1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
ummas
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:26
Czym jeżdzę: BMW E39 528 Touring / Citroen Xsara 2.0 HDi

1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: ummas » 19 paź 2010, 10:43

Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność jechać sportage wyposażoną w tą technologię?
Może ktoś z was ma to i podzieli się informacjami na temat?

Zdaję sobie sprawę, że teraz ciężko o jakiekolwiek raporty, ale kto wie.
Marzy mi się 1.6GDI + ecoDynamamics, ale w salonie sprzedawca poinformował mnie, że nie ma pojęcia jak to aktualnie działa, bo nie mają auta na stanie z tą technologią, a poprzednie modele nie radziły sobie z tym - często rozładowywał się akumulator :ugeek: .

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: Dezet » 19 paź 2010, 12:00

Bo ta technologia z wyłączaniem silnika to jedna wielka głupota :lol:
Niestety, jakie korki są w dużych miastach każdy wie. Nie wytrzyma tego żaden akumulator.
Co "zaoszczędzisz" na paliwie, wydasz na nowy akumulator. O kłopotach z obsługą i koniecznością ciągłego doładowywania nie wspomnę.
Proponuję zapomnieć o tym patencie, a zaoszczędzone pieniądze wydać na inne, bardziej potrzebne akcesoria do Kijanki.
Pozdrawiam Dezet

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: aBARTh » 19 paź 2010, 12:44

Dezet ma rację. to mocno obciąża działanie akuma i ogólnie przy natłoku korków w Polsce nie zdaję egzaminu. Znam ludziz z innymi markami co maja podobny system i od zakupu fury maja to ciągle zdeaktywowane

ummas
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:26
Czym jeżdzę: BMW E39 528 Touring / Citroen Xsara 2.0 HDi

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: ummas » 19 paź 2010, 17:11

Dzięki za odpowiedzi.
Niestety potwierdzają jedynie moje obawy, że ta technologia to niewypał.
Proponuję utrzymywać temat jako przestroga dla innych, ewentualnie pole do popisu ludzi, u których ta technologia zdała egzamin.
Pozdrawiam

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: jerry » 19 paź 2010, 17:37

A propos ISG- EcoDynamics to marketingowa ściema. Proponuję obejrzeć materiał na Moto.pl. Warto cały, ale o systemie start&stop jest na samym końcu (od 3:45).
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: soul » 19 paź 2010, 17:38

Jeździliśmy ceed-em z tym dodatkiem.
Nie było problemu z akku.
Jest to tylko zabawka.Nie zauważyłem oszczędności w spalaniu.
Obrazek

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: saber » 19 paź 2010, 17:40

pomijając szybki zgon akumulatora, zastanawiam się jak ten system może funkcjonować w silniku diesla 1,7crdi bez szkody dla niego? Jeśli ktoś jeździł dieslem, to zna doskonale zasady jego użytkowania - no chyba, że KIA poszła już tak daleko do przodu, że cała mechanika procesów zasilania i spalania mieszkanki paliwowej w dieslu jest już zupełnie inna ?? A może znowu ekologia versus logika ?

grzes74
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:54
Czym jeżdzę: szkodofka

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: grzes74 » 21 paź 2010, 23:06

ummas pisze:Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność jechać sportage wyposażoną w tą technologię?
Może ktoś z was ma to i podzieli się informacjami na temat?

Zdaję sobie sprawę, że teraz ciężko o jakiekolwiek raporty, ale kto wie.
Marzy mi się 1.6GDI + ecoDynamamics, ale w salonie sprzedawca poinformował mnie, że nie ma pojęcia jak to aktualnie działa, bo nie mają auta na stanie z tą technologią, a poprzednie modele nie radziły sobie z tym - często rozładowywał się akumulator :ugeek: .



Tak naprawdę nikt nie jest w stanie tego ocenić . Nikt nie przejechał 100 tys km z tym systemem.
Jazda w korkach i jazda w korkach mogą się różnić w każdym przypadku.
Jak ktoś dojeżdża do 10 km do pracy w korkach - to fakt jest to dodatek bez sensu. Ale pewnie i bez tego aku prędzej padnie.
Fakt że przy ISG akku jest żelowy - i "trochę" droższy.

Wszyscy powoływali się na doświadczenia innych lub "urban legends". Ja nie twierdzę że to nie działa. Ale kiedyś jechałem obok Alfy MiTo z start-stopem - dojeżdżamy do świateł, stoimy. Alfa wyłącza silnik, zapala się zielone, będziemy ruszać - Alfa załącza silnik....

Jak ktoś dojeżdża spoza miasta i dopiero w mieście wjeżdża w korki - to może mieć sens. Wjeżdżasz samochodem z nagrzanym silnikiem, akku uzupełnił to co stracił na rozruch i ogrzanie auta... Start / stop zaczyna oszczędzać. Jak wracasz - doładowujesz akku... ot cała filozofia.

Wynalazek jest nowy w każdej marce i tak naprawdę za 3-4 lata będzie się można przekonać czy jest ok. czy nie.

2-3 lata temu kaszlaki dostały filtry sadzy - jedni klną inni jeżdżą. Generalnie kaszlak z DPFem przestał być autem na zakorkowane miasto. Jak oglądam te raporty na TVN turbo jak się bogaci panowie żalą że mają problem z DPF w aucie za 200 tys które jeździ wyłącznie w korkach to ręce opadają . Ale na głupotę nie ma rady.

smok341
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:24
Czym jeżdzę: czekam na Kia Sportage 1.7 Crdi wersja M Sand track

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: smok341 » 23 lis 2010, 17:25

miałem okazje przejechac sie autem z tym systemem moze około 5 razy i nie polecam tego systemu...mozna okreslic jednym słowem! w polsce bardzo problematyczne..

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: Baraqda » 24 lis 2010, 08:40

w 3 salonach jak pytałem sprzedawców o ten system wszyscy powiedzieli, że to badziewie i śmiali się z tych "oszczędności" i ekologiczności :) No jak sami handlowcy tak mówią...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: 1.6 GDI / 1.7 CRDI + ecoDYNAMICS - opinie

Postautor: rouman01 » 28 lis 2010, 19:40

Mi też w salonie powiedzieli, że ten gadżet jest bez sensu i go nie potrzebuję.

Kilka razy jechałem wynajętymi autami z tym wynalazkiem - BMW 1, Audi A4 (z silnikami diesla, na trasach tak do 1000km).
Na początku to bylo trochę dziwne uczucie, kiedy na światłach gasł silnik, ale można się do tego przyzwyczaić.
W zimie chyba zupełna pomyłka.
Zgadzam się z przedmówcami, że chyba nikt nie wie co się będzie działo z silnikiem po 100 tys kilomentrów takiej jazdy.

Pozdrawiam.


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap