens, poza faktem że będę musiał zapłacić więcej na stacji. Ale tak jak mówię, to są tylko moje prywatne odczucia i osobiście uważam że przy tej masie i opływowości samochodu silnik jest całkiem sensownym rozwiązaniem

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: roman344 » 08 kwie 2011, 18:49

baqak pisze:
roman344 pisze:Kolego we wtorek byłem w firmie Dynosoft Katowice, gość tuner znany w całym kraju pod ksywą Aligator obejrzał to nasze 1.7 i stwierdził: komputer jest firmy bosh (niestety bez oznaczeń) i na dzień dzisiejszy NIKT W KRAJU NIE ROBI CHIPA do 1.7 KIA/Hundai . A stosowanie urządzeń typu POWERBOX w naszym silniku z filtrem cząstek to WIELKA POMYŁKA. Również tuner z Mastertuning Warszawa potwierdził te informacje. KAŻDY ZEWNĘTRZNY BOX obojętnie jakiej generacji i wymyślnej nazwy to tylko zwykły oszukiwacz czujników paliwa itp. i mało ma wspólnego z prawdziwym chiptuningiem. Załatwi silnik raz dwa. Wiele firm ogłasza się na polskich stronach www , że robią chiptuning 1.7 ale jak dochodzi co do czego to wymiękają i wciskają jakiegoś powerboxa. Możecie sprawdzić te informacje dzwoniąc do nich. Ja od dwóch miesięcy staram się zrobić chipa i nic. [papa]


Bardzo ciekawe stwierdzenie, że się nie da zrobić programu. Pisząc wcześniejszy post, nie miałem na myśli żadnego box'a a chiptuning. Jeśli mowa o konkretach, to sterownik w Kii Sportage z silnikiem 1.7 jak i 2.0 CRDi to Bosch EDC17C08 z procesorem TC1796. Oglądałem i programowałem sterowniki w obu jednostkach i JEST TO MOŻLIWE. Tym bardziej dziwi mnie zdanie Aligatora i Mastera, że się nie da zrobić programu. Tak więc jeśli kolega chce bardzo program, zapraszam do Gdynii i gwarantuję Ci że nie wciskam żadnego Power Box'a itp, jest to czyste przeprogramowanie. Jeśli nie wierzysz, tym bardziej zapraszam abyś się przekonał.

...po prostu piszę to co się dowiedziałem. Moja kijanka we wtorek stała na hamowni w dynosoft i po wstępnych oględzinach Aligatora zjechała z taką samą mocą jak wjechała :lol: Kazał mi kontaktować się później aż pojawi się 1,7 na jakiejś liście......stwierdził także, że trzeba będzie mechanicznie coś grzebać w kompie.....czy kolega z Gdyni zrobi wirusa w taki sposób,że będzie można przywrócić w razie czego stan fabryczny?
1.7 L 1/2"skóra"

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: Orion66 » 08 kwie 2011, 19:36

Nie rozumiem po co kręcić ten silnik? Po jakiego CH ryzykować utratę gwarancji/zniszczyć silnik. Jak chcecie dynamicznej jazdy to było trzeba brać diesla 2.0. A jak ktoś szuka sportowych wrażeń - to heloł - ale pomylił samochody.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: roman344 » 08 kwie 2011, 19:48

Orion66 pisze:Nie rozumiem po co kręcić ten silnik? Po jakiego CH ryzykować utratę gwarancji/zniszczyć silnik. Jak chcecie dynamicznej jazdy to było trzeba brać diesla 2.0. A jak ktoś szuka sportowych wrażeń - to heloł - ale pomylił samochody.

Bardzo chciałem 2.0 ale kupowałem auto z kratką i nie mogłem czekać dłużej. [papa]
1.7 L 1/2"skóra"

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 08 kwie 2011, 22:50

roman344, zawsze istnieje możliwość powrotu do fabrycznego programu.
Orion66, jeśli się czegoś obawiasz, to nikt cię do tego nie zmusza. Chiptuning to często tańsze rozwiązanie na posiadanie większej mocy, można zaoszczędzić i kupić słabszy tańszy silnik. Druga sprawa, z czasem się człowiek do mocy przyzwyczaja i program daje nowe doznania, mówi się "apetyt rośnie w trakcie jedzenia". Co do gwarancji, najpierw pokaż mi kogoś, komu serwis odebrał za to gwarancję (po pierwsze mu to udowodnił). A stwierdzenia o zniszczeniu silnika już w ogóle nie rozumiem :? No chyba że miałeś styczność z jakimś popaprańcem garażowym, któremu się wydaje że potrafi zrobić program a tak na prawdę nie ma o tym pojęcia. Na koniec dodam, że u naszych zachodnich sąsiadów większość aut jest chipowanych zaraz po wyjeździe z salonu :idea:

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: sabb » 10 kwie 2011, 20:38

słysze tu autoreklame [hihihi] mysle ze jednak można jezdzic bez chipa mam na liczniku 7000 i jest ok mocy ma tyle ze nie wstydze sie jezdzic [hihihi]

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: krzysiek_kpk » 11 kwie 2011, 08:11

Kiedyś ludzie jeździli syrenkami, maluchami i też mówili że to mocne samochody [hihihi]

Pozdrawiam
KPK

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 11 kwie 2011, 09:48

Powtarzam, wszystko zależy od tego co kto oczekuje. Jednym wystarczy jakiś maluch i 50KM, inni wolą auta co mają 400-600KM. Powiem tyle, że każdy kto raz zrobi program w swoim aucie z dobrym wynikiem, na zawsze zmieni zdanie o tej usłudze. I widzę to po klientach.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: saber » 11 kwie 2011, 13:13

nie mam nic wspólnego z działalnością kolegi, ale potwierdzam - profesjonalny chip i świadome użytkowanie takiego samochodu po chipie potrafią pokazać "stary" samochód w nowym, lepszym świetle :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: aBARTh » 11 kwie 2011, 19:28

Ja też dołoże 3 grosze. Profesjonalnie wgrany "program" nie przyniesie żadnych negatywnych skutków. Jak ktoś wypowiada się o tuningu typu "chip" po doświadczeniach z kupienia gó**a z Alledrogo.pl i zarżnięcia silnika to przykro nam.
Nie będę robił reklamy, czy nowego kolegi na forum, czy innych firm co to robią, ale faktycznie w Niemczech, gdzie płaci się większe opłaty od większej mocy samochodu, przewodzą w rynku chipowania. W papierach wpisane np. Mondeo 2.0TDCi 115KM.. a w realicha Mondeo chipowane na 145KM z takim samym spalaniem, a urwane ok. 1 sekundy od 0 do 100.

Sam miałem Focusa 1.8 TDDi przywiezionego z Belgii, który mógł mieć coś dłubnięte z seryjnych 90KM, bo jeździł ciut lepiej niż inne TDDI'ki. Po jego sprzedaży nowy właściciel przy -15 stopniach mrozu odrazu zaczął pałować silnik do 'czerwonego' i po kilku dniach wysrało mu turbinę i dzwonił za mną z wielkimi pretensjami, że mu trupa sprzedałem :/ Zapomniał o takich detalach jak dogrzać silnik przed "pełnym ogniem" i schłodzić go po "ogniu". [zlolta]

baqak
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2011, 18:37
Czym jeżdzę: KIA . . .
Lokalizacja: 3miasto

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: baqak » 11 kwie 2011, 22:00

Dzięki koledzy za wsparcie ;) Prawda jest taka, że człowiek często musi się sam przekonać co i jak, wtedy dopiero mu się wszystko zmienia. Gorzej tylko jak wybierze sobie opcje "super cena" przykładowo z allegro czy u jakiegoś pseudo tunera. W takiej sytuacji klient buduje sobie bardo negatywne zdanie o tym wszystkim, gdyż jest to zrobione nieprofesjonalnie i przypomina raczej wywalanie pieniędzy w błoto niż zwiększanie mocy. Dlatego przy wyborze firmy kierowałbym się choćby zapleczem danej firmy. Bardzo ważny i przydatny urządzeniem jest hamownia. Dzięki niej diagnozujemy auto przed modyfikacją i mamy też pogląd co nasz tuning dał. Nierzadko dzięki wstępnemu pomiarowi auta na hamowni, wynika że jest coś nie tak z silnikiem (choć właściciel twierdził że sten igła). W takich sytuacjach należy najpierw auto naprawić, aby dopiero później myśleć o tuningu.
Równie istotne jest doświadczenie. Uwierzcie, ale w naszym kraju jest jedynie garstka osób, które potrafią dobrze pisać programy i przy tym wszystkim wiedzą co robią. Mnóstwo osób myśli że wie o co chodzi, a tak na prawdę nie ma o tym pojęcia.

I żeby było jasne, nie piszę tego w celu robienia sobie autoreklamy :D . Wielu z Was ma choćby do mnie za daleko. Głównie chodzi mi o to, aby Wasze auta finalnie trafiały w dobre ręce, co gwarantuje sama przyjemność z tego zabiegu. Nie ukrywam, jest mi na rękę aby dobre zdanie o chiptuningu się w naszym kraju szerzyło. Natomiast przez papudraków, pseudotunerów, dzieje się czasem odwrotnie :cry:

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: moc 1.7 crdi jak sądzicie

Postautor: saber » 11 kwie 2011, 23:25

baqak - jak faktycznie wiesz co robisz, to nie musisz się wstydzić autoreklamy, a jeśli jest inaczej społeczność szybko to zweryfikuje :) Ponieważ sam mam dobrze zczipowanego Leona, a dodatkowo trochę teorii jak obchodzić się z takim samochodem, to mogę tylko polecić innym aby się nie bali tego zabiegu i korzystali z doświadczenia i wiedzy takich osób jak Ty. Jeśli ktokolwiek zdecyduje się Ci zaufać to niech od razu da znać o swoich wrażeniach! A jeśli zrobisz kuku naszym koleżankom i kolegom, to sam pierwszy Cię ukrzyżuje :) Niech chip będzie z Tobą!


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap