Jakie paliwo diesla tankować najlepiej?

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Jakie paliwo diesla tankować najlepiej?

Postautor: cisco » 18 gru 2011, 22:36

Witam,
czy polecacie jakieś konkretne paliwo diesla, jakie są różnice pomiędzy zwykłym dieslem a tzw super, czy premium?
Jak wygląda spalanie na poszczególnych typach paliw. Czekam na Wasze opinie i doświadczenia z poszczególnymi paliwami i koncernami :)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Jakie paliwo diesla tankować najlepiej?

Postautor: diselboy » 19 gru 2011, 20:25

leję od 10 lat to co "serwuje" orlen pod nazwą EKODIESEL , żadne wervy czy powery i nie miałem problemów z paliwem, filtr we fiacie wymieniam co 2 lata i nigdy syfu w nim nie znalazłem. raz jeden zatankowałem na próbę Verwe wracając z wakacji nad morzem, prawie 800 kilometrów, większej dynamiki nie zauważyłem, styl jazdy "kapeluszowy" bo z maleństwem jeszcze na pokładzie i średnia konsumpcja wyszła mi wg. komputera większa (zawsze w trasie mieszcze sie w 5,3-5,5 l/100 a wtedy fiacik łyknął prawie 6l/100 warunki drogowe były extra bo wracałem w nocy przy minimalnym ruchu,deszczu ani wiatru nie było.
na forum fiata jeden z kolegów pracujący w "nafcie" napisał że wszędzie jest to samo paliwo (z jednego kociołka) tylko koncerny dolewają jakieś tam swoje tajne mixtury. różnica jeśli idzie o paliwo jest za zachodnią granicą, tam auto ciągnie lepiej i mniej łyka na 100, bez znaczenia czy lejesz na Schell'u czy Aral'u czy BP.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Jakie paliwo diesla tankować najlepiej?

Postautor: sabb » 22 gru 2011, 19:30

próbowałem wszystkich typów oleju najgorzej wypadał na eko najlepiej na v power shella spalanie wydaje mi sie jednakowe ale na v powerze jest o niebo zwawszy teraz jeżdze na verwach i ultimatach bp i jest lepijej niz na zwykłych eko, ale gorzej niz na vpowerze !! porównanie mam takie ze na eko jezdziłem 6 miesiecy na powerze shell 3 miesiące a teraz jezdze na verwach bp i goldach tych troche droższych


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap